• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Man muzika nėra tik garsai. Tai prasmė, slypinti už jų“, - sako kompozitorė Raminta Šerkšnytė, festivalio „Permainų muzika“ viešnia.

REKLAMA
REKLAMA

Jos kūrybai skirtas videoklubas vyks spalio 14 dieną, trečiadienį, 19 valandą Klaipėdos koncertų salės I aukšto foje.

REKLAMA

Raminta studijavo kompoziciją Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pas profesorių Osvaldą Balakauską. Vėliau stažavosi kompozitorių kursuose Vokietijoje, Olandijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Prancūzijoje, Latvijoje, Didžiojoje Britanijoje, kur lankė Louiso Andriesseno, György Kurtago, Helmuto Lachenmanno, Magnuso Lindbergo, Pascalio Dusapino, Briano Ferneyhough ir kt. kompozicijos seminarus.

REKLAMA
REKLAMA

Jaunos autorės kūryba jau sulaukė įvertinimo tėvynėje ir tarptautinio pripažinimo. R. Šerkšnytė dukart laimėjo geriausio kamerinio kūrinio prizą Lietuvos kompozitorių sąjungos rengiamame konkurse, kaip geriausia metų teatro kompozitorė buvo apdovanota "Auksiniu scenos kryžiumi" bei gavo Lietuvos Kultūros ministerijos premiją jauniesiems menininkams. Jos kompozicija „Vortex“ buvo apdovanota UNESCO organizuojamoje Tarptautinėje kompozitorių tribūnoje (Viena) bei atrinkta į „Gaudeamus“ konkurso (Amsterdamas) finalą. 2007 metais kompozitorė apdovanota „Mūzų malūno“ prizu, o šiemet vasarį jai įteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip kompozitorė ir pianistė R. Šerkšnytė nuolat dalyvauja šiuolaikinės muzikos renginiuose; jos muzika skambėjo daugiau nei 30 pasaulio šalių Europoje, Azijoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje bei Australijoje, buvo pristatyta daugelyje festivalių. Tarp jų - ISCM Pasaulio naujosios muzikos dienos (Zagrebas, Honkongas, Vilnius), "Gaudeamus Music Week" (Amsterdamas), „New Paths in Music“ (Niujorkas), „Klangspuren“ (Tirolis), Vilniaus festivalis, „Gaida“ (Vilnius) bei kiti. Kompozitorės kūrinius groja smuikininkas Irvine Arditti ir Arditti kvartetas (Didžioji Britanija), „Strasbūro mušamieji“ (Prancūzija), „Kroumata“ (Švedija), „Asko“ ansamblis (Olandija), Stavangerio simfoninis orkestras (Norvegija), „Kremerata Baltica“, Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir daugelis kitų garsių atlikėjų.

REKLAMA

Kaip atsiranda Ramintos kūriniai? Kokias emocijas, patirtis jie išreiškia?

„Rašant kūrinį labai svarbus pirmasis jo pojūtis: vaizdo, jausmo ar žodžio. Turėdamas pirminę kūrinio idėją jau matai viso kūrinio viziją. Tuomet ieškai garsinių priemonių, galinčių geriausiai įgyvendinti temą - sukuri daug harmonijos, ritmo eskizų. Galiausiai, atsirinkęs muzikinę medžiagą, pradedi rašyti kūrinį nuo pradžios iki pabaigos“, – kompozitorė praveria savo „kūrybinės virtuvės“ duris. Savo kūryboje ji siekia vidinės harmonijos: tarp įtampos ir atoslūgių, ramybės ir ekspresijos, emocionalaus ir racionalaus prado. Simfoniniuose ir įvairiems kameriniams ansambliams parašytuose jos kūriniuose sutinkami tiek meditatyvūs, neromantiški, dažnai gamtos įkvėpti muzikiniai peizažai, tiek konstruktyvūs vitališkos energijos proveržiai.

REKLAMA

„Yra kažkas daug svarbiau nei vien užrašytos natos“, - teigia Raminta. „Mes ieškom visada to kažko, tos paslapties - štai čia yra muzikos jėga. Man kūrinys - tai pakylėta būsena, materializuota garsiniu pavidalu, kurios įtaigą lemia autoriaus kompozicinės technikos meistriškumas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Videoklubo metu skambės R. Šerkšnytės simfonija „Aisbergas“, oratorija „Saulėlydžio ir aušros giesmės“ bei kiti kūriniai, kurie, pasak autorės, bus parinkti pagal renginio atmosferą. Jos kūrybos vaizdingumas, komunikatyvumas ir pačios asmenybės turtingumas skatins leistis į gelmes, kur tarp ekspresijos ir ramybės skleisis Ramintos muzikos įtaiga bei grožis.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų