Penki tūkstančiai septyni šimtai litų – tiek lėšų Šiaulių „Aušros“ muziejus surinko Ch. Frenkelio viloje vykusio paramos koncerto metu.
Šį koncertą, kaip vieną iš muziejaus rengiamos paramos akcijos fortepijonui įsigyti renginių, šiauliečiams dovanojo Šiaulių Rotary klubas, suteikęs galimybę paklausyti žinomų klasikinės muzikos atlikėjų.
Į Ch. Frenkelio viloje vykusį paramos koncertą muziejaus bičiulius labiausiai viliojo galimybė gyvai paklausyti Lietuvos televizijos projekto „Triumfo arka“ nugalėtojo Liudo Mikalausko „auksinio“ balso. Kartu su šiuo Kauno muzikinio teatro solistu koncertavo teatro primadona Sabina Martinaitytė (sopranas) bei pianistė Audronė Eitmanavičiūtė. Visi atlikėjai – įvairių respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatai. Koncerte skambėjo W. A. Mozarto, G. Verdi, G. Puccini, G. Rossini, G. Donizetti, B. Dvariono, V. Klovos, G. Kuprevičiaus operų ištraukos.
Šiauliai gali didžiuotis išsaugoję vienintelį Šiaurės Lietuvoje ir vieną iš nedaugelio visoje šalyje moderno epochos architektūros paminklų – Ch. Frenkelio vilą. Šiuose puikiuose rūmuose veikia ne tik originalios ekspozicijos – restauruota vila tapo prestižine Šiaulių miesto vieta. Čia rengiami oficialūs priėmimai, organizuojami kameriniai renginiai, aukšto kultūrinio lygio koncertai. Tam labai palanki viloje esanti ypatingai geros akustikos salė – viena geriausių Šiauliuose. Muziejus gali didžiuotis jau penkerius metus čia rengiamu Ch. Frenkelio vilos vasaros festivaliu, Tytuvėnų festivalio, įvairiais Šiaulių filharmonijos rengiamais koncertais. Viloje yra koncertavę žymūs Lietuvos bei pasaulinio garso atlikėjai. Pirmuosius žingsnius į muzikos pasaulį čia žengia ir miesto jaunieji menininkai.
Didžiausia muzikinių renginių problema – muziejus neturi koncertinio fortepijono ir yra priverstas instrumentą nuolat skolintis. Dažniausiai fortepijoną, skaičiuojantį jau ne pirmą dešimtmetį, paskolina Šiaulių kultūros centras. Instrumentą prižiūrintis ir derinantis meistras patvirtina, kad fortepijonui ypač kenkia kilnojimas iš vienos vietos į kitą, oro temperatūros, drėgmės pokyčiai. Instrumentui kenkia netgi pernešimas į kitą kambarį, o gabenimas per lauką ypač žalingas.
Akivaizdu, kad nuosavas koncertinis fortepijonas ,,Aušros“ muziejui būtinas, tačiau jo pirkimui lėšų biudžete vis neatsiranda. Pripažindamas, kad kultūrai visais istorijos laikotarpiais išgyventi padėdavo globėjai, rėmėjai ir talkininkai, muziejus ryžosi organizuoti paramos akciją instrumentui įsigyti. Lėšų fortepijono pirkimui yra paaukoję UAB „Meba“ – 10 000 Lt, Lietuvos architektų sąjungos Šiaulių skyrius – 4 215 Lt bei kiti fiziniai ir juridiniai asmenys. Iki šiol jau surinkti 22 465 (dvidešimt du tūkstančiai keturi šimtai šešiasdešimt penki) litai.
Šiaulių „Aušros“ muziejus yra biudžetinė įstaiga ir pagal LR Labdaros ir paramos įstatymą turi paramos gavėjo statusą. Norintys prisidėti prie rengiamos akcijos fortepijonui įsigyti, paramą gali pervesti į „Aušros“ muziejaus nurodytą a/s LT 50 7300 0100 0240 7569.