J.Miltinio dramos teatre vyko Panevėžį pasaulyje išgarsinusio režisieriaus Juozo Miltinio 100-ųjų gimimo metinių iškilmingas minėjimas, penktadienį rašo "Panevėžio balsas".
Į jį susirinkę režisieriaus mokiniai, pažįstami, bičiuliai sveikino šiandien teatre dirbančius aktorius ir linkėjo neprarasti gero vardo bei susigrąžinti žiūrovus. Sveikinimo kalbas sakė J.Miltinio talentui neabejingi valdžios atstovai, tačiau nuoširdžiausi buvo J.Miltinio bičiulių gyvi pasakojimai apie režisieriaus bendravimo ypatumus, bičiulystę ir netikėtumus, atvėrus jo buto duris.
20 metų su J.Miltiniu draugavęs rašytojas Tomas Sakalauskas sakė: "Monologai - pats didžiausias J.Miltinio teatras". Žurnalistas Laimonas Tapinas, ištaręs: "Miltinis - gyvas", sulaukė griausmingų salės aplodismentų. Jo nuoširdus pasakojimas apie J.Miltinį atskleidė, kiek šis žmogus turėjo šilumos, bendraudamas su jaunystėje sutiktais bičiuliais, ir kaip jam buvo svarbus paprastas pašnekesys, o ne pokalbiai apie globalius dalykus. Rašytojas taip pat prisiminė pirmąjį susitikimą su J.Miltiniu, kai sugriuvo jo išankstinė nuomonė, kad šis žmogus gyvena vien tik savo filosofiniame pasaulyje.
"Pirmajam interviu su režisieriumi ruošiausi dieną naktį, perskaičiau ne vieną teatrologijos veikalą ir susirašiau klausimus. Tačiau kai nuėjau, man jų net neprireikė, nes aš turėjau išklausyti jo pasakojimus apie ištikimo draugo šuns Arielio gabumus", - prisiminė L.Tapinas.
Šiltai J.Miltinį prisiminė ir jo mokinė režisierė Nijolė Baužytė, lietuvių aktorė, dirbusi Prancūzijos scenose, Karolina Masiulytė-Paliulienė. Renginio metu buvo parodytas Jono Čergelio sukurtas filmas J.Miltiniui atminti.
Parodoje - Juozo Miltinio gyvenimas
Panevėžio kraštotyros muziejuje atidaryta paroda "Juozo Miltinio portretai", skirta režisieriaus šimtosioms gimimo metinėms paminėti. Nuotraukos paimtos iš Panevėžio kraštotyros muziejaus archyvo bei Jono Ambraškos, Stasio Povilaičio, Antano Gylio albumų. Pastatytas Algimanto Vytėno sukurtas Juozo Miltinio gipsinis biustas.
Parodoje eksponuojamose nuotraukose galima išvysti režisierių senajame bute Laisvės aikštėje, Prancūzijoje, jo vaidintuose ir režisuotuose spektakliuose, filmų "Adomas nori būti žmogumi" ir "Caro tarnyboje" scenose, savo aštuoniasdešimtmečio šventėje ar palinkusį prie knygų, susimąsčiusį. Nuotraukose matomas tikrasis Juozas Miltinis - nerimąstingas, provokuojantis, degantis ir uždegantis kitus.
Juozas Miltinis atnešė į Lietuvos teatrą universalias kūrybos nuostatas, naujus estetinius principus, išugdė mokinius ir įkūrė Panevėžio dramos teatrą. Režisierius buvo Panevėžio miesto garbės pilietis.