Visame pasaulyje, kiekvieno mėnesio paskutinį penktadienį 18.00 valandą, įvyksta masinis pilietinis renginys „Kritinė masė“ (angl. Critical Mass).
Šimtai skirtingų žmonių susitinka mieso centre ir išvažiuoja pasivažinėti dviračiais miesto gatvėmis. Akcijos tikslas - atkreipti vairuotojų dėmesį į pilnateisį eismo dalyvį – dviratininką, bei propaguoti ekologiškiausią susisiekimo priemonę – dviratį. Nuo 2008 m. vasaros tokį renginį organizuoja ir Panevėžio miesto bendruomenė.
Šią vasarą panevėžiečius ir miesto svečius prisijungti prie šios pilietinės akcijos kvies kino centras „Garsas“. Kartą į mėnesį ekologinės - pilietinės akcijos „Kritinė masė“ dalyviams k/c „Garsas“ rodys nekomercinius, įvairiuose kino festivaliuose apdovanotus filmus. Šios akcijos metu bilietas į „Kritinės masės“ kino seansą kainuos tik 3 Lt.
Gegužės 29 d. 19.30 val. pirmąjį „Kritinės masės“ kino seansą pradės norvegų režisieriaus Bard Breien filmas „Negatyvaus mąstymo menas“. Šis filmas – tai istorija apie trisdešimt trejų metų vaikiną Geirą, prikaustytą prie vežimėlio. Norėdamas visiems parodyti, kaip blogai jis jaučiasi, jis peržengia visas ribas. Geiras nuo visų atsiskiria, pats leidžiasi vaistus ir nesiliauja gailėti savęs. Jo mergina Ingvild nežino, ko griebtis ir kaip jam padėti, todėl į namus pakviečia savivaldybės pozityvaus mąstymo grupę.
Netrukus grupė įsikuria Geiro ir Ingvild namuose „gydymui“ 24 valandas per parą. Geiras vienintelis iš visų negali į nieką žiūrėti pozityviai. Po truputėlį visi grupės nariai (taip pat negalią turintys žmonės) pereina į Geiro pusę. Vyras veda visus per nevilties, kančios ir beviltiškumo tunelį, kol jo gale pagaliau sušvinta šviesos spindulys. Tada ir Geiras supranta banalią tiesą: turi stengtis pozityviai galvoti, kad ir kaip blogai jautiesi.
Apdovanojimai – Tarptautinis Karlovy Varų kino festivalio „Krištolinis gaublys“ už geriausią režisūrą; Liubeko Šiaurės šalių kino dienų pagrindinis apdovanojimas – NDR prizas; Torino kino festivalio „Scuola Holden“ apdovanojimas už geriausią scenarijų; nominuotas „Amanda“ apdovanojimams (Norvegija) geriausio filmo, geriausios režisūros ir geriausio aktoriaus kategorijose. Filmas dalyvavo Monrealio pasaulio kino festivalyje, Kopenhagos tarptautiniame kino festivalyje, San Sebastiano tarptautiniame kino festivalyje, Pusano tarptautiniame kino festivalyje, Helsinkio tarptautiniame kino festivalyje, daugelyje kitų.