Su obuoliais, slyvomis ir arbūzo rieke maišeliuose, ilgaplaukis, kraujosrūvų ir mėlynių nusėtu veidu, purvinais drabužiais, dvokiantis – toks žymus verslininkas Marius Gelažnikas stojo prieš žurnalistus. Jis tapo paskutine garsenybe, pasiryžusia projekte „Turtuoliai ir vargšai“ tapti elgeta ir gatvėje prašyti pinigų, maisto.
Verslininkas neslėpė, jog ne vienas jį pamatęs žmogus stengėsi nusukti akis, kai kurie užsiimdavo nosį ir atvirai reiškė savo pasišlykštėjimą. Vis dėlto tai M. Gelažniko neatbaidė. Jis pasakojo, kad mieliausiai pinigų duodavo komplimentais pamalonintos moterys. „Prieini, sakai, „laba diena, ponia, jūsų labai gražios akys, galbūt galėtumėte pasidalinti...“ ir jos duoda. Viena gražių akių savininkė davė daugiau nei keturis litus“, – sakė vyras.
Marius Gelažnikas (Fotodiena.lt / Tomo Lukšio nuotr.)
Paklaustas, kodėl ryžosi dalyvauti projekte, M. Gelažnikas sakė norėjęs patekti „anapus borto“. „Ne dėl to, kad prisiskaičiau pasakų, kaip senovėje karaliai su bulvių maišu ant pečių ėjo pažiūrėti, kaip varguoliai gyveno. Mes puikiai žinome, kaip gyvena tie žmonės. Mes jų vengiame, nusisukame, pasišlykštime, ignoruojame“, – dalijosi mintimis verslininkas.
Gatvėje M. Gelažnikui teko susitikti ir su tikraisiais elgetomis, pabendrauti su jais. Tačiau šie vyrui tvirtino, jog šiandien – nesėkminga ir nepelninga diena. Verslininkas neslėpė, jog neapsimeta geruoju samariečiu ir ne visada aukoja elgetoms. „Elgiuosi taip kaip ir visi jūs: stengiesi nusukti akis, nusigręžti. Galvoju, kad kiekvienas vargeta, elgeta turėtų dirbti logiškai ir pasirinkti tas vietas, kurios sukelia kažkokius jausmus širdyje“, – tvirtino jis.
Pasak M. Gelažniko, geriau elgetauti nei vogti. „Elgeta pasitenkina tuo, kas lieka nuo tavo gerumo. Jei nepatingėsi atsegti savo piniginės ir duoti litą, jis iš to pragyvens. Tai ne gyvenimo būdas, tai – darbas“, – svarstė vyras.