Gruodžio 11 d. Linkuvos miestelyje (Pakruojo r.) įvyks jau penktasis respublikinis vaikų ir jaunimo šiuolaikinių šokių festivalis „Step dance“.
Norą dalyvauti festivalyje pareiškė kolektyvai iš visos Lietuvos. Kai kurie iš jų festivalyje pasirodys pirmą kartą.
Kaip teigia festivalio organizatorė Linkuvos vaikų ir jaunimo užimtumo centro pirmininkė Renata Pėželienė, pirmąjį jubiliejų švenčiantis festivalis „Step dance“ tapo reikšmingu ir laukiamu kultūriniu renginiu ne tik Linkuvoje, bet ir visoje Lietuvoje. „Įvairūs renginiai, vykstantys mažuose miesteliuose, nėra tik būdas praleisti laisvalaikį, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tokie renginiai, kaip ir šiuolaikinių šokių festivalis „Step dance“, apima daug visuomenės ir socialinių sferų. Pirmiausia - tai reginys žiūrovams, proga susirinkti miestelio bendruomenei. Festivalis vyks jau penktą kartą, bus jubiliejinis, o tai rodo, jog jis nepabosta ir yra bene laukiamiausias įvykis Linkuvoje“, - sako R. Pėželienė.
Sunkmetis šiuolaikinių šokių festivalio „Step dance“ organizatoriams kliūtimi netapo tik dėl rėmėjų geranoriškumo. Šokių festivalio šviečiamiesiems tikslams neliko abejinga viena didžiausių Pakruojo rajono įmonių „Saerimner“. Gavusi organizatorių prašymą paremti jų bendruomeniškumą skatinančią iniciatyvą, bendrovės vadovybė noriai skyrė lėšų.
Šiemet norą dalyvauti festivalyje pareiškė kolektyvai iš visos Lietuvos. Kai kurie iš jų „Step dance“ festivalyje dalyvaus primą kartą. „Tai reiškia, jog tokiu būdu yra ne tik garsinamas Linkuvos miestelio vardas, bet ir tai, kad jaunimas ieško erdvės saviraiškai. Kolektyvai dairosi nebe vien į didžiųjų miestų sales, bet noriai dalyvauja ir mažesnių miestelių renginiuose. Visos Lietuvos jaunuoliai, susitikę vienoje scenoje turi puikią galimybę dalintis patirtimi, semtis naujų idėjų, savąsias parodyti kitiems, o svarbiausia - išreikšti save. Juk tik galėdamas išreikšti save, savo emocijas jaunimas tampa dorais, savo nuomonę turinčiais piliečiais. Todėl organizuodami tokius renginius kaip „Step dance“, kuriame savo ir kitų ateitį“, - teigia R. Pėželienė.
Kolektyvams iš mažesnių miestelių kartais labai pritrūksta profesionalių šokėjų, choreografų patarimų, teorinių žinių. Todėl į festivalio komisiją šiais metai kviečiami profesionalūs šokėjai. Jie suteikia galimybę patiems šokėjams pabendrauti, užmegzti platesnius ryšius su profesionalais. Tokiu būdu yra gilinama, stiprinama šokio kultūra, skleidžiamos jos idėjos mažesniuose miesteliuose.