Europos apšvietimo dizaino parodoje "In Praise of Shadows" ("Pagiriamasis žodis šešėliams) rugsėjo 19-27 d. Viktorijos ir Alberto muziejuje bus eksponuojama 20 Europos dizainerių darbų, tarp jų ir lietuvio Vytauto Puzero darbas „Shine“.
Parodos tikslas - pristatyti dizainerius, ne tik kūrybingai eksploatuojančius taupius ir alternatyvius elektros energijos šaltinius, bet ir keisti šviesos ir tamsos prasmės suvokimą. Parodos kuratorė – Jane Withers, paroda įtraukta į Londono dizaino festivalio programą. Pasak organizatorių, pirmą kartą festivalio istorijoje pristatomas toks daugiašalis tarptautinis projektas. Rugsėjo 23 d., trečiadienį, 13 val. Hochhauser auditorijoje, Viktorijos ir Alberto muziejaus edukaciniame Sacklerio centre, bus rengiama diskusija apie parodą, naująjį Europos apšvietimo dizainą bei su tuo susijusius iššūkius.
Parodos "In Praise of Shadows" katalizatoriumi tapo ES direktyva apie palaipsnį žemo efektyvumo elektros lempučių atsisakymą iki 2012 metų. Reta, kad dizaino dalykai mūsų gyvenimą veiktų taip tiesiogiai, provokuodami ginčus ir diskusijas dėl aplinkos apsaugos. Naujieji energijos taupymo reikalavimai atveria ir nemažas galimybes kūrybiškumui, kadangi tai yra ne tik ir ne tiek elektros lemputės pakeitimas, kiek galimybė apmąstyti iš naujo šviesos / apšvietimo ir ekologinės pusiausvyros idėjas. Tad paroda siekia įžiebti diskusiją, kelti klausimus kaip mes išnaudojame šviesos energiją, kaip mes "iliuminuojame" savo gyvenimus, metant iššūkį moderniai obsesijai "šviesiau yra geriau", kuri kontroliavo mus pastarąjį šimtmetį.
Į paroda atrinktas ir lietuvių dizainerio Vytauto Puzero darbas "Shine" (2009), įkvėptas asociacijos su šviečiančia elektrine medūza. Tai dekoratyvinis padėklas sukurtas panaudojant kelių medžiagų pigmentų ir polimerų junginį, kuris sugeria dienos šviesą ir ją išspinduliuoja naktį. Naujasis Vytauto Puzero darbas – jo kolekcijos "Orient" idėjų tęsinys.
Paroda "In Praise of Shadows" įkurdinta Europos 1600-1800 taikomojo meno ir dizaino galerijose Viktorijos ir Alberto muziejuje. Parodos lankytojai bus aprūpinti specialiais energiją taupančiais žibintuvėliais, kurie padės naviguoti užtamsintose galerijose bei taps papildomais paslaptingais įsibrovėliais kontrastuojančiais su demonstruojamais daugeliu atvejų prašmatniais kūriniais.
Paroda surengta bendradarbiaujant su EUNIC – Europos šalių kultūros institutų bei kultūros atašatų tinklu Jungtinėje Karalystėje bei Europos komisijos atstovybe Jungtinėje Karalystėje.
Projekto vežėjas - aviakompanija "Star1 airlines", įkurta 2009 metais ir šiuo metu reguliariai skraidinanti keleivius iš Vilniaus į Londoną, Dubliną ir Barseloną.