• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jachtos „Gold of Lithuania“ įgula prisistatė Vatikanui

Lietuvos tūkstantmečio jubiliejų piligrimine kelione pažymėti nusprendusi lietuvių jachtos „Gold of Lithuania“ įgula aplankė Romą ir Vatikano miestą.

REKLAMA
REKLAMA

Šventuoju sostu tituluojamame mieste įgulos nariai susitiko su Vatikano valdytoju jo eminencija kardinolu Giovani Lajolo. Antram pagal rangą po popiežiaus asmeniui buriuotojai iš Lietuvos pristatė savo misiją ir išsikeltus tikslus.

REKLAMA

„Mums džiugu matyti, kad jauni ir iniciatyvūs žmonės šitaip garsina savo šalį ir jo sostinę – Vilnių. Linkime kuo geriausios kloties jūsų įgulai, o kartu ir visai Lietuvai“, – sakė jo eminencija kardinolas Giovani Lajolo.

Aplankę šventas vietas lietuviai išgirdo ir gerąją naujieną – Vatikano muziejus sutiko priimti dovanas iš Lietuvos. Jau visai netrukus Vatikaną turėtų pasiekti Lietuvos sostinę Vilnių reprezentuojanti skulptoriaus Rimo Girskio angelo skulptūra ir „Sotheby‘s“ aukciono pripažintos lietuvių menininkės Violetos Juškutės konceptualus meno darbas „Angelo Sparnas II“.

REKLAMA
REKLAMA

„Labai laukėme mūsų įgulos atvykimo į Romą ir Vatikaną momento. Kelionės metu teko susidurti su įvairiais nepritekliais, nepalankiais vėjais ir audromis, tačiau tai tik dar labiau sustiprino mūsų dvasią“, – sakė jachtos „Gold of Lithuania“ šturmanas ir vienas iš piligriminės kelionės iniciatorių Donatas Juškus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jauniausios Europos Sąjungoje krikščioniškos valstybės – Lietuvos – 1000 metų jubiliejų mininti  piligriminė kelionė prasidėjo Kroatijoje, tęsėsi Albanijoje, Graikijoje, Kretoje, Maltoje, Sardinijoje ir Korsikoje. Minėdami savo valstybės šventę šių valstybių ir salų uostuose lietuviai iškėlė milžinišką Lietuvos vėliavą, lankė šventas vietas. Iš Italijos sostinės per Palermo ir Bario miestus lietuvių piligrimų įgula grįš į Kroatiją, iš kurios keliaus atgal į Lietuvą.    

REKLAMA

Istorinio plaukimo metu 17 Viduržemio arealo miestų priminta, kad Lietuvos vardas pirmą kartą paminėtas 1009 metais Kvedlinburo analuose, o Vilnius paskelbtas 2009-ųjų Europos kultūros sostine. Kelionės organizatoriai tikisi, kad šios žinios bus naudingos mezgant ir plėtojant tolesnius diplomatinius, ekonominius ir kultūrinius ryšius. Piligrimai taip pat veža skiriamuosius Vilniaus mero raštus, kuriuose aplankytų miestų gyventojai kviečiami apsilankyti Lietuvoje ir Vilniuje. Istorinio plaukimo metu bus kuriamas kelionės fotografijų albumas ir dokumentinis vaizdo filmas, unikali buriuotojų misija ir patirtis bus įprasminta kelionių apybraižų knygoje, kurią rašys žinomas Lietuvos rašytojas Tomas Staniulis.

Patronažą šiai misijai suteikia Lietuvos Nacionalinė UNESCO komisija. Projektą palaiko: Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos ekonominės plėtros agentūra (LEPA), ICC, Lietuvos institutas, Lietuvos respublikos Užsienio reikalų ministerija, Lietuvos tūkstantmečio direkcija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų