Gruzijos Kutaisio mieste esančioje Bagrato šventykloje atrasta kapavietė su daugybe brangenybių – auksiniais auskarais, žiedais su rubinais, apyrankėmis ir kitais papuošalais.
Televizijos kanalas "Rustavi 2" pranešė, kad šventyklos rajonas saugomas policijos, kuri saugo teritoriją nuo vandalų.
Gruzijos kultūros ministras Nikolozas Rurua, kurį cituoja agentūra "Naujienos-Gruzija", pareiškė, kad radiniai yra didelės istorinės reikšmės. Manoma, kad kapavietėje palaidota moteris gali būti karališkos kilmės.
Dalis Gruzijos žiniasklaidos nedelsiant nusprendė, kad atrastas karalienės Tamaros kapas – ji valdė XII amžiuje, kai Gruzija pasiekė klestėjimo viršūnę. Bet mokslininkai aiškina, kad kapavietė datuojama VIII-IX amžiais.
Kapavietė atrasta šventyklos pamatuose, kai vyko jų tvirtino darbai. Bagrato šventykla pastatyta 1003 metais ir turkų susprogdinta 1691 metais. Vėliau Gruzija šventyklos nebeatstatė, bet griuvėsiai saugomi, ir taip pat įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.
Karalienės Tamaros kapo ieškoma jau keli amžiai. Anot legendos, po gedulingų mišių Mchetos sobore į įvairius šalies kampus buvo išvežta ir palaidota dešimt karstų, ir kuriame iš jų yra karalienės palaikai iki šiol lieka paslaptimi.