Išsivaduoti iš užburto žemos kvalifikacijos rato
„Jaunimo iki 29 metų turime iki 300 asmenų. Maždaug apie 100 jaunų žmonių yra nekvalifikuoti, kai kurie nebaigę ne tik vidurinio, bet ir pagrindinio išsilavinimo. Jie pasimetę, svarsto ką daryti. Todėl stengsimės kuo plačiau pristatyti profesinio ir suaugusiųjų švietimo galimybes“, – dėsto D. Martinaitienė.
Galimybių mokytis ir pačiame Pasvalyje, ir rajone yra. „Pasvalio Petro Vileišio gimnazija turi suaugusiųjų mokymosi skyrių. Dar iki Jaunimo centro atidarymo rengėme susitikimus su šios įstaigos atstovais. Kviečiamės profesinių mokyklų atstovus ne tik savo, bet ir iš aplinkinių rajonų. Tiems, kas nenori mokytis, padedame susirasti darbą. Bėda tik tai, kad dažnai tai nekvalifikuotas darbas, jis nėra gerai apmokamas, o jauniems žmonėms tokio dirbti nesinori. Todėl dažnai jauni asmenys bando ieškoti geresnių galimybių užsienyje“, – sako pašnekovė.
„Tikiuosi, kad dabar atsiras dar daugiau galimybių bendrauti su mažiausiai motyvuotu jaunimu, jį aktyvinti. Jaunimo darbo centre su kiekvienu bendraujame individualiai. Čia jauni žmonės gauna informaciją apie įsidarbinimo galimybes, situaciją darbo rinkoje, paklausias profesijas, bei jų įgijimo tvarką. Be to, šios informacijos centre galima ieškotis savarankiškai naudojantis nemokamu internetu – centre įrengtas Wi-Fi bevielis internetas.“
Laukiami ir besirengiantieji įžengti į darbo rinką
Nors įvairiausi renginiai jaunimui Pasvalyje buvo organizuojami iki Jaunimo darbo centro atidarymo, D. Martinaitienė pažymi, kad itin svarbu, kad nuo šiol jaunimas galės ateiti į tik jam skirtą centrą. „Štai ir per centro atidarymą viena jauna bedarbė pažymėjo, kad tokio centro atsiradimas Pasvalyje ją labai nudžiugino. Čia jaunimas turės daugiau galimybių susitikti su bendraamžiais, o ir aš galėsiu tikslingiau padėti parengti CV, motyvacinį laišką, pakonsultuoti dėl karjeros pasirinkimo.“
„Renginių bus visokių – susijusių ir su profesijos pasirinkimu, ir su savęs pažinimu, efektyvios darbo paieškos. Į svečius kviesimės ir darbdavius, pasakosime apie verslumą. Beje, pas mus užsuka ne tik ieškantys darbo, bet ir moksleiviai, studentai – tie, kas tik rengiasi įžengti į darbo rinką. Beje, visą reikalingą informaciją galima gauti ne tik renginių metu, bet ir individualių konsultacijų metu. Todėl kiekvienas jaunas žmogus pats galės pasirinkti, kokia paslauga jam naudingesnė“, – pasakoja pašnekovė.
Naujasis jaunimo darbo centras turės nemažai socialinių partnerių. Jau planuojami susitikimai su policijos ir kariuomenės, mokymo įstaigų atstovais ir darbdaviais. „Jaučiame susidomėjimą kariuomene ir policija. Štai ir dabar pas mus tarp jaunų žmonių labai daug savanorių. Manau, kad iš dalies tai lėmė anksčiau organizuoti susitikimai su kariuomenės atstovais. Jaunimas buvo informuotas, galėjo susidaryti nuomonę apie tai, kaip ir kas ten vyksta, todėl dabar matome to rezultatus“, – pastebi specialistė.