Kiekvienam – savo
Jaunimo garantijų iniciatyva siūlo skirtingas įsidarbinimo priemones jaunimui. Atsižvelgiant į individualius kiekvieno jaunuolio poreikius siūlomos trys pagrindinės priemonės: neturintiems specialybės siūloma galimybė pradėti mokytis profesijos, siekiantiems rasti darbą – įsidarbinimas subsidijuojant, o neturintiems darbo patirties – darbo įgūdžių įgijimo realioje darbo vietoje rėmimas.
Šiemet daugiausiai jaunų žmonių rinkosi mokytis profesijos ir įsidarbinimą subsidijuojant. Kvalifikaciją šiemet įgijo daugiau kaip 2,5 tūkst. jaunuolių. Įsidarbino – daugiau kaip 6,6 tūkst. jaunų žmonių iki 29 metų.
Suskaičiuota, kad visų šių priemonių įgyvendinimas šiemet liepos pabaigoje registruotą jaunimo nedarbo sumažino 1,8 proc. punkto.
Populiariausios – konsultacijos
Jaunų žmonių apklausos rodo, kad dažnai jaunimui trūksta žinių apie darbo rinką, profesijas, būdus, kaip galima ieškoti darbo, įsidarbinimo galimybes.
Šią problemą aktyviai sprendžia darbo biržos specialistai teikdami individualias, tiesiogines konsultacijas jauniems žmonėms. Tai, kad tokia informacija – itin aktuali, parodė ir gausus Jaunimo darbo centrų renginiuose dalyvaujančių jaunuolių skaičius ir klausimai apie tai, kaip geriau planuoti savo karjerą.
Iš viso konsultavimo paslaugos jau suteiktos 60 tūkst. jaunų žmonių. Per pirmuosius šešis šių metų mėnesius Jaunimo darbo centruose įvyko 3 tūkst. renginių, kuriuose dalyvavo 44 tūkst. jaunuolių.
Susidomėjimas projektais – dvigubai didesnis
Lietuvos darbo birža taip pat vykdo penkis projektus, skirtus jaunimui. Statistika liudija, kad šiemet projektuose „Pasitikėk savimi“, „Išlik darbo rinkoje“, „Ilgalaikių bedarbių įdarbinimo rėmimas“, „Nekvalifikuotų asmenų kompetencijų didinimas“ ir „Įgyk paklausią profesiją“ jau dalyvavo dvigubai daugiau jaunimo nei pernai per visus metus.
Parengta pagal Lietuvos darbo biržos informaciją.