Kodėl neverta kopijuoti svetimų įpročių?
Nepaisant to, kad šiuolaikiniame pasaulyje itin daug dėmesio skiriama sėkmingų verslininkų ir išradėjų biografijoms ir jų kasdienių įpročių atpasakojimui, G. Rubin tvirtai įsitikinusi – universalių įpročių, kuriuos perėmę sėkmingiau kopsime karjeros laiptais, paprasčiausiai nėra.
„Vienintelis dalykas, kuris yra bendras visiems sėkmingiems žmonėms – geras savęs pažinimas. Jie nesiekė išsiugdyti tokių įpročių, kokius turi kiti sėkmingi žmonės. Jie nustatė, kas labiausiai tinka jiems ir nuolat siekė sukurti sau aplinką, kuri atitiktų jų poreikius. Pavyzdžiui, jei esate darbingiausi naktį, turite stengtis ne išmokti dirbti dieną, bet sukurti sau tokias sąlygas, kurios leistų dirbti būtent naktį. Žmonės labai skirtingi – vieni geria daug kavos, kiti mažai, vieni produktyviai dirba tik tylioje aplinkoje, kitiems reikia triukšmo. Svarbiausia nustatyti, kas tinka jums ir stengtis sukurti sau šias sąlygas“, – pasakojo G. Rubin viename iš interviu.
Pasikloti lovą – vertas dėmesio tikslas
Dideli pokyčiai prasideda nuo mažų žingsnių, kurie leidžia mus labiau savimi pasitikėti ir siekti vis didesnių tikslų. Todėl, G. Rubin nuomone, naujųjų metų pasižadėjimas kas rytą pasikloti lovą arba eiti miegoti pusvalandžiu anksčiau tikrai nėra juokingas. Tokių paprastų pasižadėjimų išpildymas iš tiesų gali pakeisti žmogaus gyvenimą, padėti jaustis laimingesniu ir siekti didesnių tikslų. „Esu sutikusi žmonių, kurie pasižadėjo sau kasdien pasikloti lovą ir šį pažadą tesėjo. Ši smulkmena atnešė jiems tiek laimės, kad net sunku įsivaizduoti. Kitą vertus, neretai tenka sutikti žmonių, kurių įpročių „architektūroje“ yra nemažai spragų. Pavyzdžiui, įprotis iki paryčių naršyti internete iš tiesų keičia gyvenimą į blogąją pusę. Kiekvieną sykį sutikusi tokį žmogų, noriu jam pasakyti – „gana, eik miegoti ir būsi laimingesni žmogus“. Technologijos – geras tarnas ir blogas šeimininkas. Turime to nepamiršti.“
Nepadauginti blogų naujienų „narkotiko“
Televizoriaus žiūrėjimas ir nuolatinis naujienų portalų antraščių „skanavimas“ atrodo kaip vienas nekalčiausių kasdienių įpročių. Tačiau, deja, taip nėra. Nuolatinės „kruvinos sensacijos“ ir žinutės apie įvairias nelaimes iš viso pasaulio turi tiesioginės įtakos jas skaitančių žmonių nuotaikai ir laimės jausmui, kuris svarbus siekiant svarbių tikslų. Psichologiškai žmonės linkę geriau įsiminti blogus, o ne gerus dalykus, pavyzdžiui, pastabas ir įžeidimus, o ne komplimentus, todėl reikėtų stengtis saugoti save nuo papildomo blogų naujienų srauto iš išorės.
„Pastebiu, kad yra nemažai žmonių, kuriems nuolat reikia naujienų apie dideles nelaimes, baisius kriminalus, sunkiai išsprendžiamas politines problemas ir t. t. Kai kurie žmonės noriai gilinasi į tokias naujienas ir apie jas galvodami nuolat nerimauja, o tai, be abejo, verčia juos jaustis nelaimingais. Pasaulyje nuolat vyksta didelės ir mažos nelaimės ir mes turime į jas gilintis tik tuo atveju, jeigu tokios naujienos paskatina mus veikti – pavyzdžiui, prisijungti prie nevyriausybinės organizacijos, sprendžiančios neraminančią problemą. Tačiau jeigu matome, kad blogos naujienos neskatina mūsų veikti, o tėra priklausomybė, reikia sąmoningai mažinti blogų naujienų „dozes“, kol jos nesuvalgė mūsų asmeninės laimės ir pilnatvės pojūčio.“