Neseniai spaudoje buvo išplatinta žinia, kad Vilniaus pedagoginis universitetas (VPU) persivadins į Lietuvos edukologijos universitetą. Tokie pokyčiai susiję su Seimui svarstyti pateiktu naujuoju universiteto statutu. Toks universiteto akademinės bendruomenės siūlymas Seime sukėlė įvairių diskusijų ir net pasigirdo komentarų, kad aukštosios mokyklos vardo pakeitimas sukels daug įvairios painiavos ir pareikalaus finansinių išlaidų.
Naujienų portalo „Balsas.lt“ kalbintas VPU studijų prorektorius Vytautas Bernotas apie užmojus pakeisti universiteto pavadinimą sakė: „Toks noras Seimui pristatytas jau senokai kartu su naujuoju universiteto statutu.“
Į klausimą, kokios priežastys paskatino siekti keisti universiteto pavadinimą, pašnekovas sakė: „Siūlomas pavadinimas yra šiuolaikiškas ir išplečiantis mūsų galimybes: pedagogika yra siauresnė sritis nei edukologija. Edukologija apima visą švietimą – andragogiką ir kitas stritis, tad mes norime vadintis taip, kokie esame.“
Anot V. Bernoto, pavadinimo klausimas ilgai buvo pačio bendruomenės diskusijų tema, bet jei aukštojo mokykla ir pakeis pavadinimą, studentų situacijos tai niekaip nepakeis.
Apie tai, ar jau buvo skaičiuojama , kokių investicijų reikės keičiant institucijos pavadinimą, pašnekovas sakė: „Sąnaudos bus tikrai minimalios, o daugiausiai darbo bus su pačios iškabos keitimu, nes joje metalinės raidės. Apskritai sąnaudų didelių neturėtų būti, juolab, kad universitetas turės persiregistruoti į viešąją įstaigą, o tai sutaps su vardo keitimu.“
Neseniai vykusiame Seimo švietimo komiteto, mokslo ir kultūros posėdyje seimūnai diskutuodami šia tema pažėrė ir itin aštrių komentarų. Socialdemokratas Bronius Bradauskas tikino, kad žodžio edukologija kaimo žmonės gali ir nesuprasti.