• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo nariai, įvairūs valdininkai turi galimybę už skatikus poilsiauti valdiškuose poilsio namuose. O kas pasirūpins vaikais?

REKLAMA
REKLAMA

Parlamentarai vėl pageidauja, kad milijonai litų būtų skirti dar vienam Seimo rūmų remontui, kariškiai vos ne kasmet už milžiniškas sumas perka brokuotą techniką, ministerijų klerkai išsimoka tūkstantinius priedus, už savo pinigus keliame Afganistano gerovę.

REKLAMA

Tačiau nepasiturinčių šeimų vaikams valdžia rodo neva skylėtas tuščias kišenes – jų poilsiui reikiamos sumos nėra.

Lėšų vis mažėjo

Stovyklos „Žilvitis“, įsikūrusios Karklėje, vadovas Bronius Kalvaitis pasakojo, kad už mažųjų poilsį šiemet mokama visa kaina, o vaikų globos namų auklėtiniams nėra numatyta papildomų lėšų.

REKLAMA
REKLAMA

„Kasmet ruošiame projektus. Jei pavyksta laimėti konkursus, kuriuos rengia Švietimo mainų paramos fondas, apie 30 vaikų iš socialiai remtinų šeimų gauna kelialapius“, – aiškino jis.

B. Kalvaitis teigė, kad pastaruosius kelerius metus vaikų poilsio kainos nesikeitė.

„Ateityje norėtųsi mažinti kelialapių kainą, bet tai padaryti galėsime tik tada, jei nors kiek parems valstybė. Dabar paslaugų kainos mažinti negalime, nes turime poilsiavietę paruošti kitiems metams“, – tikino pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis prisiminė, kad prieš keletą metų Švietimo ir mokslo ministerija skirdavo apie 11 mln. litų vaikų vasaros poilsiui per metus. Vėliau ši suma sumažėjo iki 3–5 mln., bet ir tokios lėšos buvo labai reikalinga parama.

Kelialapiai tapo prabanga

Kokia padėtis dėl vaikų iš nepasiturinčių šeimų poilsio buvo prieš dešimtmetį?

„Valstybė skirdavo tam lėšų. Priimdavome apie 100 ir daugiau vaikų, taip pat buvo taikoma lengvatų daugiavaikėms šeimoms, šiuo metu jokių nuolaidų nėra“, – pasakojo B. Kalvaitis.

REKLAMA

Ar vaikų poilsis prie jūros Lietuvoje yra prabanga?

„Taip, tokios paslaugos įperkamos tik pasiturintiems tėvams. Vidurinei klasei priklausančių tėvų – mokytojų, valstybės tarnautojų – vaikai tokių galimybių neturi“, – sakė pašnekovas. Jis pridūrė, kad aktyviausiai vaikų poilsio galimybėmis domisi didmiesčių gyventojai.

REKLAMA

B. Kalvaitis atkreipė dėmesį, kad į stovyklas atvyksta ir daug emigrantų vaikų. „Sulaukiame ne tik Airijos ar Didžiosios Britanijos, bet ir JAV emigrantų vaikų, – sakė stovyklos vadovas. – Tėvai nori, kad jų vaikai bendrautų su lietuviais, neužmirštų kalbos.“

„Stovykloje vaikai daug sportuoja, daug dėmesio skiriama sveikatingumo ugdymui. Mūsų tikslas, kad vaikai atsipalaiduotų nuo mokymosi ir gerai pailsėtų“, – sakė jau 31-erius metus vaikų poilsį organizuojantis B. Kalvaitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilioja verslininkus

„Vaikų poilsis pelno neduoda, o kadangi pelno nėra, tai ir verslininkai nėra suinteresuoti savo kapitalą skirti vaikų poilsio stovykloms. Būtų gerai, kad Lietuvos pajūryje būtų bent viena didelė valstybinė vaikų poilsio stovykla“, – kalbėjo vadovas.

Brangūs sklypai ir prestižinės vietos, kuriose įsikūrusios vaikų vasaros stovyklos, jau seniai tapo pajūrio verslininkų taikiniu. B. Kalvaitis neslėpė, kad ne kartą sulaukta įvairiausių pasiūlymų iš vietos verslininkų: „Pažadai paprastai būna dideli, bet kai pasiekiami tikslai, viskas pamirštama.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų