• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos neįgaliesiems tenisininkams ši žiema –išskirtinė. Gruodį jie sulaukė patyrusio trenerio vizito, o vasarį kovos pasaulio taurės varžybų atrankoje „2012 BNP Paribas World Team Cup – Europe“ .

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu Lietuvos neįgaliųjų teniso klube (LNTK) yra septyni žaidėjai. Vieni patys rado kelią į aikštę, kiti raketę į rankas paėmė ne iš karto. „Iš pradžių juos, kaip ir daugumą reikėjo pritraukti, kad ateitų sportuoti, o dabar jie tiesiog įsimylėjo šį sportą“,- teigė LNTK prezidentas Aleksandras Pacevičius.

REKLAMA

Šie tenisininkai pluša SEB arenos aikštelėje tris kartus per savaitę po pusantros valandos. Taip pat dalyvauja turnyruose namie ir svetur – pernai Lietuvoje vyko net du tarptautiniai turnyrai, be to, LNTK nariai keliavo į varžybas Sankt Peterburge.

Dabar LNTK atstovai SEB arenoje intensyviai rengiasi vasario pabaigoje Turkijos mieste Antalijoje vyksiančiam pasaulio taurės varžybų atrankos turnyrui „2012 BNP Paribas World Team Cup – Europe“. Tai istorinis įvykis Lietuvos teniso istorijoje. „Labai norėtume padėkoti asmeniškai Algirdui Butkevičiui, kuris geranoriškai padėjo finansiškai, kad galėtume išvykti į šią kelionę“ - džiaugėsi LNTK prezidentas Aleksandras Pacevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Gruodžio mėnesį Lietuvoje lankėsi svečiai iš Olandijos - žinomas neįgaliųjų teniso treneris Marcas Kalkmanas ir 18-metis judėjimo negalią turintis tenisininkas iš Olandijos Florianas de Boeris (54-oji neįgaliųjų teniso jaunių raketė pasaulyje).

Svečiai dalijo patarimus ne tik Lietuvos neįgaliesiems tenisininkams – į M. Kalkmano rengiamas pratybas atvyko neįgalieji su treneriais iš Estijos ir Latvijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Sąlygos yra tikrai nuostabios. Tik čia reikia trenerių ir kuo didesnės praktikos. Ir reikia kuo daugiau naujų žaidėjų,“ – SEB areną ir sąlygas sportuoti Lietuvos neįgaliesiems tenisininkams vertino M. Kalkmanas.

Per parodomąją treniruotę F. de Boeras išbandė jėgas su Lietuvos vyrų rinktinės nariu, Vilniaus teniso akademijos auklėtiniu Luku Mugevičiumi.

REKLAMA

„Keistas jausmas“, - po treniruotės kalbėjo Lukas, - „Florianas puikiai valdo raketę, be to, vežimėliu tikrai gerai juda po aikštę. Iš esmės žmonių su negalia žaidžiamas tenisas nesiskiria nuo to, kurį žaidžiame mes. Išskyrus jiems leidžiamus du kamuoliuko atšokimus nuo žemės.“

REKLAMA

Į Lietuvą olandai turėtų atvykti ir šiemet. LNTK laukia ir kitų šalių specialistų.

Olandų viešnagė Lietuvoje - Tarptautinės teniso federacijos programos „Silver Fund“ dalis. Būtent šios programos dėka Lietuvos teniso sąjunga gavo aštuonis neįgaliems jaunuoliams pritaikytus vežimėlius, skirtus žaisti tenisą . Vieno tokio vežimėlio kaina - daugiau nei 10 tūkstančių litų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įprastas vežimėlis, kuriuo neįgalieji važinėja kasdien, skiriasi nuo pritaikyti žaisti tenisą. Šis turi papildomą ratuką gale, kad sportininkas neapsiverstų. Taip pat kitoks ratų pasvirimo kampas, leidžiantis tenisininkams laisvai judėti po aikštelę.

VTA ir LNTK vadovai tikisi, kad ši dovana padės pritraukti į tenisą neįgalių vaikų, nes kol kas daugiausia žaidžia vyresni tenisininkai.

REKLAMA

Vaikai, negalintys žaisti teniso įprastai, gali pasiekti puikių rezultatų žaisdami jį su šiais specialiais vežimėliais. Reikia tik daug noro, užsispyrimo ir treniruočių“ – teigė patyręs specialistas M. Kalkmanas.

Lietuvoje vaikai nuolat kviečiami pradėti žaisti tenisą, ar bent jau susipažinti su šia sporto šaka. Organizuojami atvirieji seminarai, taip pat LNTK atstovai siūlė patys atvežti vaikus į turnyrus.

REKLAMA

„Vaikams, kurie turi negalią, rengiamos nemokamos treniruotės, duodama reikiama įranga, siūlome patys atvežti vaikus į turnyrus. Tačiau atsako, o tuo pačiu ir būsimų sportininkų, nesulaukiame. Nebuvo galimybės tiesiogiai kontaktuoti su vaikais, surengti pristatomąsias išvykas, nes kelionėms trūksta lėšų“,- sakė LNTK prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu VTA ir LNTK turi tinkamas sąlygas ir pakankamai įrangos, kad galėtų aprūpinti esamus ir būsimus žaidėjus. Tačiau, pasak Editos Liachovičiūtės, VTA vyr. trenerės, pastangos prisikviesti neįgaliųjų vaikų kol kas bevaisės. Vilniaus teniso akademija labai laukia vaikų, kurie negali vaikščioti arba vaikšto sunkiai, bet turi noro ir ambicijų sporte, kreiptis į akademiją ir išmokti žaisti tenisą.

REKLAMA

LNTK bendradarbiauja ir su kitais Lietuvoje esančiais neįgaliųjų klubais. „Kadangi vežimėlių šiuo metu turime užtektinai, tai galime suteikti sąlygas ne tik savo sportininkams, bet ir pasidalinti su kitais klubais, kurie pareiškė norą prisijungti ir žaisti tenisą“, - teigė A.Pacevičius.

Pagal Lietuvos statistikos departamento rodiklius, 2010 metais Lietuvoje buvo 585 vaikai, kuriems pripažinta negalia (amžius nuo 10 iki 17 metų), 1387 jaunuoliai (amžius nuo 18 iki 24 metų) ir 15432 vyresnio amžiaus žmonės (amžius nuo 18 iki 55 metų).

Auksė Paltarokaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų