• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakar beveik 45 tūkstančiams stojančiųjų į 43 Lietuvos aukštąsias mokyklas buvo „karšta“ diena. Visiems rūpėjo kuo greičiau sužinoti, ar jie pakviesti studijuoti. Šiaulių universitete 10 studijų programų nesurinko pirmakursių.

REKLAMA
REKLAMA

Rinkosi statybos, bet ne aprangos inžineriją

Diana iki pietų suspėjo atvažiuoti į Šiaulius net iš Jurbarko, nes apie kvietimą studijuoti ŠU anglų filologiją ir ispanų kalbą sužinojo iš vakaro. Atvežė atestatą ir kitus reikalaujamus dokumentus.

REKLAMA

Šalia priėmimo komisijos būstinės, šokių salėje įsikūrė visų Šiaulių universiteto fakultetų atstovai, pradėję priiminėti pakviestųjų studijuoti dokumentus.

Valstybė finansuos beveik 19 tūkstančių pirmakursių studijas. 9680 studijų krepšelių skirta universitetams, 9165 — kolegijoms. ŠU pasiekimas — 260 studijų krepšelių, į valstybės nefinansuojamas vietas studijuoti ŠU pakviesta apie 500 abiturientų. Norą studijuoti ŠU pirmuoju pageidavimu yra pareiškę 1100 stojančiųjų. Pernai universitetas pirmojo priėmimo etapo metu gavo 290 studijų krepšelių.

REKLAMA
REKLAMA

Net dešimt universiteto studijų programų nesulaukė stojančiųjų dėmesio: aprangos inžinerija, dekoratyvinė želdininkystė, filosofija ir pilietinis ugdymas, fizika ir informatika, ikimokyklinė pedagogika ir vaikų renginių organizavimas, lietuvių kalba ir vokiečių kalba, matematika ir informatika, meninis ugdymas ir tikyba, rusų filologija, taikomoji biologija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antrasis priėmimo etapas prasidėjo vakar ir baigsis penktadienį. Priėmimas į likusias laisvas vietas vyks rugpjūčio 5 — 8 dienomis.

Daugiausia studijų krepšelių gavo statybos inžinerija (22), dailė ir dizainas (18), sveikatos edukologija (18), matematika (15).

Valstybės nefinansuojamose vietose daugiausia pakvietimų gauta į viešojo administravimo (59) ir kineziterapijos (58) programas.

REKLAMA

Studijų krepšelių padaugėjo

Pasibaigus pirmajam bendrojo priėmimo etapui, studijuoti Šiaulių valstybinėje kolegijoje valstybės finansuojamose vietose pakviesti 637 asmenys (pernai — 524). Į valstybės nefinansuojamas vietas kvietimus gavo 390 stojančiųjų, nors duomenys dar tikslinami.

Pagal pakviestųjų į valstybės finansuojamas vietas kolegijose skaičių Šiaulių kolegija — ketvirta šalyje, į priekį praleidusi Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos kolegijas.

REKLAMA

Populiariausių programų trejetukas yra Verslo ir technologijų fakultete: automobilių techninis eksploatavimas, aplinkos apsauga ir turizmo administravimas. Sveikatos priežiūros fakultete — socialinis darbas, kosmetologija ir kineziterapija.

Į burnos higienos, buhalterinės apskaitos, finansų, informacinių sistemų technologijos, sausumos transporto technologijos valstybės finansuojamose vietose studijuoti pretenduota 2 — 3 kartus daugiau nei pernai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

SKAIČIAI IR FAKTAI

Siūlymo studijuoti valstybės finansuojamoje arba mokamoje studijų vietoje sulaukė 30774, arba 81,2 procento, pretendentų, beveik pusės įstojusiųjų studijas finansuos valstybė.

Valstybė finansuos 18380, arba 48,5 procento, įstojusiųjų studijas.

Iš viso registravosi 44 502 stojantieji, tačiau buvo priimti tik užpildyti pagal visus reikalavimus 37896 stojančiųjų prašymai. Iš jų 26577, arba 70,1 proc., šiemet baigusiųjų bendrojo lavinimo mokyklas.

REKLAMA

Šiemet padaugėjo pasirinkusiųjų miškininkystės, jūrų laivavedybos kolegines studijas, kaip ir pernai, jaunimas gausiai stojo į technologines specialybes, daug rinkosi žemės ūkio sričių studijas.

„Kol kas teigiamų poslinkių nematyti regioniniuose ir siauresnės specializacijos universitetuose, nors to paties regiono kolegijos arba panašios koleginės studijų programos surinko daug pirmakursių“, — pažymi švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

REKLAMA

Pirmakursių nesurinko 67 studijų programos — daugiausia tokių yra Vakarų Lietuvos verslo kolegijoje (11), Marijampolės kolegijoje (7), Šiaulių universitete (10), Vilniaus pedagoginiame universitete (7).

Bendrajame priėmime šiemet dalyvauja 44 valstybinės ir privačios aukštosios mokyklos: 21 universitetas ir 23 kolegijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų