Nedera žiūrėti žmonėms, kurie valgo ar tiesiog yra silpnų nervų. Vien pažiūrėjus į šiuos gyvius, apetitas tikrai nesukyla, o nuotaika taip pat nepagerėja.
Pietų Amerika yra garsi savo biologine įvairove. Yra manoma, jog net apie 50 procentų gyvūnų rūšių gyvena atogrąžų miškuose. Natūralu, kad tokioje gausybėje visada atsiras tokių gyvių, kurie gali „sutampyti“ skrandį...
Kraugerys šamas
Dėvint laisvus ar itin apnuogintus drabužius didėja tikimybė, jog šis šamas pateks į Jūsų organizmą. Jam itin „patinka“ moters makštys, vyrų varpos ir tiesiosios žarnos. Jei ši keista būtybė patenka į šlapimo takus, reikalinga skubi medikų, ypač chirurgų, pagalba. Neištraukus šio šamo, gresia mirtinas organizmo užkrėtimas.
Niekada negalima šlapintis vandenyne, nes yra didžiulė tikimybė, jog šalia Tavęs gali plaukioti šis šamas. Anot ekspertų, moterys yra dažnesnės šios būtybės aukos, nes šiems šamams yra gan lengva įlysti į moterų makštis.
Gyliai
Tai - dvisparnių būrio vabzdžių šeima. Jų gimtinė yra Centrinė ir Pietų Amerika. Gyliai deda savo kiaušinius ant uodų ar kitų vabzdžių. Kai vabzdys įkanda, jo kiaušiniai paplinta po visą žmogaus organizmą ir išsiperi.
Gylio lervos išsikeroja po žmogaus odą ir gali pasiekti net smegenis! Tai gali sukelti meningitą, nes yra pažeidžiamas smegenų audinys.
Gvinėjos kiaulė
Kaip galima valgyti tokį padarą, kuris atrodo toks mielas ir gražus? Peru gyventojams tai yra delikatesas. Jis gali būti patiekiamas su virtomis bulvėmis arba pomidorų ir svogunų salotomis, pagardintomis ciltrinų sultimis su žiupsneliu druskos.
Maguey kirminai
Tai yra tam tikrų drugelių vikšrai. Meksikos ir Pietų Amerikos gyventojai (daugiausia valstiečiai) mano, jog šie vikšrai gydo nuo tam tikrų ligų ir yra labai maistingi. 100 gramų šių kirminų turi tik 650 kalorijas, panašiai kaip dvi didelės porcijos ryžių!
Troškinti ar gruzdinti kirminai su aštriu padažu yra patiekiami ir tortilijoje.
Brazilijos klajojantis voras
Šis Pietų Amerikoje gyvenantis padaras yra vienas nuodingiausių ir kraupiausiai atrodančių vorų pasaulyje. Šio voro nuodai sukelia įvairiausius skausmus žmogaus kūne. Be to, vyrams jie yra ypač pavojingi, nes sukelia ilgalaikę skausmingą erekciją. Tai skatina vyrų impotenciją.
Skruzdėlės kulkos
Šių skruzdėlių įgėlimas sukelia įvairiausius skausmus visame žmogaus kūne, panašiai kaip iš kokio nors ginklo paleistos kulkos. Negana to, šios skruzdės puldamos leidžia įvairius garsus, labiausiai panašius į klyksmą.
Titano vabalas (Titanus giganteus)
Tai yra didžiausias vabalas pasaulyje. Jo ilgis siekia net 170 milimetrus! Šių vabalų lervos griaužia medžius, bet suaugę vabalai gali labai skaudžiai įkąsti ir žmogui. Galima tik įsivaizduoti, koks jausmas užlpūsta žmogų, kai šis vabalas su savo žiaunomis įsikimba į pirštą ar nagą. Juk jis netgi gali nukąsti pirštą!
Piranijos
Dauguma piranijos rūšių yra nekenksmingos ir žmogui nepavojingos. Bet itin agresyvios yra rudapilvės piranijos (Pygocentrus nattereri). Šios piranijos gali valgyti viską nuo žuvų, vėmalų, silpnų galvijų iki žmonių!
Šios agresyvios žuvys griebia nusilpusius gyvulius, atėjusius atsivėsinti vandeniu, už galvos ir tempia gilyn. Tai užtrunka tik keletą minučių ir gyvuliai tampa piranijų aukomis!
Barakudos
Barakudos turi itin aštrius dantis. Jos gali būti net septynių pėdų ilgio. Aukoms yra įkandama ir sudraskoma jų oda. Šiuo atveju žmogus gali nukraujuoti ir mirti. Taip pat jo kraujas gali prikviesti ir kitus vandens plėšrūnus, ypač ryklius...
Dažniausiai barakudos savo grobio ieško naktimis. Šios žuvys dažnai randa blizgančius, žėrinčius daiktus, nes jos mano, jog tai yra žuvų žvynai.
Pietų Amerikos šimtakojis
Šio šimtakojo ilgis siekia žmogaus pėdos ilgį. Kas bjauriausia, jog šis vabalas valgo savo neseniai nukritusią odą! Šis šimtakojis dienas leidžia medžiodamas iguanas ir jaunikles žiurkes Pietų Amerikos atogrąžų miškuose.
Skanaus!
Balsas.lt/Jaunimas/Gicarg