Internetiniai pažinčių portalai Lietuvoje tampa vis populiaresni. Jaunimas aktyviai įsitraukia į virtualų bendravimą, kuris neretai pakeičia realųjį. Diena be virtualių draugų daliai jaunimo jau nebeįsivaizduojama. „Balsas.lt Jaunimas“ pateikia lankomiausių socialinių tinklų portalų Lietuvoje apžvalgą!
„Netlog“ – populiarus ir Europoje
„Netlog“ – tarptautinis internetinių pažinčių portalas. Šis portalas labiausiai orientuotas į Europoje gyvenantį jaunimą. Šiuo metu „Netlog“ yra išverstas į dvidešimt kalbų. Šiuo metu „Netlog“ socialinis tinklalapis yra populiariausias tarp „ispanakalbių“ lankytojų. „Netlog“ turi daugiau kaip 55 milijonų vartotojų visoje Europoje, ir šis skaičius auga su kiekviena diena.
Lietuvoje TNS Gallup duomenis „Netlog“ per savaitę vidutiniškai sutraukia apie 70 tūkstančių unikalių lankytojų.
„Netlog“ siūlo galimybę susikurti savo blog‘ą, klausytis mėgstamos muzikos, žiūrėti video klipus, jungtis į įvairias grupes. Komentuoti, susirašinėti su draugais.
„Pazintys.lt“ siūlo užsisakyti masažą
Penkioliktoje lankomiausių Lietuvos svetainių vietoje – pažinčių portalas „Pazintys.lt“. Vidutiniškai per savaitę šiame puslapyje apsilanko per 60 tūkstančių lankytojų. Puslapis turi keturias kalbų versijas – lietuvių, anglų, rusų ir italų.
Šis puslapis labiausiai orientuotas į greitų pažinčių paieškas. Klubo narių nuotraukos šiame puslapyje erotiškiausios. Yra tokios skiltys kaip „karšta linija“ ar nuoroda į vietą erotinį puslapį „Pazintysxxx.lt“. Taip pat „Pazintys.lt“ puslapis turi elektroninę parduotuvę, kurioje galima užsisakyti įvairiausių prekių – nuo masažo iki suknelių.
Be socialinių tinklų - nei dienos
Macroscope atlikto socialinių tinklų poveikio tyrimo duomenimis, iš 2610 apklaustųjų net 85 % respondentų sakė, kad prie socialinių tinklų puslapių jungiasi kiekvieną dieną.
Net 87% naudojasi „Facebook“ paslaugomis. Deja, tikslių lankomumo duomenų ir šio tinklalapio populiarumo Lietuvoje, negalima nurodyti. Lietuvos tyrimų agentūros tiria tik lietuviškus internetinių puslapių lankomumą. Daugiau nei 70 % apklaustųjų prisipažino, kad socialiniais tinklais naudojasi asmeninių santykių palaikymui.
Tyrimų išvados akivaizdžios: internetinė erdvė Lietuvoje įsikovoja vis svarbesnę vietą žmonių gyvenimuose. Kiek tu praleidi laiko naršydamas socialinius tinklapius?
Indrė Anskaitytė