Vienos didžiausių Šiauliuose „Romuvos“ progimnazijos renovacija nesibaigia. Pabaigtuvės nukeltos. Statybininkai vidaus darbus baigti turėjo spalio 14 dieną, o išorės — iki gruodžio 1 dienos. Dabar žadama, kad romuviečiai į savąją mokyklą galės sugrįžti po žiemos atostogų.
Paskutinis terminas
Praėjusį pirmadienį dėl užsitęsusios renovacijos su statybininkais dar sykį aiškintasi. Savivaldybės ir progimnazijos atstovams rangovas — UAB „Rotonda“ dar sykį dalijo pažadus.
„Iki Kalėdų dar mokysimės Gytarių progimnazijoje, — sakė “Šiaulių kraštui“ Stanislava Prazauskienė, “Romuvos“ progimnazijos direktorė. — Pirmadienį surašėme paskutinį terminą. Jeigu statybininkai pažadus vykdys, nors nebelabai jais tikime, tai sugrįžtume į savo mokyklą po žiemos atostogų.“
„Romuvos“ progimnazijoje darbai jau baigti trečiame ir antrame aukštuose. Pirmame aukšte tebevyksta elektros sistemos keitimo ir apdailos darbai, beveik baigta įrengti ventiliacija. Stogas iki galo nebaigtas tvarkyti. Sporto, aktų salėse darbai dar vyksta. Iki šiol langai nepakeisti rūsiuose.
Išorės sienų šiltinimas turėtų būti baigtas iki sausio 1 dienos. Bet, anot direktorės, kai orai pasikeitė, išorės darbai gali užtrukti.
„Dabar dirba apie 50 statybininkų. Jeigu taip nuo pat pradžių būtų dirbę, būtų laiku viską spėję, — sako S. Prazauskienė. — Bet realiai dirbti pradėjo tik nuo rugsėjo, nors sutartis buvo pasirašyta dar birželio 1 dieną.“
Savivaldybė parūpino autobusą
„Romuvos“ progimnazija viena didžiausių mieste — mokosi 859 moksleiviai. Jos pirmokus yra priglaudusi “Romuvos“ gimnazija. Gytarių progimnazijoje rytinėje pamainoje mokosi devynios klasės romuviečių antrokų— ketvirtokų. Po pietų į Gytarius mokytis keliauja dvidešimt viena klasė romuviečių penktokų— aštuntokų.
Pamokos popietinėje pamainoje baigiasi 18.45 valandą. Savivaldybei teko pasirūpinti autobusu nemokamai parvežti „romuviečius“ po pamokų į Dainų mikrorajoną.
Kasdien į popietinę pamainą Gytariuose pro savo renovuojamą mokyklą žygiuojanti septintokė Šarūnė „Šiaulių kraštui“ sakė, jog vėlų vakarą pėsčiomis grįžti nedrįsta. Laukia autobuso: “Bet jis tik iki Teniso kortų veža nemokamai, toliau važiuojant jau reikia mokėti.“
Tie moksleiviai, kuriems pamokos baigiasi anksčiau, laukia autobuso, mokykloje ruošdami namų darbus.
Moksleivius į pamokas ir iš jų vežioja ir patys tėvai. Pradinukus lydi ir mokytojos.
Taikys sankcijas
UAB „Rotonda“ renovuoja ne tik “Romuvos“ gimnaziją. Antrojo etapo renovacijos darbus atlieka ir buvusios Šventupio mokyklos pastate, kuris dabar priklauso Gytarių progimnazijai.
Šis pastatas atnaujinamas iš esmės (ne tik pagal energetinio taupymo, kaip „Romuvos“, projektą). Savivaldybė skyrė papildomus milijonus litų tiems darbams, kurie nėra remiami europinės paramos lėšoms.
Gytariečiai, kaip romuviečiai, laukia renovacijos pabaigos, nes persikeltų mokytis į atnaujintą pastatą.
Savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo pavaduotojos Rimos Jankienės teigimu, Gytarių mokyklos pastate „darbai eina į pabaigą“. Bet jie taip pat vėluoja — turėjo būti baigti iki gruodžio 1 dienos.
Romuvos progimnazijos renovacijos darbų vertė 4,5 milijono litų, Gytarių antrojo etapo — 3,7 milijonų litų.
Anot R. Jankienės, „Romuvos“ progimnazijoje nuo birželio iki spalio vidurio statybininkams būtų pakakę laiko įvykdyti tokius milijoninės vertės darbus, jeigu jie iš karto būtų dirbę visu pajėgumu.
„Taikysime ir baudas, ir delspinigius skaičiuosime už vėlavimą“, — tvirtino R. Jankienė.
Bet, anot savivaldybininkės, rangovas ir toliau galės dalyvauti Savivaldybės konkursuose. Yra bandyta kelti sąlygą, jog konkursuose negali dalyvauti vėlavę darbus atlikti rangovai, bet Viešųjų pirkimų tarnyba užprotestavusi. Esą tai būtų konkurencijos pažeidimas.
Savivaldybėje nėra iki galo nuspręsta, kaip panaudoti Gytarių progimnazijos pastatus. Renovuotasis gali būti pustuštis, nes Gytarių progimnazijoje dabar mokosi tik 315 moksleivių. Neatmetama, jog čia galėtų įsikelti dar viena mokykla.
Kol kas aišku, kad čia nuo sausio įsikels tik gytariečiai.
Į senąjį Gytarių mokyklos pastatą, kuris ištuštės, svarstoma įkelti sporto mokyklas, nevyriausybines organizacijas.
Rūta Jankuvienė