• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Pramiegosiu visas paskaitas...“, „Gausiu stipendiją“, „Tikrai negausiu stipendijos“, „Antrame kurse susirasiu darbą, keliausiu po užsienį, nepraleisiu nė vienos paskaitos, o trečiame jau turėsiu Bentley“, – ar perskaičiau jūsų mintis, vargšai fuksai?Deja deja, studentavimo mistika greitai išsisklaidys, ateis toji 13-oji gyvenime rugsėjo pirmoji, dalis kurso draugų mes studijas, dalis pakeis studijų programą, talentingiausi surinks 3 skolas ir bus dekanato išprašyti lauk, dalis užsiims akademinėmis atostogomis, dalis emigruos, na, o likusieji studijuos. Taigi kuo skiriasi šis fukso nepažintas, daugybę galimybių siūlantis universiteto Eldoradas nuo vidurinės mokyklos ar gimnazijos?

REKLAMA
REKLAMA

Vasara pas močiutę vs. Fuksų stovykla

Fuksų stovykla – tai toks renginys, kuriame gaunate daugiau atsakymų nei turite klausimų, mažiau miego, nuotykių, kokių dar neregėjote, ir veidų, kuriuos dar ilgai matysite. Senelius čia pakeis kuratoriai, indėnų, policininkų, namų ir kitus žaidimus – litrabolas (pasigooglinkite), ekspedicijas iki ledų vežimėlio – daugybė universitetinės veiklos pristatymų. Analfabetus kaimyninių močiučių anūkus – nuolat čiauškantys ir visus kibinantys studentų atstovybių atstovai, kuratoriai ir kiti erudicijos kupini piliečiai ar net būsimieji dėstytojai. Ką jau kalbėti apie studentiškai ruoštą maistą, trečią stovyklos dieną atrastą lovą, kurioje taip ir neteko pagulėti, trijų pakopų kolegos paakius ar isterišką juoką keliančius žaidimus.

REKLAMA

12 rugsėjo pirmųjų vs. 13-oji rugsėjo pirmoji

Praėjusias dvylika norisi pamiršti, o ateinančios prisiminti nepavyks.

Pamoka vs. Paskaita

Viena paskaita = 2 pamokos, t. y. dvi akademinės valandos, tačiau dėstytojai nesibodi pakalbėti ir pertraukų metu. Antra vertus, toks reiškinys kaip Seminaras viskuo, išskyrus trukme, primins pamoką. Seminarui reikės ruoštis – atlikti namų darbus, jo metu grupėse vyks diskusija su dėstytoju, praktinė specialybės problemų analizė. Taip bent jau turėtų būti.

REKLAMA
REKLAMA

Klasė vs. Auditorija

„Galiorka“ nebegalės suptis ant kėdžių, nes auditorijos suolai su grindimis sutuokti varžtais. Negana to, auditorijų dydžiai labai įvairūs: nuo klasę primenančio kambarėlio (auditorija, puikiai tinkanti seminarams) iki šimtą ir daugiau snaudžiančių galvų talpinančios megaauditorijos. Tokioje auditorijoje dėstytojai neretai apsiginkluos mikrofonu arba mielai išnaudos jiems skirta erdvę savo plastikai demonstruoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seniūnas vs. Seniūnas

Lygiosios. Universitetuose neįsivaizduojamai daug įvairiausių „valdžios“ organų, su kuriais vienaip ar kitaip teks komunikuoti. Bet tai aktualiausia seniūnui – jis kurso balsas. Pasyvus seniūnas situacijos nepakeis, aktyvus – tik pagerins.

REKLAMA

Bendraklasis vs. Bendrakursis

Pagrindinis skirtumas – bendrakursį universitete matysite daug rečiau. Žinoma, kursiokas, kaip ir klasiokas, tikrai geras tuomet, kada jį dažniau matote po paskaitų. Abiejų „K“ hierarchinė sistema universitete ir mokykloje panaši, tik kalibras kitas. Netikėtai prieš abitūros egzaminus išryškėję konspektų sandėliuotojai universitete daug populiaresni, nes sesija vyksta kas pusmetį, o ne kas dvylika metų.

REKLAMA

Dar vieną specifinį bendrakursių luomą galima išskirti, kuomet kalbama apie rotaciją, t. y. geriausiai besimokančiųjų eilės tvarkos sudarymą. Toks pilietis visais įmanomais būdais ir savo dvidešimčia nagų bandys užimti kuo geresnę vietą ir patupdyti konkurentus į kuo žemesnę, pakišinėdamas falsifikuotus konspektus bei kitą gėrį. Patarimas: naikinti kol, mažas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitas įdomus reiškinys – kursiokas fantomas. Taip, tai ta juokinga pavardė, tūnanti kurso sąraše, ir tas dvimetrinis trolis, pasirodantis tik sesijos metu. Dar vienas pavyzdys – bendrakursis tranzuotojas. Jau pirmomis dienomis pasipasakos, kaip ir kodėl jis nusivylęs puse Lietuvoje siūlomų studijų programų, nekompetentingais dėstytojais ir automobilių stovėjimų aikštelėmis, nepritaikytomis landcruiseriams... Ko gero, daugiau apie jį nieko ir nesužinosite, nes trečią savaitę jis nuspręs iki kitų metų pailsėti nuo alinančių studijų. Ką jau kalbėti apie kitas unikalias ar, atvirkščiai, tipines bendrakursių diagnozes. Svarbiausia, kad geras bendrakursis tau atstos motiną ir tėvą, sensėjų ir rabį, džiaugsmą ir liūdesį, šaldytuvą ir minibarą.

REKLAMA

Vakarėlis pas Benediktą vs. Cementofkė!!!

Pamenate tuos bandymus verbuoti empatiškus praeivius prie „Maximos“ ar bandyti pasisendinti keletą metelių? Pirmus nuotykius ir nakvynes svetur? Sveikiname atvykus į naują vakarėlių erą, kupiną naujų patirčių ir neracionalių pasirinkimų!

REKLAMA

Mokytojas vs. Dėstytojas

Dėstytojas – asmuo, paskyręs savo gyvenimą akademiniam darbui ir studentams puoselėti. Arba naikinti. Čia polinkių ir skonio reikalas. Visada malonu pasimėgauti charizmatiškais ir teatrališkais oratoriais, jų sąmojais arba lopšinėm. Dėstytojų veiklos neriboja vaiko teisės, tad atsiveria įvairios santykio su studentais galimybės. Su dėstytoju galima išgerti kavos, alaus, brendžio, susituokti, vesti, būti pašieptu, jį pašiepti (tokiu atveju tektų pajusti stebėtiną dėstytojų solidarumą), maloniai pasišnekučiuoti, nemaloniai pasišnekučiuoti, priimti žinias ar jų negauti, jį kasdien ar kartą per metus pamatyti. Ir dar daugybė malonumų, kurių negalėjo pasiūlyti mokykla. Ir dar – pamirškite auklėtojus ir ekskursijas ligi Stelmužės ąžuolo. Akademinėse džiunglėse triumfuoja Darvino natūralios atrankos principai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bibliotekytė vs. BIBLIOTEKA

Galite pamiršti tas dvylika lentynų, talpinančių kelis tuzinus vadovėlių ir kelis romanus. Universitetas siūlo aibes literatūrinių ir akademinių veikalų, almanachų, metraščių, archyvų bei kitų terminų. Fenomenalu, bet kuomet ateina laikas pasiimti vadovėlius, paaiškėja, kad tuos penkis šimtus puslapių teks kopijuotis, nes juk negalima pasidalinti penkių vadovėlių, kuriuos taip dosniai skyrė aukštoji mokykla. Antra vertus, daug maloniau sėdėti periodinių leidinių ar kitoje, puikiai užmaskuotoje ir paslėptoje, skaitykloje, nei kankintis prie retų vadovėlių.

REKLAMA

Namai vs. Bendrabutis

Bendrabutis trigubai mažesnis nei namai, tačiau talpina trigubai daugiau žmonių, naminių gyvūnėlių, baidarių ir papildomų kambariokų. Prabangos mėgėjams patariama pakeisti orientaciją, kitaip su vaizdeliu susitaikyti nepavyks... Retkarčiais pro bendrabučio langus (jei pavyksta juos atverti) krenta šaldytuvai, sofos, žmonės. Būkite atidūs.

Miegas vs. Studentas

Jei lig šiol skųsdavotės, kad nėra ką veikti, dabar skųsitės, kad 24 val. paroje per mažai. Pajutus miego badą, paskaitos bus aukojamos vardan sveikatos.

Tauras Cicėnas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų