Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius D. Arlauskas pasidžiaugė dėl švietimo ir mokslo ministro sprendimo nuo 2016 m. įvesti matematikos egzaminą stojantiesiems į aukštąsias mokyklas ir atkreipė dėmesį į praktinių kompetencijų ugdymo stiprinimą ruošiant specialistus.
Susitikimo metu kalbėta apie efektyvesnį būsimų specialistų praktikų organizavimą ir būtinybę rengti naujų specialybių darbuotojus, pavyzdžiui, atsinaujinančios energetikos šaltinių gamybos ir priežiūros.
Ministras D. Pavalkis pritarė darbdavių siūlymams aktyviai įsijungti į reikalingų specialistų rengimą. “Profesinio mokymo įstaigų ir verslo bendradarbiavimas svarbus visų šalies regionų ūkio plėtrai: kad valstybės lėšomis paruoštume tikrai tokius darbuotojus, kurie būtų reikalingi darbo rinkai. Mes lanksčiai reaguojame į darbdavių poreikį, vien tik nuo šių mokslo metų profesiniame mokyme įvedame naujų, inovatyvių, darbo rinkai reikalingų specialybių - nuo programuotojų iki orlaivių mechanikų. Taip pat diegiame Lietuvoje naują profesinio mokymo formą - pameistrystę, kai darbuotojo rengimas vyksta realioje darbo vietoje“, - sako D. Pavalkis.
Švietimo ir mokslo ministerija šiemet pasirašė sutartis su skirtingus ūkio šakų sektorius atstovaujančioms asocijuotomis struktūromis ir įmonėmis: Restoranų ir viešbučių asociacija, Lietuvos aviacijos darbuotojų asociacija, IT sektoriuje veikiančia UAB „GetJar Baltic“, asociacija „Infobalt“. Susitarta bendradarbiauti sprendžiant klausimus, susijusius su profesinio mokymo teisiniu reglamentavimu, profesinio mokymo organizavimu, siekiant tenkinti darbo rinkos poreikius, praktiniu mokymu, profesiniu mokymu pameistrystės profesinio mokymo organizavimo forma, profesiniu orientavimu ir kt.