Pasak „Mes Darom“ direktorės Robertos Ažukaitės, šia bendradarbiavimo sutartimi organizacijos sujungs savo patirtį visuomeninėje, savanoriškoje veikloje, žinias ir ekspertinę nuomonę aplinkosaugos srityje, kuri leis įgyvendinti aplinkai ir visuomenei naudingas iniciatyvas, ieškoti ekologinių nelaimių Lietuvoje sprendimų. „Džiaugiuosi, jog ne tik mes esame neabejingi tokiai skaudžiai ekologinei nelaimei, kaip Smiltynėje kilęs gaisras. Šiandien prie mūsų iniciatyvos prisijungiantis Žaliosios politikos institutas projektui įgyvendinti sutelks miškininkystės srities Lietuvos bei užsienio mokslininkus, kurie padės atkurti gaisro metu išdegusią teritoriją.
Iniciatyva „Išsaugokime Neringą“ taip pat kvies visas socialiai atsakingas įmones bei sąmoningus žmones aukoti lėšas gaisro suniokoto miško ir teritorijos sutvarkymui. Taip didinant aplinkosauginį visuomenės sąmoningumą ir pilietinį vieningumą visi kartu galėsime nuveikti labai prasmingą darbą ir išsaugoti unikalią Neringos gamtą bei ištaisyti daugybę žalos padariusio gaisro pasekmes“, – sakė Roberta Ažukaitė. Žaliosios politikos instituto prezidentas Remigijus Lapinskas pastebi, kad šis bendradarbiavimas yra retas atvejis, kai kelios pelno nesiekiančios organizacijos vienijasi, siekdamos sujungti savo pajėgas bei įdirbį ir kartu prisidėti sprendžiant ganėtinai dideles ekologines problemas.
„Manau, jog mūsų organizacijos puikiai viena kitą papildo, o tai padės įgyvendinti mūsų bendrus siekius. Žaliosios politikos instituto stiprybė – mokslinė bazė, kompetentingų ekspertų tinklas bei aktyvi veikla, susijusi su darnia plėtra, žaliųjų inovacijų, sprendimų skatinimas ir plėtra Lietuvoje. Žaliosios politikos instituto kvietimu prie iniciatyvos prisijungiantis Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Miškų institutas, pasitelkdami kolegas, užsienio mokslininkus, turinčius patirties išdegusių miškų atkūrime, įvertins Neringos miško degimvietės būklę, dirvožemį, kitus svarbius aspektus bei pateiks rekomendacijas dėl miško atkūrimo apimties, būdų, metodų. Taip bus rasti geriausi būdai sutvarkyti išdegusio miško teritoriją, atkurti kraštovaizdį, sudaryti palankias sąlygas biologinės įvairovės vystymuisi, pašalinti aplinkybes, galinčias sukelti pakartotines tokio pobūdžio nelaimes“, – sakė R. Lapinskas.
Iniciatyvos „Išsaugokime Neringą“ pagrindiniai organizatoriai yra organizacija „Mes Darom“, bei Neringos miesto savivaldybė, vieni iš pagrindinių partnerių šiame procese – Žaliosios politikos institutas, taip pat partnerystės principu bus kviečiami prisijungti LR Aplinkos ministerija, Unesco ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija.
Gaisras Smiltynėje įvyko šių metų balandžio 25 dieną. Nors ekstremali situacija buvo greitai suvaldyta, per gaisrą žmonės nenukentėjo, tačiau patirta didelių nuostolių – išdegė apie 130 hektarų medynų, kuriems sutvarkyti ir atsodinti prireiks 2-3 metų. Tai ne pirmas kartas, kai šioje vietoje kyla gaisras. Didžiulis gaisras Smiltynėje kilo 2006 m. gegužę. Tuomet ugnis buvo užgesinta tik po 5 dienų. Per tą laiką išdegė 236 hektarai Smiltynės miško.
DAROM, tai visuomeniniais pagrindais paremta organizacija, kurioje kasdien vis ryškiau atsispindi pagrindiniai veiklos akcentai – aplinkosauga, pilietiškumas ir savanorystė. „Darom” arba „Let's do it World“ – tarptautinė aplinkosaugos organizacija, kuri vienija daugiau nei 100 pasaulio valstybių. Idėjos autoriai – estai, tačiau Lietuva buvo, viena iš pirmųjų šalių, kuri prisijungė prie šio judėjimo (2008 metais). Šiai dienai, Lietuva yra ta šalis, kuri yra sukaupusi didžiausią patirtį visame pasaulyje organizuojant masines aplinkos tvarkymo akcijas.
Šiais metais organizacija jau įvykdė projektą: „Mes už švarią jūrą“, taip pat įgyvendis projektus: „Išsaugokime Neringą“ ir lapkričio mėnesį planuoja surengti dviejų dalių Nacionalinį DAROM forumą, kurio metu bus pristatomi visų minėtų iniciatyvų rezultatai.
„Darom” apdovanojimai Lietuvoje:
- Login 2011m. – nominacija "Metų nekomercinė organizacija internete"; - 2012m. – paskelbta „Pilietiškiausia jaunimo organizacija"; - 2012m. gruodis – Lietuvos Radijo ir Televizijos (LRT) "Metų žmogaus" titulas skiriamas judėjimui „Darom"
Žaliosios politikos institutas – nevyriausybinė organizacija, išsikėlusi tikslą skatinti žaliosios politikos idėjas, plėtoti tarptautinio bendradarbiavimo, aplinkosaugos ir ekologinio švietimo veiklas, skatinti Lietuvos įmones, įstaigas ir organizacijas įsitraukti į žaliosios politikos stiprinimą ir vykdymą Lietuvoje. Institutas yra dalyvavęs projekte „Vartai: įmonių socialinės ir aplinkosauginės inovacijos“, kurio metu sukūrė įmonėms tvarios veiklos vadovą, teikė joms konsultacijas dėl aplinkai draugiškų ir energiją taupančių standartų bei iniciatyvų jose diegimo. Taip pat Žaliosios politikos institutas vykdė projektą „Taupykime energiją“, kuriuo švietė visuomenę apie energijos taupymo priemones ir būdus namuose, atsakingą vartojimą, klimato kaitos poveikį aplinkai, atsinaujinančios energijos diegimo namuose galimybes. Institutas neabejingas ir visuomeninei veiklai, dažnai prisijungia prie aplinkosauginių, švietėjiškų viešųjų akcijų.