• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau senovėje didieji išminčiai bandė išsiaiškinti, kas lemia žmogaus gyvenimą ir įvykius jame. Nelaimės ir džiaugsmas, naujos gyvybės atsiradimas ar mirtis, nejau tai buvo suplanuota jau prieš mums gimstant?

REKLAMA
REKLAMA

Senovės Lietuvoje, kada vaidilutės dar kūreno šventąją ugnį, žmonių likimu rūpinosi mitinė būtybė Laima. Šiais laikais paprastai tokiais dalykais nebetikime, tačiau po kokio nors įvykio vis dar sakome, jog taip jau buvo lemta.

REKLAMA

Nuo likimo nepabėgsi

Turbūt ne vienas matėme katastrofų filmą, kuriame pagrindinis herojus pamatęs viziją nuo mirties išgelbėja grupę žmonių, tačiau tada pats likimas pradeda medžioti: išsigelbėjusieji žūsta vienas po kito keisčiausiais būdais. Keistų sutapimų pasitaiko ne tik filmuose, bet ir tikrame gyvenime.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas iš tokių pavyzdžių – italų šeima, nespėjusi į lėktuvą, kuris, kaip vėliau paaiškėjo dingo be žinios Ramiajame vandenyne. Likę gyvi jie dėkojo likimui, jog pavėlavo, tačiau po savaitės žuvo autoavarijoje. Išsigelbėjusi sutuoktinių pora iš degančio namo, tą pačią vasarą nuskendo neramioje jūroje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokių istorijų šimtai, tačiau ne visada likimas baudža – kartais jis ir gelbėja. Kaip gali būti pagrįstas faktas, jog mergaitė, praleidusi po sugriuvusiu namu 15 dienų be vandens ir maisto nusiaubtame Haityje, bus išgelbėta?

Yra būdų apsisaugoti

Analitinės psichologijos pradininkas Karlas Gustavas Jungas teigė, jog likimas turi savo ženklus. Juos galima pamatyti atidžiau paanalizavus savo gyvenimą ar sapnus. Pastaruosiuose labai aiškiai pasireiškia žmogaus pasąmonė, tereikia mokėti suprasti, nes sapnas – tai tikrovės ir joje esančių problemų atspindys.

REKLAMA

Atradus problemą, būtina imtis ją spręsti. Daktaras kaip pavyzdį pateikia vieno mokyklos direktoriaus istoriją, kai pedagogas, nekreipdamas dėmesio į pablogėjusią sveikatą ir perspėjančius sapnus, vis tiek bandė pasiekti tikslą, kuris nebuvo jam skirtas, tačiau prarado viską, ką turėjo.

REKLAMA

Tai aiškinama tuo, kad žmogui visada suteikiama malonė ir galimybė pasirinkti kitą kelią, tačiau to nepadarius, ištinka numatytas likimas.

Tad prieš darydami ką nors lemtingo, atidžiai apgalvokite priežastis ir pasekmes. Tiesa, apsaugoti save galite ir „linksmesniais būdais“: nematomu ratu, kurį turite apsibrėžti aplink save, kiekvieną kartą išeidami iš namų, ar ekstrasensų pagalba, kurie esą gali atlikti likimo korekcijas.



Kiekvienas esame savo likimo kalvis?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atlikus apklausą, ar tikime likimu, nuomonės labai išsiskyrė. Vieniems tai tik neišmanėlių pasiteisinimas, kitiems – gyvenimo mistika. „Jei šoksiu nuo televizijos bokšto, o man bus lemta gyventi, kas tada, ar mane išgelbės supermenas?“ – ironizuoja apklaustasis. „ Aš turiu antrą gimimo dieną, nes tąkart iš automobilio neliko nieko, o aš atsipirkau tik galvos sutrenkimu ir lūžusia ranka,“ – su ašaromis akyse skaudžią nelaimę prisimena studentė Giedrė.

REKLAMA

Žmonės linkę labiau tikėti moksliniais faktais, numatytomis normomis iki tol, kol patys susiduria su tuo, ką sunku racionaliai paaiškinti. Tad reikia rasti ribą, tarp „neišlaikiau egzamino (nors nieko nesimokiau), bet taip jau buvo lemta“ ir „kūdikis, nuriedėjęs po atvažiuojančio traukinio bėgiais, atsipirko tik išgąsčiu“.

Rūta Zinevičiūtė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų