Šiemet ŠU buvo pateikęs 114 paraiškų 13-kai studijų programų: 45 paraiškos iš privataus verslo įmonių, o 69 – iš viešojo sektoriaus.
Ketinimų protokolus pasirašė pramonės įmonės: „Žemaitijos pienas“, „Putokšnis“, „Rūta“, „Elga“, „Salda“ ir kitos. Ne mažiau aktyvus buvo ir viešasis sektorius, ŠU paruoštų specialistų laukia Kretingoje, Kaune, Skuode, Anykščiuose.
Pernai ŠU buvo skirtos 32 tikslinio finansavimo vietos, užpernai – 9.
Tikslinis finansavimas – valstybės parama stojantiesiems, pasirinkusiems valstybei būtinas specialybes. Studijų programos, kurios finansuojamos tikslinėmis lėšomis, gauna tam tikrą garantuotą studijų krepšelių skaičių.
Studentas, aukštoji mokykla ir darbdavys pasirašo trišalę sutartį, kuri įpareigoja studentą gerai mokytis, kitaip jis neteks krepšelio.
Darbdavys, prisidedantis prie studijų finansavimo, įsipareigoja įdarbinti baigusį studijas studentą ne tumpesniam kaip 3 metų laikotarpiui.
Stojančiuosius per bendrąjį priėmimą atsirenka pati aukštoji mokykla. Nustatyta, kad priimamų į tikslines vietas stojančiųjų konkursinis balas universitetuose negali būti mažesnis kaip 12, o kolegijose – 10 balų.
Tikslines studijų vietas pasirinkę studentai turi galimybę studijuoti nemokamai visą studijų laikotarpį ir, sėkmingai pabaigę studijas, turėti darbo vietą ne mažiau kaip trejus metus.