Daugiau nei pusmetį reabilitacijos specialistai Kauno mieste ir rajone rūpinosi darželio amžiaus vaikų pėdučių sveiku formavimusi – įgyvendinta plokščiapėdystės sveikatingumo programa „Kad pėdutės būtų sveikos...“ Šį penktadienį darželių auklėtojai ir tėveliai su atžalomis susirinko į Kauno kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetą pasidžiaugti rezultatais.
Reabilitacijos specialistai nuo praeitų metų rugsėjo iki šių metų gegužės pabaigos dirbo su plokščiapėdystės problemomis susiduriančiais vaikais. Atlikti 5–6 metų amžiaus vaikų plokščiapėdystės prevencijos ir korekcijos mokymai, įtraukiant šeimos narius ir darželių auklėtojus. Ištirta 700 vaikų iš Kauno miesto „Dobilėlio“, „Aušrinės“, „Daigelio“, „Tuko“, „Pasakos“, „Sadutės“, „Žaros“, „Spindulio“ darželių ir Kauno rajono Garliavos darželio-mokyklos „Eglutė“.
Net 350 vaikų nustatyta šleivapėdystė, o 57 – plokščiapėdystė. Sveikatingumo programą tęsti sutiko 36 tėveliai – jų vaikams organizuotos pėdų korekcijų treniruotės, o darželių auklėtojai džiaugėsi darželiuose įrengtais „pėdučių takeliais“.
Ši programa organizuota pagal projektą „Kauno miesto ir Kauno rajono Garliavos apylinkių ikimokyklinio amžiaus vaikų plokščiapėdystės prevencija ir korekcija“. Projektą vykdė Kauno kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto Reabilitacijos katedros lektoriai ir studentai. Darbas su vaikais studentams buvo puiki galimybė tobulinti praktinius reabilitacijos specialisto įgūdžius.
Į šią veiklą aktyviai įsijungė UAB „Pirmas žingsnis“ direktorius Algimantas Astrauskas bei gydytojas-chirurgas Dalius Ramančionis. Šie ortopedijos įmonės atstovai padėjo vertinti tyrimą, rengti jo išvadas, užsiėmė praktine-konsultacine veikla, vaikams dovanojo ortopedijos avalynę.
Apibendrinamojo renginio metu pasidžiaugta pagerėjusia vaikų pėdų sveikata, susirinkusiesiems pristatyta naujai išleista knygelė tuo pačiu pavadinimu kaip ir sveikatingumo programa – „Kad pėdutės būtų sveikos...“. Leidinio autorės – Kauno kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto Reabilitacijos katedros lektorės Diana Nemčiauskienė ir Milda Gintilienė. Kitais mokslo metais miestiečiams planuojama pateikti elektroninę šio leidinio versiją.
Projekto finansavimas gautas iš Kauno rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos fondo Kauno rajono savivaldybės gydytojo Romualdo Žeko iniciatyva bei Kauno kolegijos mokslo taikomųjų tyrimų ir meninės veiklos finansavimo programų lėšų.
Kauno kolegijos informacija