• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tingūs bendradarbiai – ne retenybė. Ir su jais turėti reikalų beveik visuomet yra iššūkis. Tačiau variantų yra.

REKLAMA
REKLAMA

Jums pasisekė dirbti su žmogumi, kuris valgo dvi valandas, skambina dešimtis kartų ne darbo reikalais, snaudžia savo kėdėje, kol jūs darote visą darbą? O gal kažkas iš jūsų kolegų visą dieną naršo internete? Ką daryti, kad negandintumėte sau nervų ir neeikvotumėte jėgų dirbdami dviejų žmonių darbą, pataria forbes.ru.

REKLAMA

Neleiskite savęs išblaškyti

Visai neverta visą dieną galvoti apie tai, kad jūsų tingus kolega nuolat tikrina „Facebook“, rašo SMS ar snaudžia prie gretimo stalo. Tiesiog stenkitės tai ignoruoti ir sutelkti dėmesį į darbą.

Neieškokite teisybės

Gyvenimas nėra teisingas. Galvoti apie tai, kad nesąžininga, jog jūsų kolega nieko nedirba, beviltiška. Tačiau didžiajai daliai tų, kurie turi tingius bendradarbius, tai nieko nereiškia. Tuo tarpu nuolat galvodami, kaip tai neteisinga, tiesiog gadiname sau nuotaiką.

REKLAMA
REKLAMA

Neleiskite, kad jo darbas taptų jūsų

Jeigu esate toje pačioje komandoje arba dalijatės viena užduotimi, nesiimkite daryti to darbo, kurio jis nedaro. Priminkite kolegai apie užduotis ir terminus, tačiau neleiskite, kad tinginys kolega ir jo neatlikti darbai suėstų jūsų brangų laiką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Neleiskite jam daryti įtakos jūsų sėkmei

Tinginys kolega gali trukdyti jūsų progresui. Jeigu viršininkas pastebėjo, kad užduotis nevykdoma, neleiskite, kad kaltintų jus. Geriau atskleisti, kur slypi problema, jeigu dar to nepadarėte.

Išnaudokite galimybę tapti lyderiu

Tai gali būti jūsų šansas perimti atsakomybę ir įrodyti, kad galite susidoroti su sudėtingomis situacijomis. Kai keliausite pas viršininką, pasakykite jam, jog pastebėjote, kad jūsų kolega nesusidoroja su užduotimi, o jūs norėtumėte jam padėti. Tai padės jums tapti lyderiu.

REKLAMA

Nepraraskite pozityvaus nusiteikimo

Jeigu švaistysite energiją ir laiką pykčiui savo tinginio kolegos atžvilgiu, jūsų darbų kokybė gali suprastėti ir, galiausiai, su jumis nebus malonu turėti reikalų. Piktas darbuotojas ne ką geresnis nei tinginys.

Nesiskųskite vadovybei

Priešingu atveju jus laikys pataikūnu. Tačiau tai nereiškia, kad turite nesikalbėti su vadovybe. Tai sunku, kadangi vienas vadovas padėkos ir pasakys, kad susidoros su padėtimi, o kitas – kad jūs neturėtumėte rūpintis kitų darbuotojų užimtumu. Gerai apgalvokite savo pokalbį su viršininku. Jeigu ateisite pas vadovą ir pasakysite, kad toliau negalite dirbti su projektu, kol jūsų kolega neatliko savo darbų, ir pasiklausite, ką daryti, pranešite apie problemą vadovui ir netapsite skundiku. Tačiau jeigu jūsų prašo apibūdinti kolegos darbą, būkite sąžiningi.

REKLAMA

Neperimkite kvailų įpročių

Jeigu neskubantys dirbti kolegos ima su jumis plepėti, leiskite jiems suprasti, kad esate užsiėmęs. Neperimkite jų dienotvarkės su dviejų valandų pietumis ir dešimčių pasivaikščiojimų iki rūbinės ar atsigerti arbatos.

Nesiguoskite kitiems bendradarbiams

Tai neprofesionalu, be to, tai gali sukelti įvairių nesusipratimų ir ką nors įžeisti.

Bendraukite su savo kolega

Gali būti, kad jis ne toks jau tinginys. Gali būti, jam neaiškios jo užduotys ir terminai. Kalbėkitės su juo, kartais gali būti, kad priežastis – ne tinginystė, nemokėjimas planuoti savo laiko. Be to, nuo darbų juos gali atitraukti ir problemos ar ligos šeimoje. Nepamirškite, kad gyvenime nutinka visko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų