2011 m. liepos 1 d. Lenkija pradeda šešių mėnesių pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai. Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) palaiko ir sveikina kaimyninę šalį bei jos jaunimą su visam regionui reikšmingo proceso pradžia. Jaunimas pabrėžia, kad geri abiejų šalių santykiai ir nenutrūkstamas bendradarbiavimas politiniais klausimais yra svarbūs, abiejų šalių raidą užtikrinantys rodikliai ir primena, kad partnerystė svarbi abiems šalims siekiant tolygaus regioninio vystymosi.
„Manome, kad jaunų žmonių įsitraukimas į bendras dvišales veiklas ir ryšių palaikymą yra būtinas ir svarbus žingsnis vystant gerus abiejų valstybių santykius ir konstruktyvų dialogą. Jauni žmonės nori matyti ir prisidėti prie glaudaus abiejų šalių bendradarbiavimo, remdamiesi draugiška Lietuvos ir Lenkijos sutartimi bei siūlo dar aktyviau bendradarbiauti politiniais, kultūriniais ir kitais klausimais“, - sako LiJOT Prezidentas Šarūnas Frolenko.
LiJOT dar nuo 2008 metų palaiko draugiškus ryšius su tuo metu Lenkijoje veikusia nacionaline jaunimo organizacijų taryba PRM. Yra įvykę keli projektai, gerosios praktikos mainai jaunimo politikos srityje, išleista publikacija apie Lietuvos ir Lenkijos jaunimo politiką. Jaunimo organizacijos tiek nacionaliniu, tiek regioniniu lygmeniu, aktyviai įsitraukia į bendras veiklas, specialūs projektai skiriami pasienio teritorijoje gyvenančio jaunimo ryšių palaikymui bei kultūrinių programų plėtojimui.
Šiais metais Lietuvos jaunimas, kartu su naujai atsikūrusia Lenkijos nacionaline jaunimo organizacijų taryba (PROM) bei partneriais Estijoje ir Latvijoje, vykdys demokratiškumo ugdymo projektą, kuriuo siekiama įgalinti jaunus žmones ir juos įtraukti į sprendimų priėmimo procesus nacionaliniu lygmeniu. Jaunimo teigimu tai – vienas iš efektyvių būdų prisidėti prie abipusių bendrus interesus vienijančių santykių plėtojimo.
Lietuvoje ir Lenkijoje nuo 2007 metų veikia bendras jaunimo mainų fondas (Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondas), skirtas vystyti dvišalę šalių partnerystę. Fondas finansuoja Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainus, projektus, kuriais siekiama suartinti lietuvių ir lenkų tautas. Lietuvoje šį fondą administruoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lenkijoje – Švietimo sistemos plėtros fondas Varšuvoje.
„Fondą matome kaip dar vieną veiksmingą priemonę plėtoti ir užtikrinti dvišalę jaunimo partnerystę, todėl tikime, kad pastovus finansavimo užtikrinimas fondo veikloms padės vystant gerus šalių santykius politinėje bei kasdienėje veikloje. Poreikiai ir iššūkiai, su kuriais susiduria jaunimas abiejose valstybėse, yra pakankamai panašūs, todėl fondo finansuojamos programos padeda plačiau pažvelgti į problemos esmę ir kartu surasti geriausią sprendimą. Raginame abiejų šalių vyriausybes skirti didesnį dėmesį fondo finansavimo garantavimui ir bendrų veiklų, naudingų abiejų šalių jaunimui, plėtojimui", - teigia Š. Frolenko.
Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) yra didžiausių nevyriausybinių jaunimo organizacijų Lietuvoje sąjunga, vienijanti daugiau nei 200 000 jaunų žmonių. Organizacijos tikslas – kelti jaunimo organizacijų kompetenciją ir atstovauti jaunimo organizacijų ir jaunimo interesams bendradarbiaujant su Lietuvos valdžios institucijomis, kitais visuomeninio sektoriaus veikėjais.