Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
× Pranešti klaidą
manau kievienas turim tureti teise rinktis kaip ir daugelyje pasaulio valstybiu. ir jei ruosiamasi gimdyti namuose, tai jau ruosiamasi,o ne tiesiog sumastai ta minute, kai prasideda saremiai.manau tai ilgas apsisprendimo procesas dar pries pries gimdyma.tad jei butu tokia galimybe Lietuvoje,tai tikrai dziaugciausi,kad mes esame vienu laipteliu auksciau savo mentalitetu, nei buvome.
Žinoma, kad galima ir kieme, ir patvory, ir džipe, kartais moterys pagimdo ir autobusuose, pakelėse, policijos automobiliuose. Gimdyti negali uždrausti, bet šiuo teisinis reguliavimas draudžia teikti aukšerinę pagalbą, jeigu moteris gimdo ne stacionare. Iš šio reguliavimo ir kyla situacijos, kaip kad Šilutės rajone, kur mama negalėjo iki ligoninės nuvažiuoti dėl potvynio, o felčerė atsisakė atvažiuoti padėti - nes jei padėtų, tai padarytų nusikaltimą, būtų teisiama ir gal net atimta teisė dirbti felčere, o jei gimdymo komplikacijos, mama ar vaikas mirtų - tai dar ir į kalėjimą felčerė pakliūtų. Tai geriau jau nė nevažiuoti jai padėti. Argi tai protinga ir teisinga?
Gimdymas gali susikomplikuoti dėl gimdyvės psichologinės būklės - jeigu ji jaučiasi nesaugi, jeigu jos judėjimas ribojamas, jeigu į ją žiūri svetimi žmonės, o dar jeigu jie jaučia pareigą komentuoti tai, ką mato, tai ir iš viso... O tada tenka tokias gimdyves gelbėti medicininėmis priemonėmis, nors kitoje aplinkoje jos galėtų ramiai pagimdyti.
O 4 vaikų mamai noriu pasakyti kaip 3 vaikų mama: tam ir reikalingas medikas gimdant namuose, kad greitai įvertintų būklę, praneštų ligoninei, į kurią veža mamaą ar vaikutį, kad pasiruoštų. Tam ir reikalingas teisinis reguliavimas, kad gimdymas nevyktų Varėnos miškuose, iš kur iki artimiausios ligoninės 100 km.
O 4 vaikų mamai noriu pasakyti kaip 3 vaikų mama: tam ir reikalingas medikas gimdant namuose, kad greitai įvertintų būklę, praneštų ligoninei, į kurią veža mamaą ar vaikutį, kad pasiruoštų. Tam ir reikalingas teisinis reguliavimas, kad gimdymas nevyktų Varėnos miškuose, iš kur iki artimiausios ligoninės 100 km.
Kodėl tik namuose, o ne kieme, autobuse, džipe, patvory, ant stogo ir tt.
labai patogi motinai ,nes žemės trauka geriau veikia .
jei būčiau pirmą vaiką gimdžiusi namuose ,turbūt būčiau nukraujavusi ,kadangi placenta buvo priaugusi ir reikėjo chirurginio įsikišimo. Su antru vaiku tas pat ,reikėjo chirurginio įsikišimo kai vaikas jau gimė ,o apie dvynių gimimą net nekomentuosiu ,ačiū medikams . Beje ,turiu pasakyti,kad visi vaikai gimė be jokių nuskausminamųjų(man jų tiesiog nereikėjo,o kai norėjau tai jau buvo finalo tiesioji) ,visi gimė natūraliai ,menęs nekirpo ,nepjaustė ir nesiuvo tiesiog to nereikėjo ,bet po gimdimo tiesiog visuomet reikėdavo įsikišti chirurgiškai ir su pilna narkoze .Todėl ,toms ,kurio dar negimdė ,o tik planuoja tą daryti ,patarčiau susirasti geriau gerą gydytoją ,pasiimti vyrą (jei tam pasiruošęs) ir važiuoti į ligoninę,o nerizikuoti savo ir savo vaiko givybe.
Neisisivaizduoju kaip mama gali noreti gimdyti namuose, ir kalba apie savo psichologine bukle? kokia bus psihologine bukle mamos jei neduok dieve bus kas ne taip ir prireiks didesnes medicinines pagalbos nei daktaras gali suteikti namuose? tai kokia tada bus mamos psihologine bukle? taip tai yra maturalus dalykas, bet reikia pasistengti isvengti nemaloniu netiketumu. nes jie galibuti labai nemalonus ir net tragiski.
is antrastes tai panasu kad STT uzsake. nes gimdymas sikimo principu vyksta neissivysciusiose salyse ir tikrai maziau problemu buna nei pas mus :D
100 proc. reikalingas valstybės reglamentavimas šio klausimo. Mano pirma mintis taip pat buvo "ne,jokių gimdymo namuose", tačiau į kitą klausimą "kodėl" nelabai randu atsakymo, nes visos žinios tik iš nuogirdų.Taigi bijome to ko nežinome, todėl valstybė būtinai turi įnešti aiškumo.
REKLAMA
REKLAMA
Gimdymas namuose Lietuvoje – už įstatymo ribų (I)