• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tuo metu, kai moksleiviai rengiasi vėl zulinti mokyklos suolus, o dirbantieji sugrįžta iš vasaros atostogų, nemaža pastarųjų dalis pastebi, kad esamas darbas jiems – nemielas. Naujai atlikto tyrimo duomenimis, žymus darbuotojų skaičius norėtų, kad būtų išpildę vaikystės svajones ir tapę gydytojais, veterinarais, chirurgais, muzikos žvaigždėmis, futbolininkais ar aktoriais.

REKLAMA
REKLAMA

Darbo paieškos įmonės „Monster“ atlikta apklausa atskleidė, kad keturi iš dešimties dirbančiųjų yra nelaimingi dėl savo pasirinkimo, rašo telegraph.co.uk. Tačiau pakeisti profesiją – niekada ne per vėlu. Tad pateikiame aštuonis patarimus, kaip nuspręsti, ką pasirinkti ir – ar verta tą daryti.

REKLAMA

1. Visų pirma, apgalvokite, kuo šiuo metu užsiimate ir kas konkrečiai dabartiniame darbe jums nepatinka, arba – ko trūksta. Gerai apmąstykite savo privalumus ir trūkumus, bei, jeigu yra galimybė, pasidarykite asmenybės vertinimo testą. Galite netikėtai sužinoti apie save ką nors, kas nurodytų naujos profesijos – apie kurią niekuomet nė nesvarstėte – kryptį.

REKLAMA
REKLAMA

2. Jeigu daugmaž nusprendėte, kur link norėtumėte patraukti ir radote atsakymus į visus klausimus, į atsivėrusias galimybes žvelkite realiai. Sugrįžti į universtitetą, pasirinkus dienines studijas, arba persikvalifikuoti gali būti neįmanoma, jeigu, pavyzdžiui, esate vieniša motina arba turite kas mėnesį grąžinti didelės paskolos dalį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3. Atkreipkite dėmesį, ar jūsų svajonių darbas yra panašios srities į jau esamą, kuriame turite patirties. Žymiai lengviau pakeisti darbą tame pačiame sektoriuje: susirasti panašią, bet geresnę bendrovę, kuriai dirbtumėte, arba išbandyti kitas pareigas net ir toje pačioje darbovietėje.

4. Dar vienas svarbus dalykas, kurį verta apsvarstyti – tai progresijos tam tikrame darbe ar profesijoje galimybės. Nusitaikyti į darbo vietą, kuri patenkintų dabartinius jūsų poreikius, gali būti geras trumpalaikis pasirinkimas, tačiau kas bus po penkių metų, kai jums norėsis gauti didesnį atlygį?..

REKLAMA

5. Kai būsite tiksliai nustatęs, kur norite patraukti – pirmyn. Peržiūrėkite naujausius patobulinimus  norimoje srityje, susipažinkite su aktualiausiais įvykiais bei pasikalbėkite su žmonėmis, dirbančiais tai, ką ketinate dirbti ir jūs.

6. Ypatingai svarbu pritaikyti savo CV tai profesijai, į kurią nusitaikėte. Apmąstykite įvairius sugebėjimus, kuriuos išsiugdėte per daugelį metų – galbūt dauguma jų gali būti praversti naujoje srityje. Tokie įgūdžiai, kaip kad kalbėjimas prieš auditoriją, užsienio kalbų mokėjimas bei vadovavimas norinčiųjų pakeisti profesiją neretai yra praleidžiami pro akis, tačiau būtent tokių savybių turintis darbuotojas reikalingas kone kiekvienam darbdaviui.

REKLAMA

7. Iš turimų kontaktų išspauskite, ką tik galite. Jeigu pasirinktame sektoriuje jums trūksta patirties, tuomet teiraukitės patarimo iš draugų, šeimos narių ar buvusių kolegų – darbo patirtis šiuo atveju būtų neįkainojama. Be to, naudokitės ir socialiniais tinklais, kurie, norint praplėsti kontaktų ratą – tiesiog nepamainomi.

8. Galų gale – nepasiduokite! Pakeisti profesiją retkarčiais gali būti beprotiškai sunku, tačiau verta atkakliai ir ištvermingai to siekti – kadangi laiko mašinos dar neišrastos, vargu, ar gautumėte antrą galimybę susikurti sau tokį gyvenimą, kokio norite.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų