• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panika dėl to, kaip darbdavys per interviu dėl darbo įvertins jūsų iškalbą gali būti mažiausias rūpestis. Yra daug svarbesnių detalių, galinčių pakenkti jūsų karjerai.

REKLAMA
REKLAMA

Portalas fins.com apklausė devynis darbdavius ir darbo paieškos ekspertus, prašydamas pasidalinti kurioziškiausiomis istorijomis, sugadinusiomis darbo pokalbius. Pateikiame 10 patarimų, ko geriau nedaryti darbo pokalbio metu, jei norite dar bent kartą ten apsilankyti.

REKLAMA

1. Niekuomet nevėluokite, o jei jau taip nutiko, būtinai paskambinkite.

Visi mes žmonės – nuleidžia padangą, neatvažiuoja autobusas ar nepakyla lėktuvas – darbdaviai tai supras. Žinoma, geriau niekada nevėluoti į darbo pokalbius, bet jei jau taip nutiko, būtinai paskambinkite iš karto, sužinojęs, kad laiku atvykti į susitikimą nepavyks. Tuomet dar turėsite teorinę galimybę būti pakviestas į antrąjį pokalbį.

REKLAMA
REKLAMA

Geriausia, kad į darbo pokalbius atvyktumėte 10-15 min. anksčiau nei sutarta.

,,Atvykti galima ir per anksti, bet tam juk ir skirtos šalimais esančios užkandinės", - teigė JAV įdarbinimo bendrovės ,,OperationsInc" vadovas Davidas Lewisas.

Na, ir jei tikrai nenorite šio darbo:

,,Vienas kandidatas puikiai atsakinėjo į klausimus telefonu ir mes labai laukėme susitikimo su juo, bet jis taip ir nepasirodė. Važiuojant į pokalbį, jo automobiliui sprogo padanga ir skambučio sulaukėme tik po 24 valandų", - pasakojo agentūros ,,CKR Interactive" vadovė Skye Callan.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2. Neperkraukite savo darbotvarkės.

Jei esate bedarbis ar pasyvus darbo ieškotojas, svarbu prisiminti, kad darbo paieškos taip pat yra darbas ,,pilnu etatu", todėl turite planuoti savo laiką. Jei interviu dėl darbo turėsite per priešpiečius – pavalgykite gausius pusryčius. ,,Neikite į pokalbį alkanas ir juo labiau neatsineškite su savimi dėžutės su priešpiečiais. Taip pat patartina neorganizuoti darbo pokalbio tarp jūsų rytinės mankštos ir dušo", - juokavo D. Lewisas.

REKLAMA

Na, o jei tikrai nenorite šio darbo:

,,Vienas kandidatas atsiuntė man elektroninį laišką, kuriame paaiškino, kad neatsakė į mano skambutį dėl to, kad tuo metu turėjo kitą darbo pokalbį ir jam reikia pailsėti nuo ,,viso šio sunkaus proceso", - prisiminė įdarbinimo įmonės ,,Flossmoor" vadovė Shilonda Downing.

REKLAMA

3. Nesirenkite taip, lyg

eitumėte su draugais į barą.Per daug aptempti rūbai, koketiškas bendravimas ir prasegti marškiniai – visa baro pasisėdėjimų atributika darbo pokalbiams netinka.

,,Darbo interviu nėra galimybė pagerinti jūsų socialinį bendravimą", - įspėjo D. Lewisas.

,,Prieš porą metų vienas kandidatas buvo pernelyg draugiškas su visais. Baigėsi tuo, kad tiesiog negalėjome baigti pokalbio", - prisiminė S. Callan.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei tikrai nenorite gauti darbo:

,,Kartą jauna moteris į pokalbį atėjo tikrai tam nepasiruošusi – ji nedėvėjo apatinio trikotažo. Tai buvo pakankama priežastis nekviesti jos į antrą pokalbį", - Volstrito įdarbinimo agentūros ,,Solo Management" steigėjas Paulas Solomonas.

4. Nelaukite savaitės, norėdami padėkoti už pokalbį ir nesugalvokite iš viso nepadėkoti.

Trumpas padėkos laiškelis po pokalbio turėtų būti taip pat natūralu kaip ir dantų valymas du kartus per dieną. Ekspertai sutinka, kad šiuo atveju efektyvios tiek ranka rašytos, tiek elektroninės padėkos.

REKLAMA

,,Ranka rašytos padėkos būna labiau apgalvotos, bet jei jūsų konkurentas padėkos žinutę atsiųs tą pačią dieną elektroniniu laišku, jums tai bus neparanku", - sakė ,,KPMG" ir ,,Deloitte" įmonių žmogiškųjų išteklių ekspertė Vicki Salemi.

REKLAMA

Jei jau dėkojate už pokalbį elektroniniu paštu, nepersistenkite. ,,Siųskite trumpą žinutę – ne Bibliją", - teigė D. Lewis.

Jei nenorite gauti šio darbo:

,,Atsiųskite laiškelį, adreso laukelyje pridėdamas visus darbdavius, pas kuriuos šią savaitę buvote pokalbyje", - juokavo Kalifornijoje esančios įdarbinimo agentrūros ,,Netshare" vadovė Kathy Simmons.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

5. Per pokalbį nesinaudokite mobiliuoju telefonu.

,,Kalbėti mobiliuoju per darbo pokalbį nepridera. Tik susitikęs su darbdaviu turėtumėte iš viso jį išjungti", - sakė V. Salemi. Daugumai tai pasirodys natūralu, tačiau, anot ekspertės, pasitaiko visko. Pasitaiko kandidatų, kurie eidami į vieną pokalbį jau laukia kito darbdavio skambučio. Taip elgtis nereikėtų.

REKLAMA

6. Gražiai elkitės su jus pasitinkančiais žmonėmis.

,,Nenuvertinkite atėjus į pokalbį jus pasitinkančių darbuotojų svarbos. Labai tikėtina, kad jie apie jus išreikš savo nuomonę darbdaviui. Ir jūs tikrai nenorite, kad šis asmuo pasakytų ką nors negero", - teigė D. Lewisas.

Žinoma, jei tikrai nenorite šio darbo:

,,Apsaugos darbuotojo paprašyta parodyti savo asmens tapatybės kortelę, į pokalbį atėjusi moteris jį aprėkė. Moteriai antrojo pokalbio neprireikė", - prisiminė agentūros ,,Lion Cub" vadovė Lavie Margolin.

REKLAMA

7. Nebūkite įkyrus.

Ieškoti informacijos apie įmonę, kurioje norite dirbti ir jos darbuotojus – viena, bet juos atakuoti klausimais – visai kas kita. Apribokite savo komunikaciją su galimu darbdaviu iki būtiniausių klausimų – padėkos už pokalbį, skambučio, teiraujantis dėl sprendimo, ir pranešimo, kad radote kitą darbą – ne daugiau.

REKLAMA
REKLAMA

Jei nenorite gauti šio darbo:

,,Kartą darbuotojas laukė automobilių stovėjimo aikštelėje, kol kompanijos vadovas baigs darbą, o šiam įsėdus į automobilį, pradėjo belsti jam į langą", - pasakojo K. Simmons.

8. Neužsipulkite interviuotojo ir nebūkite agresyvus.

Būkite paruošęs keletą klausimų darbdaviui, bet neužverskite jo per dideliu klausimų kiekiu.

,,Sužinokite tiek, kiek norite apie kompaniją, bet nepradėkite kalbėti apie jos pliusus ir minusus. Pasitaiko žmonių, kurie būna per daug pasiruošę", - patarė D. Lewisas.

Jei jūsų paprašys įvardyti silpnasias jūsų puses, nesakykite, kad esate per daug pasišventęs darbui ar dirbate per daug.

,,Man tokie atsakymai labiausiai nepatinka, tikiuosi bent jau nuoširdžių žodžių", - teigė D. Lewisas.

Na, o jei nenorite gauti darbo:

,,Kartą vienas kandidatas bent tris kartus per pokalbį darbdaviui pakartojo, kad pažįsta kompanijos vadovą. Taip nėra gerai", – pasakojo Peisio Universiteto rinkodaros profesorius Larry'is Chiagourisas.

9. Nepeikite buvusio jūsų darbdavio.

Neakcentuokite buvusio darbdavo trūkumų, ypač, jei ieškote darbo tame pačiame mieste ar toje pačioje veiklos srityje.

,,Pasaulis yra daug mažesnis, nei dažnai galvoja ieškantieji darbo. Labai tikėtina, kad apšmeižti galite naujajam darbdaviui pažįstamą asmenį, ar kompaniją, - įspėjo D. Lewisas. – Pasilikite blogus komentarus sau."

REKLAMA

10. Neatrodykite pamišęs.

Būkite savimi – nedarykite nesąmonių. Darbdaviai jūsų darbo patirtį ir išsilavinimą vertina taip pat, kaip ir jūsų asmenines savybes ir žiūri į jus, kaip į potencialų kolegą.

Jei nenorite gauti šio darbo:

,,Vienas kandidiatas į mano klausimą atsakė: ,,Atleiskite išeisiu minutėlei sugalvoti atsakymą", - prisiminė agentūros ,,Personal Public Relations" vadovė Bonnie Russell.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų