2 vaikų mama Simona iš Šiaulių į sostinę atvyko, nes nori pasidalinti savo odos vėžio istorija. Moteris pasakoja, kad jaunystėje žavėjosi įdegiu, norėjo atrodyti kuo rudesnė ir gražesnė, todėl mėgavosi kiekvienu saulės spinduliu.
„Turėjau įpročių, kaip ir daugelis merginų jaunų. Tai yra deginausi soliariumuose. Ir nevengiau saulės. Gaudydavau tiesiog spindulius, dėl to, kad turėjau dermatitą ir visad norėjau tos įdegusios odos, lygesnės odos“, - pasakoja Simona.
Prieš trejus metus, kai Simona laukėsi pirmojo vaiko, moteris ant kūno aptiko lemtingąjį apgamą. Rūpesčių prispausta jauna mama apgamo nesureikšmino ir nutarė į gydytojus iš karto nesikreipti. Ji apgamu susirūpino prabėgus 2-ejiems metams, kai jau laukėsi antro vaikelio. Anot moters, apgamas pradėjo niežėti ir patamsėjo.
„Sužinojau, kad tai melanocitinis apgamas ir kreipiausi į chirurgą, kad išoperuotų tą apgamą, sužinojau, kad sergu pirmos B stadijos melanoma“, - faktą prisiminė jauna moteris.
Kasmet melanocitinio apgamo šalinimo operacijos procedūros prireikia 400-ams lietuvių. Skaičiuojama, kas kasmet pacientų daugėja. Mat viena iš 7-ių visų odos onkologinių ligų – melanoma. Medikai aiškina, kad žmonės visiškai nekreipia dėmesio į atsiradusius odos pakitimus. Naujausios apklausos atskleidžia, kad 9 iš 10-ies gyventojų žino, kad ilgą laiką kepinantis saulėje galima susirgti melanoma. Tačiau tik kas septintas savo odą saugo.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.