Pasirodo, žmogaus fizinės ir psichinės būsenos yra glaudžiai susiję. Ir kad šis ryšys – akivaizdus, ypač patiriant stresą ar baimę, rašo indy100.com.
Dabar mokslininkai atliko dar išsamesnius tyrimus ir nustatė, kad kvėpavimas padeda sumažinti šiuos streso keliamus pojūčius.
Stanfordo universiteto medicinos mokyklos mokslininkų grupė atrado konkrečius neuronus, kurie jungia kvėpavimą ir proto būsenas. Ir jie prisitaiko prie skirtingo kvėpavimo padėčių: miegant, juokiantis, verkiant, žiovaujant, džiaugiantis ir kt.
Mokslininkai norėjo konkrečiai nustatyti, kurie neuronai labiausiai veikia nervų centrą, reaguojant į skirtingų tipų miegą. Tyrimas buvo atliekamas su pelėmis, stebint jų kvėpavimo ypatumus su skirtingais dirgikliais. Pastebėta, kad jos buvo atsipalaidavę, ramios, kai nebūdavo pagrindo kvėpuoti greičiau.
Vienas iš Stanfordo universiteto mokslininkų pasidalino savo pastebėjimais. „Tolesnė tyrimo duomenų analizė parodė, kad pelių kvėpavimo įvairovė pasikeitė ir esant šaltesnėms aplinkos sąlygoms“, – nurodė mokslininkas.
Tai parodė, kad darant poveikį kvėpavimui, galima reguliuoti ir susijaudinimą. Taigi ateityje mokslininkai galėtų tuo fiziškai manipuliuoti ir pagerinti žmonių emocines būsenas, kovojant su nerimu.
Aišku viena, kad šie neuronai vaidina svarbų vaidmenį kvėpavime, įskaitant susijaudinimą ir emocinį poveikį. Taigi, lėtesnis kvėpavimas lygus ramesniems jausmams.