Tėvukas Antanas, kaip jis pavadinęs savo „Youtube“ kanalą, naujienų portalui tv3.lt papasakojo, nuo ko viskas prasidėjo.
Vyresnysis Antano ir Jurgos sūnus, kurio vardas taip pat Antanas, yra gerai žinomas youtube‘ris – jį galite pažinti, kaip AntanasJ. Tėvukas pasakoja, kad iš pradžių su žmona dar nebuvo labai plačiai susipažinę su soc. tinklais, tik stebėjo kaip sūnus viską filmuoja ir tuos vaizdo įrašus kelia į internetą. Supratę ką tai reiškia, visada jį palaikė ir net skatino eiti pirmyn.
„Viskas nuo vaikų prasidėjo. Nuo vyresnio sūnaus, kuris pradėjo tą veiklą. Aš filmuodavausi jo vloguose, kol jis pasakė: „O gal tu pradėk filmuot savo“ ir taip gavosi. Pirmasis vlogas, kelio tvarkymas, atsirado visiškai atsitiktinai“, – pirmuosius savo žingsnius „Youtube“ prisimena jis.
Netrūksta ir iššūkių
Savo „Youtube“ vaizdo dienoraštyje Antanas su žmona Jurga viską daro patys – generuojasi idėjas, filmuoja ir montuoja.
„Pradėjau kanalą vienas, bet kadangi mes su žmonele darome viską kartu, tai dabar kanalas yra mūsų abiejų. O taip pat mes, visa šeima, nuolat pasirodome, tai mūsų, tai sūnaus, tai dukros kanalų vloguose. Paprasčiausiai konkrečios temos pas mus nėra. Jos išsivysto tiesiog iš gyvenimiškos kasdienybės, kai kažką darydamas pagalvoji, kad norėtum pasidalinti su žiūrovais“, – sako jis.
Pats pirmasis vaizdo įrašas jų kanele „Antanas Tėvukas ir Jurga“ buvo apie kelio tvarkymą, o vėliau prasidėjo vlogai iš jų kasdienio gyvenimo ir iš jų virtuvėlės. O kartais vien tik gaminimu neapsiriboja – vykdo tikrų tikriausius iššūkius, kuriems ne kiekvienas pasiryžtų, pavyzdžiui, suvalgyti 30 kiaušinių, 100 koldūnų arba 12 cepelinų vienu prisėdimu.
„Kartais kyla idėjos tiesiog bedarant, pavyzdžiui, gaminome valgyti ir pasiūliau nufilmuoti, ką mes šiandien darome.
Paskutinis iššūkis su kiaušiniais buvo sunkiausias. Nors šiaip mėgstu kiaušinius valgyti. Bet buvo mintis, kad reikia gal daugiau nei 10 kiaušinių suvalgyti. Bet dabar galiu pasakyti, kad tikrai niekam nelinkėčiau. Buvo sunku ir psichologiškai, ir valgyti, ir pačiam skrandžiui. Netikėjau, kad taip gali būti“, – juokiasi Antanas.
Svarbiausia taisyklė
Tėvukas su žmonele nuolat besišypso ir tiesiog spinduliuoja pozityvumu. Jis pripažįsta, kad būna gyvenime ir juodų dienų, tačiau, nepaisant visko, jie išlikti pozityvūs ir tai rodyti ne tik ekrane, bet ir gyvenime.
Turbūt nekeista, kad savo pozityvumu jie pritraukė daugiau nei 35 tūkst. gerbėjų:
„Tikrai netikėjau, kad galėjau pasiekti tokį didelį skaičių. Žinoma, viskas tik žiūrovų dėka. Labai malonu yra“, – kuklinasi jis.
Pasak Antano, pati svarbiausia taisyklė jų kūryboje yra ta, kad nufilmuotas vaizdo įrašas turi pirmiausia patikti jiems patiems, nes tuomet viskas bus gerai.
„Man visi vaizdo įrašai patinka, bet vienas yra įsimintiniausias. Tai buvo gal antrasis virtuvėlės vlogas, kai mes su žmonele persirengėme ir įkūnijome kitus vaidmenis. Tai buvo toks šmaikštus ir netikėtas posūkis darbų eigoje persirengti ir apsimesti, kad draugai atėjo į mūsų virtuvėlę.
Nufilmuoti įrašą reikia valandos, dviejų, vieną iš paskutinių epizodų keletą savaičių filmavome. O patį vaizdo įrašą žmonelė sumontuoja per 2-3 dienas, tad reikia tikrai nemažai laiko“, – užkulisius atskleidžia jis.
Negatyvui neskiria dėmesio
„Buvo komentarų, kad mes esame per seni, pačioje pradžioje. Sakė slėptis po krūmais. Pradžioje buvo momentų, kad mes į tai reagavome “, – sako jis.
Žinoma, prireikė laiko užsiauginti storai odai ir nebekreipti dėmesio į neigiamus komentarus. Nors dažniausiai po kiekvienu vaizdo įrašu galima išvysti dešimtis komentarų, kuriuose giria Antaną ir Jurgą, tarp jų pasitaiko ir neigiamų:
„Žinokite, atvirai pasakysiu, kai pradėjau vlogus daryti, nesitikėjau, kad užsikabinsiu už tokių dalykų, kaip negeri komentarai. Tikrai buvo nesmagu, bet vėliau pagalvojau, jeigu tūkstančiai komentarų yra geri, o keli yra blogi, negi imsi viską ir mesi. Jeigu žmogus kažką daro, jis gali suklysti. Neklysta tik tie, kurie nieko nedaro“, – sako jis.
Tiesa, vienu metu Antanas su Jurga buvo pristabdę savo kanalo veiklą, tačiau dabar tą sprendimą vadina klaida:
„Paskutiniais metais buvome pristabdę savo darbus Youtube kanale, nes šiltuoju metų laiku mes esame labai užsiėmę darbais savo poilsio parke, tačiau sakykime, kad tuo pačiu tai buvo ir klaida sustoti kelti video šiuo laikotarpiu. Kokius darbus mes pradedame daryti, mes juos paprastai užbaigiame. Tačiau tą vieną kartą buvo atėjusi ir abejonė ar toliau tęsti. Dabar galiu pasakyti, kad tikrai tęsime. Ir tuo labiau, nes nusprendėme rodyti viską ką darome, dirbame, kuriame (ko seniau nesiryžome filmuoti) ar pramogaujame“, – savo gerbėjus skuba nuraminti jis.
Antanas sako, kad paprasčiausiai jis suprato, kad socialiniai tinklai iš tikrųjų gali būti rimtas reikalas – juose galima ne tik pamatyti, kaip gyventi kiti, bet ir pasidalinti savo mintimis, idėjomis:
„Man atrodo, kad tai yra pakankamai rimta. Mes galime taip išreikšti save. Pamatome ir kitus, ir save parodome. Tokiu būdu mes kuriame tarpusavio bendravimą vis tiek.“
O kartais bendravimas persikelia ir į realų gyvenimą – Antano ir Jurgos vaizdo dienoraščio gerbėjai apsilanko ir jų sukurtame parke.
Vieta papramogauti ir pailsėti
Antanas juokiasi, kad galima sakyti, kad jiems su žmona norisi suteikti žmonėms pramogų, gerų emocijų, nes jie ne tik kuria turinį internete, bet prieš maždaug 10 metų savo kieme įkūrė energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parką.
„Jeigu tiesą sakant, kažkada su žmonele norėjome, kad būtų vieta, kur būtų galima nuvažiuoti, papramogauti, bet būtų vieta su mintimi, kurioje būtų ir ramybė. Tad pradėjome ieškoti. Kai atėjome gyventi į sodybą, viskas užvirė savaime. Nebuvo kuriamas verslo planas, viskas įvyko ekspromtu“, – sako jis.
Tačiau jis skuba patikslinti, kad tai nėra klaidūs labirintai, kurių išėjimą turi surasti, šie labirintai skirti pasivaikščiojimams.
„Žmonės gal kartais per daug sureikšmina arba labai skeptiškai žiūri, kad tai yra energetiniai labirintai. Tai yra tiesiog geometrinė figūra, kurią reikia išvaikščioti, nuolat sukant 180 laipsnių kampu, o tai mus labai atpalaiduoja. O atsipalaidavęs žmogus yra laimingesnis, daugiau pasitiki savimi ir pats sau daro stebuklus. Nors tai ir neklaidūs labirintai, bet nuolat besukant ratu, pasiklystama ir juose“, – šypteli jis.
Vis dėlto Antanas juokdamasis priduria, kadangi dviejų labirintų ilgis yra beveik 2 km. tai žmonės pritrūksta kantrybės ir nusprendžia iš labirinto išeiti savaip:
„Be abejo taip ir yra, kad kartais praradę kantrybę žmonės stengiasi bet kokiu būdu iš jo ištrūkti. Pas mus nėra tokių didelių sienų, kad negalėtum išlipti. Žmonės labai dažnai kerta sienas ir tiesiog išeina“, – juokiasi jis.