„Sukčiai siautėja toliau. Šįkart jie savo melagystėms skleisti pasirinko Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos pavadinimą. Taip tikisi, kad informacija bus patikimesnė“, – rašoma socialinio tinklo „Facebook“ Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie SAM puslapyje.
Įraše atkreipiamas dėmesys į tai, kad:
- Oficiali Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija interneto svetainė atrodo visiškai kitaip: kitokios spalvos, teksto šriftas, kitaip išdėstytos rubrikos.
- Tokia gydytoja urologė andrologė Eglė Varnelytė neegzistuoja.
- Tokios įstaigos kaip Lietuvos Urologijos ir intervencinės radiologijos tyrimų institutas Lietuvoje nėra.
- „Uromexil Forte“ yra neaiškios kilmės produktas, kuris pristatomas kaip stebuklingas vaistas prostatitui gydyti. Tai – tiesos neatitinkanti informacija.
- Primename, kad prekyba vaistais ar kosmetikos gaminiais, taip pat šių produktų reklama nėra Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija veiklos sritis, tad tai turėtų būti vienas pirmųjų indikatorių žmonėms atskiriant – tiesa ar melas skelbiamoje informacijoje.
Taip pat socialinio tinklo „Facebook“ Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie SAM puslapyje pažymima, kad apgaulinguose straipsniuose netrūksta rašybos, skyrybos, logikos klaidų:
„Būkite budrūs ir nepirkite neaiškios kilmės preparatų. Nerizikuokite savo ir savo artimųjų sveikata. Visada galima pasitikrinti, ar siūlomas įsigyti produktas yra registruotas kaip vaistas.“