• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmą kartą apsilankiusi vos prieš porą mėnesių Vilniuje, Šnipiškėse atidarytame Japoniškame sode vilnietė Rita liko be žado – jos manymu, čia nė nedvelkia Japonija, o vietoj gražių augalų karaliauja piktžolės. 

6

Pirmą kartą apsilankiusi vos prieš porą mėnesių Vilniuje, Šnipiškėse atidarytame Japoniškame sode vilnietė Rita liko be žado – jos manymu, čia nė nedvelkia Japonija, o vietoj gražių augalų karaliauja piktžolės. 

REKLAMA

Rita naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad mėgsta vaikščioti po gražias Vilniaus vietas, tad sekmadienio popietę užsuko ir į naująjį Japonišką sodą. Tik čia pamatė visai ne tai, ko tikėjosi. 

„Tiesą sakant, nuėjusi apakau. Apleista, auga įvairios piktžolės – dilgėlės, varnalėšos. Žolių nėra tik tose vietose, kur nušienauta. Švelniai tariant, pakraupau“, – pasakojo ji. 

Vaizdai paliko be žado

Jos pastebėjimu, kai kuriuos plotus greičiausiai norėta apsodinti samanomis, tačiau šios neprigiję, išdegę. „Pravesti laistymo vamzdeliai, bet nesimato, kad augalai būtų laistomi“, – pridūrė. 

REKLAMA
REKLAMA

Į akį krito ir dar vienas dalykas – sode tyvuliuojančio tvenkinio šonuose kaupiasi nešvarumai. Jos manymu, nesutvarkytas vandens nutekėjimas, todėl vanduo nešvarus. Nemaloniai nustebino ir vaizdas ant tilto per tvenkinį: 

REKLAMA

„Visi turėklai nutaškyti paukščių išmatomis. Atrodo, esi gamtoje, norėtųsi pasėdėti ant tilto per vandenį, bet pasižiūri, kaip viskas baltuoja nuo išmatų, ir noras greitai dingsta. Japoniški parkeliai mums, ko gero, susiję su estetika, atsipalaidavimu, ramybe. Bet gana toli iki to šiam sodui.“ 

Moteris sako, kad sodas neprižiūrimas ir apleistas, o tai nė iš tolo neprimena Japonijos kultūros, tad ir pavadinimas neatitinka realybės. 

REKLAMA
REKLAMA

„Buvau pasipiktinusi šio sodo pavadinimu, kam Japoniją kišti? Mums, turbūt, visiems japoniška kultūra susijusi su švara ir preciziškumu, o čia pasityčiojimas iš šalies vardo. 

Kaip juokauju savo kolegoms, japonas, pamatęs tokį japonišką sodą, turbūt charakirį pasidarytų.  

Tegul sodą pavadina ne japonišku, o savivaldybės sodu – visiems bus aišku, koks savivaldybės požiūris į tokius gamtos kampelius. Kitos Vilniaus vietos tvarkomos, o čia – nežinau, kam daryti, jeigu neprižiūri?“, – svarstė vilnietė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savivaldybė apgailestauja ir didina pajėgumus

Susisiekus su Vilniaus miesto savivaldybės atstovais, šie apgailestavo, kad lankytojams tenka susidurti su trūkumais, tačiau, atsižvelgdami į gyventojų pastebėjimus, sodą prižiūrinti įstaiga didina pajėgumus.

Japoniškas sodas yra nauja, vis dar besiformuojanti laisvalaikio vieta. Apgailestaujame, kad lankytis sode pripratusiems ir pamėgusiems gyventojams dar tenka susidurti su trūkumais.

Siekiant greičiau į juos reaguoti ir labiau atliepti vilniečių lūkesčius, Japonišką sodą prižiūrinti VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ pastarosiomis dienomis padidino savo pajėgumus“, – komentavo Vilniaus miesto savivaldybės atstovai.

Svarbiausia, kad laiku spėjo "įsisavinti" projektavimo ir įrengimo lėšas...
Nereikia visokių kvailų išmaniųjų ,juk yra mūsų gražių įspūdingų augalų kurie gerai prigyja,nereikalauja didelių išlaidų ir dau g priežiūros.atrodo kad jei lietuviška tai viskas prastai,tai ir maitinimo įstaigose,kad tik skambėtų kitaip, nors ir papraščiausias šūdas,...gal laikas atsigręžti į mūsų kultūrą, papročius į viską kas lietuviška
Tik toks tikslas ir buvo - išplauti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų