Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Kova su kurmiais tikrai gali prilygti pradedant komedija ir baigiant tragikomedija. Atrodo, kad visi sodo triukai ir mistiniai kovos būdai su kurmiais jau buvo išbandyti. Nuo aitrių pipirų ir česnakų kvapų iki vėjo malūnėlių ir net elektrinių „šoko“ prietaisų! Bet vienas metodas išlieka aiškus favoritas – patikimi, tradiciniai spąstai, kurie iš tiesų daro savo darbą. Pažvelkime į šiuos kovos su kurmiais būdus iš arčiau!
1. Garsiniai ir ultragarsiniai aparatai – „Kurmių radijo stotis“
Pirmoji taktika: triukšmas! Įsivaizduokite – statote aparatus, kurie skleidžia ultragarsą ar dundėjimą, ir tikitės, kad kurmiai išsigąs ir paliks jūsų veją ramybėje. Idėja graži, bet kurmiai ne visada linkę taip greitai išsikraustyti. Šie prietaisai skleidžia garsus ar vibraciją, tarsi bandydami kurmius paversti džiazo mėgėjais. Pirma diena – kurmiams gal ir nemalonu, tačiau po kurio laiko, atrodo, jie pripranta ir pradeda nekreipti dėmesio. Taigi, nors jūsų sodo garsinę „radijo stotį“ gal ir išgirsta kaimynai, kurmiams tai tampa tik foniniu triukšmu – o rezultatas? Jie sode kaip buvo, taip ir lieka!
2. Kvapų ataka – „Kurmių uoslės iššūkis“
Jei tikėti internete plintančiais receptais, niekas taip nestebina kurmių, kaip pipirų, benzino ar net supuvusių kiaušinių kvapas, Kai kuriems kvapams tiesiog lemta atbaidyti! Į kurmių urvus galima šliūkštelėti ricinos aliejaus, aitriųjų pipirų, benzino ar net... supuvusios žuvies (tikra klasika!). Tai metodas, kuriuo norima nustebinti kurmius – ir juos išgąsdinti. Problema? Šie kvapai veikia trumpą laiką. Po savaitės gamta juos išsklaido, o kurmiai grįžta atgal, tarsi nieko nebūtų nutikę. Be to, po supuvusios žuvies šventės tikrai norėsis palikti sodą ne tik kurmiams, bet ir patiems sodininkams.
3. Vėjo malūnėliai – „Mažoji Olandija“
Daug kas sako, kad vėjo malūnėliai kelia vibraciją, o tai gali išgąsdinti kurmius. Taigi, jei norite turėti sode mažą Olandiją, galite išbandyti vėjo malūnėlius! Kiekvieną rytą jie maloniai sukasi, o kurmiams tai – tikras „žemaitukų šokis“ po žeme. Ar šis metodas veiksmingas? Na, kartais vėjo malūnėliai tampa labiau dekoracija, nei efektyvia priemone, bet bent jau suteikia sodui šiek tiek šarmo!
4. Naudingi augalai – „Sodo repelentų planas“
Dalis sodininkų tiki, kad kai kurie augalai, tokie kaip česnakai, svogūnai, krapai, narcizai ir net aksombardzdis, atbaido kurmius. Tiesą sakant, jie tikrai padeda, tačiau tik tam tikrose situacijose. Kai kurmiai užuodžia šiuos kvapus, jie gali truputį nusigąsti, tačiau retai taip rimtai, kad paliktų sodo „komforto zoną“. Kita vertus, šie augalai gali būti naudingi ir pagražinti jūsų sodą, net jei kurmiai nuspręstų likti.
5. Vandens potvynis – „Kurmių pirtis“
Viena iš klasikinių „vandens žaidimo“ strategijų – pasiimti žarną ir „pagirdyti“ kurmius vandeniu, užpildant jų urvus. Teoriškai tai turėtų priversti juos išsikelti iš sodo... kol jie nesugalvojo kasti gilesnius urvus. Dažnai atsitinka taip, kad kurmiai tiesiog giliai susikasa, o jūs neteksite kantrybės dėl per didelio sunaudoto vandens kiekio. Šis metodas tarsi sakytų: „Pakentėkime vieni kitus!“
6. Supuvusi žuvis – „Kurmių kulinarinė drama“
Šis metodas – tiesiog legendinis. Įmetate supuvusios žuvies į kurmių urvus ir tikitės, kad kvapas privers juos keliauti į gaivesnes vietas. Tiesa, kartais atrodo, kad vienintelis, kuris apleidžia vietą – tai sodo šeimininkas! Šis metodas išties gali išgąsdinti kurmius, tačiau ne kurmiai pasitraukia iš savo urvų o pasitraukia tik malonus sodo kvapas.
7. Ricinos aliejus – „Skysta baidyklė“
Ricinos aliejus dažnai laikomas vienu iš „švelnesnių“ metodų – įpylus jo į urvus, kvapas gali išlikti gana ilgai, ir kurmiams tai tikrai nepatiks. Šis metodas laikomas palyginti draugišku aplinkai, nes nenaudojami pavojingi chemikalai. Tačiau kurmių urvai išsiraizgę giliai po žeme ir dideliame plote ir tikrai kvapas nepasieks visų kurmių urvų užkampių ir jei ieškote ilgalaikio poveikio, vis tiek reikės imtis kitokių priemonių.
8. Pavojingi metodai – „Kurmių mokslininkai“
Jei kvapai ir garsai nepadeda, kai kurie žmonės imasi kraštutinių priemonių. Karbidas ir anglies monoksido dujos – tai pavojingos medžiagos, kurios tikrai nėra nei saugios, nei rekomenduojamos naudoti namų sąlygomis. Šis metodas jau visai nejuokingas. Karbido ar dujų naudojimas prieš kurmius iš tiesų gali būti pavojingas tiek jums, tiek aplinkai. Nors kai kam šios priemonės atrodo „stipriosios pajėgos“, reikia nepamiršti saugumo, nes neatsargus šių medžiagų naudojimas gali sukelti pavojų ne tik kurmiams, bet ir aplinkiniams.
9. Naikinimas elektra – „Kurmių elektros šokas“
Kai kurie „drąsūs“ sodo entuziastai griebiasi ir elektros, bandydami pakurti kurmiams „naktinį diskoteką po žeme“. Naudojami specialūs elektriniai įrenginiai ar net savadarbiai prietaisai, tikintis, kad elektros srovė privers kurmius dingti iš sodo kaip per gerą siaubo filmą. Tačiau čia reikia būti ypač atsargiems – šis metodas ne tik pavojingas kurmiams, bet ir žmonėms, augintiniams ir kitiems sodo gyvūnams. Naudojant elektrą, kyla rizika susižaloti arba sukelti netikėtą incidentą, todėl šis metodas tikrai nėra rekomenduojamas.
10. Ir galiausiai – Spąstai: Patikimas, Saugus, Pagrindinis būdas susidoroti su kurmiais!
Po visų šių bandymų, kurie dažnai kelia daugiau juoko nei efektyvumo, išryškėja tikrasis kovos lyderis – spąstai.
Spąstai! Tai vienintelis būdas, leidžiantis efektyviai ir saugiai sugaudyti kurmius nekenkiant augintiniams, aplinkai ar net pačiam sodininkui. Spąstai nereikalauja rizikingų cheminių junginių ar elektrinių prietaisų, jų efektyvumas įrodytas, o naudojimas – paprastas ir nekenksmingas. Jei norite ramiai ir užtikrintai išspręsti kurmių problemą, spąstai yra geriausias pasirinkimas.
Man geriausiai pavyko kurmius išnaikinta su savo šlapimu,ji reikia išpilti anksti ryte
Žiniasklaida išvis išpindėjo. Per savaitę 3 geriausi agurkų marinavimo receptai, 4 šašlyku kepimo būdai. Tai dar kiaušiniu virimo receptus imeskit
Kurmiai ricinos neėda. Jie viską užuodžia. Jie maitinasi sliekais ir visokiais vabalais. Vėl pezalai
Žiniasklaida išvis išpindėjo. Per savaitę 3 geriausi agurkų marinavimo receptai, 4 šašlyku kepimo būdai. Tai dar kiaušiniu virimo receptus imeskit
Matyt dabar dziaugiasi ir kurkliais ir mazom sraigem. Niekada kurmiu nenaikinkit, jie vieninteliai jusu soda apsaugo, taip pat driezai, gyvates, ivairys gyvunai. O zeme islygint lengva , pradzioje buna po to tunelius issikasa ir pieva tvarkoj lueka, o ten tarp augalu jau nesvarbu, nes kasa kur visas siaubas gyvena, blogiau kai ju nelieka tada eik kasr pats
Nuo siol viktoro kieme pilna sraigiu ir paciu baisiausiu zemes padaru su kuriais kovoja sodininkai. Niekada nenaikinkit kurmiu!!! Jie vieninteliai kurie tuos pabaisas isnaikina. Keleta tuneliu pasigamina ir buna ramu ir net nesimato. Naikinsi kurmius atsiras blogiau. Vabalai, vabzdziai kur nakti bus siaubas koja lauke padet. Kurmiai yra ten kur yra maisto, kai pabaigia jie parys iskeliauja kitur
Viktorą įdarbinti teisėsaugos struktūrose, nes ten daug kurmių. Nusikaltėliai pirmiau sužino apie planuojamus teisėsaugos veiksmus negu patys teisėsaugos pareigūnai kurie turi tuos veiksmus atlikti. Ypač tas paplitę tarp slipsuotu nusikaltėlių.
Baigiasi pas mus kurmiuku gyvenimas, pastebekite, vaziuojant ar laukuose pamatysite kaubureliu zemiu?.....jau nebe, viskas istrucyta, liudna, ir cia dar vienas su savo patarimais.....pritariu ""o as "",..... verciau patarkite kaip sliuzaais atsikratyti....
Džiaugiuos kiekvienu nauju kurmrausiu,nes žinau, kad mano padėjėjai dirba,o žemių krūvelė lengvai išsilygina grėbliu beje ,iš kurmrausio žemė tinka į vazonus,nes nėra parazitų
@O aš Aga, džiaugiausi ir aš kažkada, kol nepradėjo siautėt po šilauoges. Ryja jie darže sliekus, kurių užsiveisėm, nereikia jiems tų kurklių.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų