Jei sode darbuojasi kurmiai, iškart aiškiai matyti jų darbo rezultatai – visą veją nusėja kurmiarausiai. Vieni naudoja kurmių atbaidymui skirtus aparatus, skleidžiančius garsą, kiti griebiasi ne pačių humaniškiausių būdų.
Papasakojo, kaip atsikrato kurmių
Viktoras sako, kad jam specialiai kurmių atbaidymui skirti prietaisai nepasiteisino ir davė tik laikiną rezultatą, bet internete radęs būdą, kaip naikinti kurmius naudojant indų ploviklį ir ricinos aliejų, dabar tai vadina geriausia priemone kovai su šiais sodo gyventojais.
„Man atrodo, čia vienas geriausių būdų – ekologiška, humaniška, nereikia nei chemijos, nei žudyti nekaltų gyvūnų. Žinoma, pasigamintas mišinys sukelia jiems šiokių tokių nepatogumų, bet jie išgyvena ir išsikrausto gyventi kitur – visi šitoj situacijoj laimi“, – sako jis.
Norint išvaryti kurmius iš sodo, reikia bet kokio indų ploviklio ir ricinos aliejaus, kurio Viktoras sako įsigyjantis paprasčiausiai vaistinėje.
„Aš imu trilitrinį stiklainį, į jį pilu apie 150 mililitrų ricinos aliejaus, praskiedžiu maždaug 2,5 litro karšto vandens ir dar įpilu šiek tiek indų ploviklio, iš dozatoriaus – 1-2 paspaudimus, jei pilat tiesiai iš butelio, pilkit iš akies.
Uždengus stiklainį gerai jį papurtau, kad viskas susimaišytų, tada pilu į purkštuvą ir einu „medžiot“ – aš, asmeniškai, apipurškiu kurmiarausius ir pripurškiu šiek tiek į jų vidų. Pas mus kurmių nebūna itin daug, tai to užtenka, bet jei pas kažką labai didelis skaičius kurmių, reikėtų apipurkšti visą veją“, – aiškino sodininkas.
Viktoras pabrėžia, kad išpurkšti vienąkart nepakaks – purškimus reikia kartoti kas kelias dienas, kol aiškiai pasimatys, kad neatsiranda naujų kurmiarausių, kas reikš, kad kurmiai „išsikraustė“ ieškoti kitos gyvenamosios vietos.
Ricinos aliejus atbaido kurmius, nes jo prarijus šis sukelia virškinimo problemas, sukelia nepatogumą, todėl to vengdami kurmiai patraukia gyventi kitur.