„Proporcija yra labai paprasta: litras juodžemio, pusė litro žvyro, pusė litro kepinto molio granulių“, – aiškino floristas.
Prireiks popierinio rankšluosčio
Anot A.Plindino, į šį mišinį galima sodinti viską. Jis tinka net pomidorams. Tačiau persodinant aroninius augalus, pavyzdžiui, anturius, reikėtų į jį primaišyti pigesnio orchidėjų substrato ir pridėti durpių. Svarbu, kad substratas pasidarytų lengvesnis.
Floristas atkreipė dėmesį, kad visi parduotuvėje pirkti augalai dėl fitosanitarinių reikalavimų sodinami į durpes. Todėl įsigijus tokį augalą reikėtų mėnesį jį palaikyti namie ir tik tada persodinti į tinkamą žemę.
Persodinant augalus skylutę vazono dugne galima pridengti molio šuke ar didesniu akmeniu.
Tiks ir du trys sluoksniai popierinio rankšluosčio. Per tris mėnesius popierius suirs, o iki to laiko augalas prisiaugins pakankamai šaknų, todėl žemės pro skylutę nebebyrės.
Gudrybė, kuri pravers
Prieš persodinimą reikėtų nelaistyti kaktusų, sukulentų – visų tų augalų, kuriems reikia mažiau vandens. Persodinant dalis šaknų neišvengiamai pažeidžiamos. Jei tokį augalą iš karto, kai tik persodinsite, palaistysite, nupus šaknys.
Tačiau kitus augalus dvi trys dienos prieš persodinimą reikėtų palaistyti. Jei augalą auginate jau porą trejetą metų, jį persodindami ištraukite iš vazono, lengvai pajudinkite šaknų gniužulą ir jį visą įstatykite į naują vazoną, o tuščius tarpus vazone užpildykite nauju substratu.
Pasak A.Plindino, persodinti augalus galima bet kokiu metų laiku, tačiau tinkamiausias metas tai daryti yra nuo kovo iki birželio. Šiuo laiku drąsai galima persodinti visus augalus – iki rudens jie suspės sutvirtėti, susiformuos imuninė sistema.