Po ilgos chemoterapijos ir operacijos, rugsėjo mėnesį ji išsigydė. Moteris teigia, kad puodelis arbatos išgelbėjo jai gyvybę, kai jo siekdama ji pajuto guzelį krūtyje.
Nicola Fairbass (44) praėjusių metų lapkričio mėnesį lovoje mėgavosi puodeliu arbatos, kai besisukdama jo pasiimti nuo naktinio stalelio ji pajuto guzelį.
Pirma N. Fairbass iš Oukvudo, Derbio pamanė, kad tai – tiesiog cista, tačiau po poros savaičių apsilankė pas gydytoją. Sausio mėnesį jai buvo diagnozuotas trečios stadijos krūties vėžys.
N. Fairbass per kitus šešis mėnesius teko iškęsti aštuonias chemoterapijos sesijas, o taip pat operaciją, kurios metu auglys buvo pašalintas, ir 20 sesijų rentgenoterapijos.
Profesionali šunų prižiūrėtoja rugsėjo mėnesį gavo patvirtinimą, kad yra sveika, bet kad liga nebegrįžtų, jai dar iki dešimties metų reikės vartoti vaistus.
N. Fairbass, per dieną išgerianti iki penkių puodelių arbatos, už nugalėtą ligą dėkoja būtent šiam gėrimui. „Dievinu arbatą ir manau, kad tam tikra prasme ji išgelbėjo man gyvybę.“ – sako moteris.
Su vyru Paulu (50) gyvenanti N. Fairbass pasakoja: „Puodelį arbatos į lovą pasiimame beveik kiekvieną vakarą.
Tą vakarą pasisukau pasiimti arbatos puodelio nuo naktinio stalelio, bet jo siekdama kairėje krūtyje pajutau guzelį.
Maždaug dvi savaites nieko nedariau – maniau, kad tai cista ar dar kas nors. Tačiau tuomet guzelis padidėjo ir nuėjau pas gydytoją, kuris mane nukreipė tiesiai į ligoninę.“
N. Fairbass į ligoninę buvo nukreipta praėjusių metų gruodžio 18 dieną. Po mamogramos, ultragarso tyrimo ir biopsijos diagnozę ji gavo sausio 2 dieną.
Iš pradžių jai buvo sakoma, kad reikės mastektomijos, tačiau vėliau gydytojas rekomendavo jai išbandyti chemoterapiją, kad krūties nereikėtų šalinti.
Vieną vaiką auginančiai mamai pirma limfmazgių operacija buvo atlikta sausio mėnesį, kad vėžys nebesiplėstų, o chemoterapija prasidėjo vasario 2 dieną. Gydymas buvo sekinantis, bet veiksmingas – auglys susitraukė nuo 43 mm iki tik 17 mm.
Šių metų rugpjūčio mėnesį N. Fairbass buvo atlikta lumpektomija – operacija, kurios metu pašalinamas auglys, bet krūtis paliekama beveik nepažeista – ir rentgenoterapija, kuri nužudė visas likusias vėžines ląsteles. Tuomet jai teko iškęsti siaubingą rezultatų laukimą.
„Tai buvo baisiausia, tiesiog siaubinga.“ – sako ji. – „Stengiausi laikytis, kaip tik galėdama, nes buvo atostogų laikas.
Mano dukra Gabrielė (19) buvo sukrėsta, jai buvo labai sunku, bet dėl manęs ji išliko stipri.“
Vos dviem savaitėms praėjus po gydymo N. Fairbass gavo patvirtinimą, kad yra sveika.
Nors ateinančius penkerius – dešimtį metų jai reikės gerti prevencinius vaistus, N. Fairbass labai laukia, kol galės gyventi, kaip anksčiau.
Prisimindama ligą, ji pasakojo: „Mano vyrui reikėjo pasiimti atostogų iš darbo, kad galėtų padėti namuose, nes praktiškai niekur negalėjau eiti. Bet negaliu skųstis, visi aplinkiniai labai mane palaikė.
Sužinoti, kad esu sveika, baigti gydymą ir pagaliau galėti gyventi savo gyvenimą buvo didžiulis palengvėjimas, nes per šiuos metus mano gyvenimas tarsi buvo sustojęs. Tai buvo labai sunkūs metai, džiaugiuosi, kad jie baigėsi.“
Ligos metu N. Fairbass savo verslą „Barking Mad“ perdavė prižiūrėti kitam žmogui – verslui vadovauti ji buvo pradėjusi spalio mėnesį, prieš sužinodama, kad serga. Dabar, kai jaučiasi geriau, ji labai laukia, kol vėl galės užsiimti tuo, kas jai patinka.
Ji taip pat nori atkreipti dėmesį į krūties vėžio požymius. „Mano patarimas – jei pajuntate guzelį, eikite tiesiai pas gydytoją, neatidėliokite.“ – sako N. Fairbass. – „Manau, kad žmonės tikrinasi nepakankamai, todėl noriu skleisti šią žinią.“