• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tiek nuolatiniuose, tiek vasaros namuose, virtuvė – erdvė, kurioje praleidžiame itin daug laiko. Joje gaminame, valgome, o neretai čia įvyksta ir patys jaukiausi pasibuvimai su namiškiais ar svečiais.

5

Tiek nuolatiniuose, tiek vasaros namuose, virtuvė – erdvė, kurioje praleidžiame itin daug laiko. Joje gaminame, valgome, o neretai čia įvyksta ir patys jaukiausi pasibuvimai su namiškiais ar svečiais.

REKLAMA

Dažniausiai vasarnamyje didžioji dalis esančių baldų, buitinės technikos ir daiktų yra paveldėti ir gerokai nusidėvėję arba čia jau suvežama tai, ko miesto namuose nebereikia. Rezultatas – nepatogūs, vienas prie kito nederantys baldai ir detalės. Interjero dizainerė parodė, kaip atnaujinti su svetaine sujungtą vasaros namų virtuvę, kartu išlaikant autentiškumą.

Galvos skausmas, sulaikantis nuo vasaros namų atnaujinimo neretai yra nestandartinė erdvė ir nenoras atsisveikinti su tam tikromis senomis relikvijomis. Tačiau anūkų iš senelio paveldėto, jo rankomis statyto sodo namelio virtuvę ir svetainę atnaujinusi IKEA interjero dizainerė Birutė Beniušė sako, kad stilistinius ir funkcinius sprendimus būtent ir gali padiktuoti pati erdvė ir jos autentiškumas bei istorija. Tad į ką atkreipti dėmesį?

REKLAMA
REKLAMA

Medieną derinkite su balta spalva

Net jei sodo namelyje ar sodyboje yra dideli langai, neretai dėl kieme esančio apželdinimo, čia šviesos nėra daug. Ją sugeria ir dažnai medinės, intensyvios spalvos sienos ar lubos. Todėl tokios erdvės nereikėtų užgožti baldais. Kartu, autentiški namai, jei juose pakankamai vietos, gali reikalauti masyvių, natūralių medžiagų, klasikinio stiliaus baldų. Tad tokiose situacijoje gelbėja balta spalva, gražiai deranti su natūraliu medžiu ir masyviam baldui, pavyzdžiui, stalui, suteikianti lengvumo įspūdį.

REKLAMA

„Patartina įvertinti ir tai, ar virtuvėje bei valgomajame pakanka šviesos, ar jauku čia leisti laiką? Be to, tinkamas apšvietimas vizualiai padidina erdvę. Tačiau dažnai lubinių šviestuvų tiesiog nepakanka, o ir nėra kur jų pakabinti dėl vienintelio laido apšvietimui lubose. Tokiais atvejais tiks šviestuvai, kurie veikia su baterijomis arba yra įjungiami į elektros lizdą. Rinkitės sieninius, lubinius, prisegamus ar pastatomus šviestuvus“, – sako B. Beniušė.

REKLAMA
REKLAMA

„Lengva“ ir įsiliejanti virtuvė

Dažniausiai vasarnamiuose įrengiama nedidelė vienos linijos virtuvė. Jos atnaujinimą gali apriboti komunikacijos įvadai, prie kurių tenka derinti sprendimus. Tačiau tai nesutrukdė interjero dizainerei suprojektuoti virtuvės, kuri yra ir funkcionali, ir gražiai įsilieja į autentišką erdvę, jos neužgoždama, o kaip tik leisdama atsiskleisti. Štai, išsaugota sena krosnis ir nauji virtuvės sprendimai gražiai vienas kitą papildo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Standartiniai spintelių dydžiai, jų variantai leido nestandartinėje erdvėje sumodeliuoti geriausią galimą sprendimą. Funkcionalumo poreikį padėjo išspręsti įvairūs deriniai daiktams ir maistui laikyti: stalčiai, spintelės. Lengvumo įspūdį virtuvės baldams suteikia kojelės, atviros lentynos, balta spalva. O parinktas stalviršis puikiai susiliejo su medinėmis palangėmis. Taip virtuvė atrodo tvarkingai, švariai ir neužgožia seno namo autentiškumo“, – atskleidžia interjero dizainerė.

REKLAMA

Ji pastebi, kad neretai ir taip mažų sodybų virtuvėlės dar labiau vizualiai sumažėja dėl daiktais ir prietaisais nukrauto stalviršio. Tačiau net mažiausią virtuvėlę galima padaryti daug patogesnę, jei atlaisvinsite stalviršį išnaudodami turimų sienų aukštį pasitelkiant lentynas, sieninius skersinius, kabliukus ir pan.

Autentiškas detales paverskite namų akcentais

Atnaujinant sodybą nereiškia, kad turite atsikratyti visomis senomis, galbūt net paveldėtomis relikvijomis. Jos gali tapti namų akcentais, pasakojančiais namo istoriją, primenančiais senelius ar prosenelius.

REKLAMA

„Paveikslai ar drožiniai gražiai  išryškės vienspalvių, šviesių sienų fone. Senieji lininiai lovų užklotai gali būti prikelti naujam gyvenimui iš jų pasiuvus užvalkalus pagalvėlėms, stalo takelius ar servetėles. Na o senos medinės, tačiau dar geros kėdės – net jei jos skirtingos – gali būti unikalus interjero akcentas. Derinkite jas su naujomis, skirtingų spalvų ir formų medinėmis kėdėmis, žaiskite spalvomis, taip tik dar labiau išryškinsite erdvės unikalumą“, – idėjomis dalijasi B. Beniušė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nebijokite standartinių baldų nestandartinėms erdvėms

Dažnai nestandartinių erdvių šeimininkai galvoja, kad jas galima tinkamai funkciškai įrengti tik nestandartiniais ar specialiai kurtais baldais. Tačiau net ir įprasti pasirinkimai puikiai tiks – modulinius baldus ir jų sistemas galima susikomplektuoti pagal individualius erdvės poreikius.

„Tiek virtuvėse, tiek kitose vasarnamių erdvėse neretai sienos būna nuožulnios, nelygios, erdvėje gali būti kolonų ir laiptų. Tačiau šiuos minusus įmanoma paversti privalumais. Pavyzdžiui, dažnai erdvė po laiptais nėra maksimaliai išnaudojama, o ten galima sutalpinti erdvią spintą. Tereikia pasirinkti skirtingus spintos rėmų aukščius ir susikomplektuoti norimą galutinį variantą. Pritaikius tokį sprendimą prie sienų spalvos, jis tarsi ištirpsta su jomis susiliedamas“, – sako IKEA interjero dizainerė.

REKLAMA

Ji priduria, kad laisvi, neišnaudoti kampai ar sienos taip pat gali pasitarnauti – galbūt čia tiks siaura, pakabinama spintelė, o gal ant laisvos sienos pritvirtinsite kabliukus ir ant jų laikysite sulankstomas kėdes svečiams ar kitus daiktus.

Dekoruokite natūraliomis medžiagomis

„Jaukumo bet kuriai erdvei suteiks dekoracijos. Be senų drožinių ir paveikslų bei lininių aksesuarų, tokias autentiškas erdves itin puošia gyvi augalai, medžių šakelės. Natūralią medieną išryškina natūralios aksesuarų ir interjero detalių spalvos, pavyzdžiui, atsikartojanti žalia“, – pataria B. Beniušė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų