• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pilnavertišką virtuvę susiplanuoti galima net pačiose netikėčiausiose erdvėse, pavyzdžiui, koridoriuje. Žinoma, kai vietos nedaug, svarbu viską kruopščiai apgalvoti ir žinoti keletą interjero gudrybių. Būtent jas ir atskleidžia tokią virtuvę atnaujinusi interjero dizainerė. Jos pravers tiek naujakuriams, tiek ir galvojantiems, kaip atsinaujinti esamą erdvę.

5

Pilnavertišką virtuvę susiplanuoti galima net pačiose netikėčiausiose erdvėse, pavyzdžiui, koridoriuje. Žinoma, kai vietos nedaug, svarbu viską kruopščiai apgalvoti ir žinoti keletą interjero gudrybių. Būtent jas ir atskleidžia tokią virtuvę atnaujinusi interjero dizainerė. Jos pravers tiek naujakuriams, tiek ir galvojantiems, kaip atsinaujinti esamą erdvę.

REKLAMA

Švarus dizainas. „Kai virtuvė yra bendroje erdvėje, juo labiau, kai ji nedidelė – patartina rinktis įmontuojamą buitinę techniką ir uždaras, vienspalves virtuvės spinteles. Buitinę techniką, indus ir kitus prietaisus paslėpus už uždarų durelių – bendras vaizdas atrodo švarus ir tvarkingas. Ką jau kalbėti, kad ir tvarkytis lengviau, nes nereikia valyti besikaupiančių dulkių ir riebalų nuo atvirtų lentynų“, – sako IKEA interjero dizainerė Kotryna Meškauskaitė.

Spalva deranti prie sienų. Šviesios spalvos vizualiai didina erdvę. Taigi, jei virtuvėje norite sukurti erdvumo įspūdį,  virtuvę rinkitės šviesios spalvos, o dar geriau – derinkite ją prie sienų. Taip virtuvės spintelės tarsi susilieja su aplinka ir erdvė neatrodo apkrauta. Kalbant apie medžiagas, erdvumo įspūdį kuria blizgūs, marmuro margumo ar šviesūs medžio rašto paviršiai, rašoma pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

Spintelės iki viršaus. Jei virtuvė nedidelė – rinkitės virtuvę su spintelėmis iki lubų. Taip išnaudosite sienų aukštį daiktams laikyti, o ant spintelių ir šaldytuvo paviršių nesikaups daiktai. Mažoje virtuvėje jiems čia ne vieta, nes tai „sujaukia“ ir dar labiau vizualiai apkrauna erdvę. Išnaudoti sienas daiktų laikymui nebūtina spintelėmis ar lentynomis, tą padaryti galima ir pritvirtinus paprasčiausius kabliukus, skersinius.

REKLAMA

Tvarka už uždarų durų. Tvarka spintelėse ir stalčiuose svarbi bet kurioje virtuvėje, nes leidžia lengvai ir maloniai joje darbuotis, akimirksniu rasti reikiamus daiktus ir produktus. Tačiau miniatiūrinėje virtuvėje tai įgauna ypatingą svarbą, nes padeda sutaupyti vietos. Dėžutės bei stalčių skirtukai leis tvarkingai grupuoti ir laikyti daiktus, kad jie nesimėtytų po visą stalčių. Na, o įstatomos lentynos padeda maksimaliai išnaudoti erdvę spintelėse taip sutalpinant daugiau lėkščių, stiklinių ir puodelių.

REKLAMA
REKLAMA

„Sutaupytas“ darbastalio plotas. „Nedidelis darbastalis – dažna mažų virtuvių problema. Kai vietos ekperimentams nedaug, jos sukurti galima keliais sumaniais sprendimais, pavyzdžiui, kaitlentės sąskaita – vietoje keturvietės pasirinkus dvivietę. Šioje virtuvėjė taip pat suprojektavau mažesnio dydžio plautuvę, kurios tikrai pakaks įrengus indaplovę. Ši beje taupo ne tik laiką, bet ir vandenį“, – sako K. Meškauskaitė.

Apšvietimas. Svarbus kiekvienos virtuvės akcentas – geras apšvietimas. Juo labiau, jei virtuvė yra koridoriuje ar kitoje belangėje namų vietoje. Virtuvėje turėtų būti įrengtas pagrindinis šviesos šaltinis, stalviršio, valgomojo stalo apšvietimas. Gerai apšviestoje virtuvėje ne tik jaukiau ir patogiau gaminti, valgyti ir kitaip leisti laiką, bet tai irgi vizualiai didina patalpą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Du viename. Viena iš neretai daromų klaidų mažose virtuvėse – masyvūs baldai. Jei virtuvė nedidelė, verčiau rinktis praktišką išskleidžiamąjį stalą, kurį prireikus padidinsite, arba prie sienos tvirtinamą baro stalą – tai padės sutaupyti grindų ploto. Kėdės, kurias galima sunerti vieną ant kitos ar sulankstyti – taip pat vietą taupantis sprendimas. Erdvę taupyti padeda ir daugiafunkcinė įranga. Pavyzdžiui, užuot naudoję ir orkaitę, ir mikrobangų krosnelę, galite rinktis vieną abi šias funkcijas atliekantį įrenginį.

Personalizuota virtuvė. Pasitelkus kūrybiškumą, ir mažiausioje virtuvėje galima rasti erdvės savo autentiškumo atskleidimui. Pavyzdžiui, atnaujintos virtuvės savininkė – gamtos mylėtoja. Interjero dizainerė sugebėjo pritaikyti keletą idėjų, kurios tai atspindi. Žalias kilimas ir kėdės – ne tik gražūs, pagyvinantys ir gamtą primenantys akcentai – jie ir tausoja ją, nes yra pagaminti iš perdirbtų medžiagų. Be to, norint ateityje pakeisti kambario nuotaiką užteks šiuos akcentus pakeisti kitos spalvos aksesuarais, arba naujus aksesuarus derinti prie jų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų