Purių varškėtukų paslaptys
Varškėtukų tešlą svarbu minkyti tiek trumpai, kiek tik įmanoma (ne ilgiau nei pusę minutės), t.y. tik tiek, kol gaunasi minkštas, drėgnas tešlos rutulys. Tai neturi būti vientisa ir elastinga tešla.
Kaip minėjau, tešla gaunasi gana lipni ir klampi, bet atsispirkite pagundai į ją berti papildomų miltų, kad varškėtukai nebūtų per kieti. Ant medinės lentelės plačiai pabarstykite gerą šaukštą miltų, lengvai pasimiltuokite rankas ir suformuokite pailgas dešreles. Tokiu būdu bus lengviau paruošti dailius varškėtukus ir jie išliks minkšti.
Kai verdami varškėtukai iškyla į vandens paviršių, svarbu, pavirti dar 2–3 minutes, kol jie gražiai pasipučia, tampa blizgūs, tačiau nereikia virti per ilgai.
Gerai nukoštus varškėtukus patiekite su lydytu sviestu ir graikišku jogurtu bei žiupsneliu druskos, galbūt su šiek tiek skysto medaus ar svaigia cinamono dulksna. Gerai nukoštus parašiau ne veltui, tai paskutinis, bet ne mažiau svarbus žingsnis link gardžių varškėtukų. Jei paskubama ir varškėtukai į dubenėlius išgriebiami tiesiog šaukštu su vandens likučiais, sviestas ir jogurtas nuteka nuo varškėtukų, taip ir netapę kreminiu padažu.
Reikės: 1 pakelio (180 g) varškės (9 proc. riebumo); 1 vidutinio dydžio kiaušinio; 1/2 puodelio (puodelio talpa 250 ml); šviesių miltų tešlai + 2 valgomųjų šaukštų šviesių miltų užminkymui; druskos.
Padažui: gabalėlio sviesto, šaukštelio graikiško jogurto (ar grietinės) ir druskos.
1. Į dubenį sudėkite varškę ir žiupsnelį druskos (apie 1/3 arbatinio šaukštelio), išmaišykite ir gerai ištrinkite, paragaukite ar pakanka druskos.
2. Įmuškite kiaušinį ir gerai jį įmaišykite. Suberkite miltus ir greitai, bet rūpestingai išmaišykite, kad neliktų sausų miltų. Kai tik nebematysite sausų miltų, daugiau nemaišykite. Tešla turi būti lipni.
3. Ant stalo paberkite gerą šaukštą miltų, užminkykite tešlą. Tai turi užtrukti ne daugiau nei pusę minutės. Minkykite tiek mažai, kiek tik įmanoma, t.y. tik tiek, kol gausite minkštos, drėgnos tešlos rutulį. Paberkite kitą šaukštą miltų, lengvai pasimiltuokite rankas, suformuokite pailgas dešreles ir supjaustykite mažais gabalėliais. Jokiu būdu nepadauginkite miltų, nes varškėtukai gausis kietoki, ne tokie purūs.
4. Paruoštus varškėtukus sudėkite į užvirusį, šiek tiek pasūdytą vandenį. Atsargiai pamaišykite, kad nepriliptų prie puodo dugno. Kai varškėtukai iškils į vandens paviršių, virkite dar 2-3 minutes. Virti reikia atidengtame puode.
5. Į dubenėlį įdėkite sviesto, jogurto/grietinės, o ant viršaus nukoštus, garuojančius varškėtukus, atsargiai išmaišykite, kol sviestas ištirps, paskaninkite druska, jei reikia, ir mėgaukitės.