NASA „Catalina Sky Survey“ aptiko nedidelį asteroidą, kuris dabar pavadintas 2024 RW1, likus kelioms valandoms iki jam pasiekiant Žemės atmosferą. Jis buvo apie vieno metro skersmens ir nekėlė jokios grėsmės.
Į Žemės atmosferą įskriejęs asteroidas sudegė
Nors pranešimuose teigiama, kad jis „trenkėsi į Žemę“, iš tikrųjų jis įskriejo į atmosferą, kur tokie maži objektai sudega, rašo sciencealert.com.
Šiauriniame Filipinų pakraštyje užfiksuotame vaizdo įraše matyti ryškus ugnies kamuolys, kurį iš dalies uždengė debesys. Asteroidas turėjo ir uodegą, tačiau trumpai – ši greitai išnyko.
Tai tik devintas kartas, kai asteroidas buvo aptiktas prieš jam pasiekiant Žemę, nors Europos kosmoso agentūra (EKA) teigia, kad kas dvi savaites į Žemę atsitrenkia vieno metro skersmens asteroidai.
𝗪𝗘𝗟𝗖𝗢𝗠𝗘 𝗧𝗢 𝗘𝗔𝗥𝗧𝗛, 𝗔𝗦𝗧𝗘𝗥𝗢𝗜𝗗 𝟮𝟬𝟮𝟰 𝗥𝗪𝟭! ☄️
— ScienceKonek (@sciencekonek) September 4, 2024
Here's a clear shot of the much-awaited small asteroid 2024 RW1 (#CAQTDL2) burning bright into a greenish 'fireball' over Lal-lo, Cagayan around 12:39 AM PhST, 05 September 2024. Did you see it too? 😊
📸… pic.twitter.com/B3oAm6nNdD
Vietinius gyventojus išvystas vaizdas paliko be žado, tačiau nors tai ir buvo staigmena, asteroidas buvo aptiktas prieš jam įskriejant į Žemės atmosferą. Tiesa, džiugina tai, kad šiuolaikinės technologijos leidžia aptikti tokius mažus objektus.
Jei asteroidas būtų buvęs didesnis ir būtų kėlęs grėsmę ar galėjęs padaryti žalą, jis būtų buvęs ryškesnis ir aptiktas gerokai anksčiau. Nors šis asteroidas nekėlė pavojaus, taip būna ne visada – sprogus dideliems asteroidams, yra nukentėjusi ne tik žemė, bet ir žmonės.
Vis tik, didžiausia problema yra ne asteroido dydis. Jie į Žemę trenkiasi dideliu greičiu. EKA teigimu, 2024 RW1 skriejo 17,6 km per sekundę arba 63 360 km per valandą greičiu, tai – vidutinis tokių objektų greitis.
2024 RW1 nekėlė grėsmės, tiesą sakant, tai – nuostabus reginys, tačiau jis taip pat primena, kad Žemė nėra izoliuota nuo kosmoso ir su juo esame susiję daug tampriau, nei gali atrodyti.