Sloguoja jau du dešimtmečius
„Iš pirmo žvilgsnio sloga gali pasirodyti, kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi ilgainiui, ši problema gali ne juokais apsunkinti kasdienybę“, – sako A. Unikauskas ir pristato laidos viešnią Eriką Šuklinskienę, kuri beveik nuolatos sloguoja jau daugiau, kaip 20 metų.
„Sloga mane kamuoja nuo vaikystės. Būdama maža dažnai kęsdavau ausies uždegimus, laringitą ir sinusitą. Taip pat turiu šienligę, kuri prasidėjo prieš tris metus, po to kai buvau sugelta širšių. Kai sunku prakvėpuoti naudoju purškalus, o paūmėjus slogai geriu vaistus nuo alergijos.“, – patirtimi dalijasi E. Šuklinskienė ir priduria, kad peršalus situacija dar labiau pablogėja – nosis be paliovos varva, kamuoja čiaudulys ir trūksta oro.
Papasakojo apie akupresūrą
Išanalizavęs laidos viešnios problemą, profesorius A. Unikauskas nusprendė, kad tokiais atvejais itin veiksmingai padeda akupresūra.
„Mūsų tikslas yra sukelti slėgį maždaug antro nugaros slankstelio lygyje. Galvą reikia lenkti pirmyn, tačiau tuo pat metu laikyti save už smakro ir kelti aukštyn“, – pratimą pademonstravo A. Unikauskas.
Jeigu slogos priežastis ne uždegiminė reakcija, atlikus šį pratimą beveik iš karto pajusite, kaip kvėpavimas tampa lengvesnis.
Geriausias būdas apsisaugoti nuo slogos
„Į organizmą patekus virusui, organizmas bando kovoti ir gintis, to pasekoje sukelia čiaudulį ir nosies tekėjimą. Tai sufleruoja, kad sumanymas stabdyti varvančią nosį nėra pats geriausias, nes mes trukdome organizmui išplauti virusus“, – aiškina profesorius.
Laidos vedėjas sako, kad vienas geriausių būdų apsisaugoti nuo slogos ir ją gydyti yra reguliarus nosies plovimas vandeniu. Pasirodo, kad plaunant nosį, organizmas siunčia antikūnius į kvėpavimo takų gleivinę, todėl itin veiksmingai naikinami virusai ir blogosios bakterijos.
Vaistus naudoja netinkamai
„Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pasakoja, kad itin dažnai susiduria su klientais, kurie nosies purškalus naudoja ne pagal rekomendacijas. Pavyzdžiui, vietoje 7 dienų, vartoja 14 ar net ilgiau. Taip pat specialistė pastebi, kad nemaža dalis pacientų mėgsta nosies purškalus naudoti dažniau nei nurodyta instrukcijoje.
„Tokie blogi įpročiai sukelia dar daugiau problemų – išsausinama nosies gleivinė, todėl ją tenka drėkinti, be to, išsivysto pripratimas prie nosies lašų“, – įspėja „Eurovaistinės“ vaistininkė ir priduria, kad prieš pradedant gydyti slogą svarbu išsiaiškinti kiek negalavimas trunka, kas jį sukėlė, kokie vaistai buvo vartoti prieš tai ir panašiai.
Ilgai užsitęsusi ar negydoma sloga gali virsti sinusitu, todėl svarbu nenumoti ranka į negalavimus ir laiku kreiptis į gydytojus.
Laida „Kviečiame daktarą!“ – šeštadieniais, 11.30 val. per TV3!