Prekybos tinklo „Senukai“ atstovai sako, kad vasaros laikotarpiu žmonės išties daug laiko praleidžia gamtoje. Tai rodo išaugęs susidomėjimas ne tik turizmo prekėmis – palapinėmis, miegmaišiais, kepsninėmis ir turistiniais baldais, bet ir sporto bei laisvalaikio prekių – riedučių, lauko žaidimų, baseinų, pripučiamų valčių ir irklenčių paklausa. Šių prekių kategorijos pardavimų augimas stebimas tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėje.
Joninės – puiki proga pabūti gamtoje, tačiau šiai išvykai reikia tinkamai susiruošti. Kuo verta pasirūpinti?
#1. Kepsninės ir anglys
Kas gali būti gardžiau nei maistas, ruoštas gamtoje ant grilio? Prieš pirkdami kepsninę, įvertinkite, koks tipas – anglinis, dujinis ar elektrinis yra jums priimtiniausias.
· Anglinis grilis. Kepdami maistą ant šio tipo kepsninės, paruošite dūmų kvapą ir skonį turintį maistą. Tačiau ruošiant maistą angliniame grilyje, jums prireiks šiek tiek kantrybės, nes jis kaista ilgiau, o kepsnius reikia nuolatos prižiūrėti ir vartyti.
· Dujinis grilis. Tai greičiausias ir patogiausias kepimo būdas – dujinis grilis greitai įkaista ir naudotis juo paprasta. Be to, šio tipo kepsninė reikalauja minimalios priežiūros. Nuvalius groteles, ji jau bus paruošta kitam naudojimui. Prieš rinkdamiesi dujinį grilį, atkreipkite dėmesį į šilumos išeigą – kuo daugiau kaitinimo vietų jis turės, tuo tolygiau iškeps mėsa.
· Elektrinis grilis. Ši kepsninė – draugiškiausia gamtai, nes nenaudoja nei dujų, nei anglių. Rinkdamiesi šį grilį, sužinokite jo galingumą bei pasiteiraukite, kokio tipo maistą jame galite kepti.
Vis dėlto, jei nusprendėte naudoti anglinį grilį, „Senukų“ specialistai pataria naudoti švarias ir kokybiškai paruoštas anglis. Įvairių medžių malkos (juodalksnio, obels, beržo, spygliuočių) yra dažniausias pasirinkimas, tačiau galite rinktis ir briketus arba anglies blokelius. Šis pasirinkimas tinkamas, jei maistą paruošti norite greitai.
#2. Turistiniai baldai
Tinkamai pasirinkti baldai užtikrins jūsų komfortą gamtoje. Ekspertai rekomenduoja išsirinkti kokybiškas kėdes ir stalą.
Rinkitės paprastas turistines kėdes, kurios yra lengvos, patogiai sulankstomos ir nesunkiai transportuojamas. Galite pasirinkti ir turistinę kėdę-gultą, ji suteiks galimybę patogiai įsitaisyti ir ilsėtis.
Rinkdamiesi stalą, ieškokite plastikinio arba sutvirtinamo plastikiniais kraštais. Tokio tipo stalai yra lengvi ir juos paprasta transportuoti.
#3. Palapinės
Tam, kad gamtoje miegotumėte komfortiškai, išsirinkite patogią, jūsų poreikius atitinkančią palapinę. Palapinių tipų yra įvairių. Jei žinosite keletą pagrindinių, išsirinkti nebus sunku.
· Kupolo formos. Šios formos palapinės – populiariausios, tačiau jos tinka miegoti tik vienam arba dviem žmonėms. Tokias palapines lengva surinkti ir jų svoris nedidelis, todėl jos tinka trumpoms savaitgalio išvykoms.
· A formos. Tokio tipo palapinės tinka ilgesnėms išvykoms. Jos gerai apsaugo nuo lietaus – per nuožulnias sienas lengvai nubėga vanduo, taigi sumažėja tikimybė sušlapti.
· Vertikalių sienų palapinės. Jei keliaujate su šeima – šis pasirinkimas kaip tik jums. Jos labiau primena namą, turi daug vietos, todėl jose galima vaikščioti visu ūgiu.
Į išvykas gamtoje geriausia rinktis palapines su tinkleliais, jos suteikia apsaugą nuo uodų ir kitų vabzdžių. Taip pat tokios palapinės suteikia geresnę oro cirkuliaciją ir užtikrina geresnį oro srautą.
#4. Lauko žaidimai
Ar pagalvojote, ką veiksite gamtoje laisvu laiku, be maudynių ir deginimosi?
Pasiimkite su savimi įvairių lauko žaidimų – petankės, futbolo, krepšinio ar tinklinio kamuolį, badmintono raketes, skraidančią lėkštę ar net boulingo rinkinį.
Aktyvi veikla leis daugiau pajudėti, praskaidrins dieną ir paliks gerus įspūdžius tiek vaikams, tiek suaugusiesiems.
#5. Priemonės nuo uodų
Jei Jonines švęsite miškų ir ežerų apsuptyje, didelė tikimybė, jog susidursite su uodais. Kad šventinės nuotaikos nesugadintų vabzdžiai, pasirūpinkite tinkamomis priemonėmis.
· Žvakės nuo uodų. Šios žvakės pasižymi stipriu kvapu ir veiksmingai atbaido uodus ir kitus kenksmingus mašalus tiek viduje, tiek lauke. Pastatykite žvakę erdvės, kurioje esate, viduryje – poveikis pasireikš per 15 minučių ir būsite saugūs 1 metro spinduliu.
· Elektrinės apsaugos priemonės. Šios priemonės – vienos populiariausių. Jos skleidžia tam tikrą dažnį, pavyzdžiui, 7000 Hz, ir veikia tam tikru diametru. Šis dažnis nepatinka vabzdžiams ir juos atbaido. Žinovai pastebi, kad vis labiau populiarėja ir uodus bei kitus kraujasiurbius atbaidantys, nemalonaus kvapo neskleidžiantys „Thermocell“ įrenginiai.
· Repelentai. Purškikliai nuo uodų suteikia itin aukštos kokybės ilgai trunkančią apsaugą. Tačiau prieš naudodami, perskaitykite instrukciją – dalis jų yra skirti naudoti tik ant odos, todėl gali būti netinkami mažiems vaikams arba alergijų turintiems žmonėms. Kitais repelentais galima padengti tiek odą, tiek drabužius. Taip pat išsiaiškinkite, kiek laiko šios priemonės veikia, ir reguliariai atnaujinkite apsaugą.
Jei apsisaugoti nuo uodų įkandimų nepavyko, svarbiausia nesikasyti, nes tai tik pablogins situaciją. Dezinfekuokite odą – tai apsaugo nuo žaizdelės supūliavimo. O tuomet tepkite specialius tepalus ar raminamuosius eterinius aliejus, kurie malšina paburkimus, niežulį ir nemalonų jausmą, pataria „Senukų“ ekspertai.