Gyd. Jacqueline Lewis, onkoplastinių operacijų ir estetinės krūtų chirurgijos konsultantė ir chirurgė išsklaidė labiausiai paplitusius mitus apie moterų krūtinę, rašoma dailymail.co.uk.
Neseniai inovatyvių formuojančių liemenėlių gamintojų „Sloggi“ atlikta apklausa parodė, kad penktadalis visų Didžiojoje Britanijoje gyvenančių moterų mėgsta krūtims duoti laisvės – nuo liemenėlių keliamo diskomforto krūtis jos pailsina kas savaitę.
Išskirtiniame interviu „FEMAIL“ gyd. J. Lewis atskleidė, ką tiksliai daryti, kad krūtys atrodytų kuo geriau.
MITAS: Pratimai krūtinei ir atsispaudimai krūtis daro putlesnes ir stangresnes
TIESA: Krūtų stangrumas priklauso nuo odos kokybės ir nuo to, kiek riebalinio ir krūtų audinio turite.
Reguliarūs atsispaudimai padeda lavinti krūtinės raumenis, o tai jaunesnėms moterims, kurių krūtinės oda dar nėra sukritusi, gali padėti džiaugtis putlesnėmis krūtimis.
Su amžiumi oda praranda elastiškumą, stangrus liaukinis audinys pakeičiamas ne tokiu putliu riebaliniu audiniu ir odos bei krūtinės sienelės raiščiai išsitampo, todėl krūtys atrodo nukarusios.
MITAS: Kad krūtinė nebūtų nukarusi, reikia dėvėti liemenėlę su vielutėmis
TIESA: Tai – nesusipratimas. Liemenėlės dėvėjimas gali padėti tuo metu suteikti krūtims norimą formą ir išvaizdą, bet ją nusiėmus, krūtys grįš į natūralią poziciją.
Tačiau ilguoju laikotarpiu krūtų svorio prilaikymas bet kokio tipo liemenėle gali padėti sumažinti gravitacijos poveikį odai ir raiščiams, ypač kai nėštumo ir maitinimo krūtimi laikotarpiu krūtys būna sunkesnės.
Svarbu dėvėti patogią ir tinkamo dydžio liemenėlę, kuri nespaudžia liaukinių audinių.
MITAS: Kad krūtys išliktų stangrios, reikia miegoti su liemenėle
TIESA: Didesnes krūtis turinčios moterys kartais mėgsta miegoti su liemenėle, kad jaustųsi patogiau, tačiau nėra jokių įrodymų, kad tai padeda joms išlaikyti stangrumą.
Jei miegate su liemenėle, reikėtų vengti liemenėlių su vielutėmis ir miegoti tik su liemenėle minkštomis pagalvėlėmis. Jei miegate su liemenėle su vielutėmis, kur yra per siaura, taip galite sutrikdyti kraujotaką ir limfinių skysčių tekėjimą į krūtų audinius.
MITAS: Krūtys nustoja augti 17 metų
TIESA: Krūtys paprastai pradeda formuotis nuo 9 iki 11 metų amžiaus, o iki 17 metų susiformuoja galutinai.
Tačiau visiškai normalu, jei jums krūtys pradėjo augti anksčiau ar vėliau.
Krūtų forma keičiasi skirtingais gyvenimo laikotarpiais – prieš mėnesines jos dažnai patinsta, padidėja laukiantis ir krūtimi maitinant kūdikį, o su amžiumi ir po menopauzės krūtys būna labiau nusvirusios.
MITAS: Kmynų arbata krūtis padaro didesnes
TIESA: Kmynų arbata pasižymi estrogeniniu poveikiu krūtų audiniams, dėl kurio kai kurios moterys pajunta panašų patinimo jausmą, kaip ir prieš mėnesines.
Todėl kmynų arbata gali būti natūralus būdas vos vos padidinti krūtis, tačiau toks poveikis yra tik laikinas ir ilgam laikui nepakeis krūtų formos ar dydžio.