Reikia idėjų naujai kelionei? „Bravenewtraveler.com“ siūlo pabandyti pamatyti, kaip realybėje atrodo George‘o Orwell‘o košmaras – „1984-ieji“, t.y. aplankyti totalitarines valstybes. Tiesa, kai kurių valstybių vadinimas totalitarinėmis atrodo gerokai perdėtas, tačiau, vienaip ar kitaip galima sutikti – mums grįžti atgal verta vien jau tam, kad pamatytumėm iš kur išėjome.
Mianmaras
Vadinkite Birma ar Mianmaru, tačiau šalies politinė sistema tebelieka Šalies taikos ir plėtros tarybos, (Orwello terminais – karinės chuntos, vadovaujamos vyriausiojo pirmininko Tgai Shwe) rankose. Nuo priverstinio profsąjungų kūrimo iki prekybos žmonėmis bei vaikų kaip darbo jėgos išnaudojimu – pirmininko interesai itin platūs.
Šalyje uždraustai Google, Hotmail, Yahoo bei apribotos kitos internetinės paieškos sistemos. Be to, nebelikę laisvos teisminės valdžios. Kitaminčių čia nemėgsta, tad politinei aktyvistei, Nobelio premijos laureatei Aung San Suu Kyi, neleidžiama išvykti iš šalies nuo 1988-ųjų. Jei pavyktu išgerti su ja kavos – išgirstumėte istoriją, kurios niekada nepamirštumėte.
Turkmėnistanas
Prezidento Niyazov‘o darbai ir keistos reformos plačiai nuskambėjusios pasaulyje. Vien ko verta jo poezijos knyga, bei milžinišką ego atspindinti auksinė statula sostinės Ašgabato centre (pastatyta taip, jog saulė visada šviestų jam į veidą).
Pasistenkite įsigyti „Niya Ruhnama“, jo sukurto nacionalinio epo vertimą, kuris, skelbiama, yra tautos literatūros ir meno pagrindas (jį privalomą išstudijuoti prieš laikant moralės egzaminą, būtiną vairuotojo pažymėjimui gauti). Be to, būtina atiduoti pagarbą monolitiniam paminklui Karakumų dykumoje, skirtam Niyazovui ir jo motinai Gurbansoltanedzhe (šiuo metu tai oficialus žodis reiškiantis Niyazovo motiną, duoną bei balandžio mėnesį)
Turkmenistanas ar Absurdistanas? Vykite ir nuspręskite patys.
Libija
Apsilankykite Tirpolyje ir patirkite neįtikėtiną asmenybės kultą – Brolis Vadas ir Revoliucijos vedlys, Generalas Omaras Gaddafis čia daugiau nei tik vadas ar dvasinis lyderis. Nuo savo atėjimo į valdžia 1969-aisiais, jis valdo visą žiniasklaidą, pradėjo masinius suėmimus, uždraudė profsąjungas bei visas politines partijas.
Šios valstybės vizą gauti ypač sunku, bet totalitarizmo dvasios niekur kitur taip gerai nepajusite. Čia reguliuojamas kiekvienas privataus ir viešo gyvenimo aspektas, turistams draudžiama fotografuoti, miestų centruose stovi bronzinės diktatorių statulos, plačiose gatvėse nematyti automobilių... Dėl bado šalyje beveik nėra laukinių gyvūnų, o ant medžių kaikur trūksta žievės.
Galimybė apsilankyti gyvame Šaltojo karo muziejuje pasitaiko ne kasdien, tačiau atvykę džiaugsitės, kad čia negyvenate, o tik lankotės.
Baltarusija
Vienintelė Europos šalis, patekusi į garsųjį JAV sudarytą „blogio valstybių“ sąrašą. Baltarusija išsiskiria reguliarių rinkimų reguliariais pažeidimais bei vis dar teisėta mirties bausme. Pabandykite atvykę į šalį daugiau pasidomėti dingusiais opozicijos lyderiais ar nepriklausomais žurnalistais ir galite „pradingti“ patys.