Įsiminti daugybę skirtingų slaptažodžių yra nelengva užduotis, ypač jei naudojate daug skirtingų paskyrų internete. Kad būtų lengviau juos įsiminti, daugelis dažniausiai naudoja tą patį vieną ar kelis slaptažodžius.
Tačiau ekspertai įspėja, kad tai kelia pavojų jūsų duomenų saugumui – dažnai naudojamus itin paprastus slaptažodžius programišiai gali „nulaužti“ vos per kelias sekundes.
„Red9“ ekspertai atskleidė dažniausiai naudojamus ir silpniausius slaptažodžius ir įspėja sąraše radus savo naudojamą slaptažodį nedelsiant jį pakeisti, rašo mirror.co.uk.
Teigiama, kad dažniausias slaptažodis, kuris aptinkamas įvykus duomenų saugumo pažeidimams, yra 123456. Nepaisant visų įspėjimų, daugelis vis dar naudoja šią paprastą skaičių seką kaip slaptažodį.
Taip pat reikėtų vengti tokių slaptažodžių kaip „qwerty“, „password“, „111111“ ir „1q2w3e“ – visi jie patenka į populiariausių ir nesaugiausių slaptažodžių TOP10.
TOP10 populiariausių slaptažodžių
Žemiau pateikiamas nesaugiausių slaptažodžių sąrašas – jei jame randate tokį, kurį naudojate patys, ekspertai ragina jį kuo greičiau pakeisti.
- 123456
- 123456789
- Qwerty
- Password
- 12345678
- 111111
- Qwerty123
- 1q2w3e
- 1234567
- 1234567890
Įdomus faktas, kad populiariausi ir lengviausiai „nulaužiami“ slaptažodžiai, kuriuos sudaro šeši simboliai. Ekspertai pataria, kad geriausia naudoti atsitiktinius slaptažodžius, o ne mėgstamos futbolo komandos pavadinimą ar savo gimimo datą.
Didžiosios raidės, simboliai ir skaičiai slaptažodyje taip pat gali padėti užtikrinti didesnį jūsų asmeninių duomenų saugumą. Tačiau yra keletas patarimų, kaip sukurti slaptažodį, kuris apsaugotų jūsų duomenis internetinėje erdvėje.
„Atsižvelgiant į tai, kad vis dar dažnai naudojami patys paprasčiausi slaptažodžiai, vartotojai raginami naudoti patikimesnius slaptažodžius ir taip padidinti savo saugumą skaitmeninėje erdvėje.
Didžiųjų ir mažųjų raidžių, skaičių ir simbolių derinys, lengvai atspėjamos informacijos, pavyzdžiui, vardų ir gimimo datų, vengimas gali gerokai padidinti slaptažodžių atsparumą programišiams.
Reguliariai atnaujindami slaptažodžius ir nenaudodami vienodų slaptažodžių prisijungti prie kelių skirtingų paskyrų, dar labiau sustiprinsite savo apsaugą nuo galimų duomenų saugumo grėsmių“, – patarė „Red9“ įkūrėjas Markas Varnas.