• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įsivaizduokite, kad stovite ant 200 metrų aukščio tilto, o žemiau jūsų atsiveria jūra bei uolingos kalvos; arba turite išlaikyti pusiausvyrą ant iš virvių supinto tilto, jungiančio vieną kranto dalį su kita, rašo tinklalapis brainz.org.  Jei paslysite - mirtis neišvengiama. Pasiruoškite kelionei po siaubą keliančius tiltus iš viso pasaulio:

REKLAMA
REKLAMA

10. Ghasa tiltas, Nepalas

Ghasa, Nepalas (nuotr. brainz.org) (nuotr. Gamintojo)Ghasa, Nepalas (nuotr. brainz.org) (nuotr. Gamintojo)

 

Vos pažvelgus į šį tiltą nuotraukoje, praeina noras juo leistis žemyn. Kabantis tiltas netoli Ghasa gyvenvietės, Himalajuose – vienintelė priemonė jos gyventojams susisiekti su aplinkiniu pasauliu. Norite tikėkite, norite ne, bet šiuo tiltu per dieną praeina šimtai vietinių gyventojų vedamų gyvūnų. Tiesą sakant, jis ir buvo pastatytas tam, kad būtų sumažintas gyvulių eismas Ghasa gyvenvietės gatvėse. Jei gyvūnai nebijo juo eiti, gal norite pabandyti ir jūs?

REKLAMA

9. Medžių šaknų tiltas, Indija

Medžių šakų tiltas, Indija (nuotr. brainz.org) (nuotr. Gamintojo)Medžių šakų tiltas, Indija (nuotr. brainz.org) (nuotr. Gamintojo)

 

Norite tikėkite, norite ne, bet šis 100 metų senumo, 160 metrų aukštyje kabantis tiltas yra padarytas iš gyvų medžių šaknų. Ar galėtumėte šiam tiltui patikėti savo gyvybę? Tiltas buvo formuojamas ištisus 20 metų iš gyvų Banjano medžio šaknų. Tiek laiko prireikė, kad šaknys susipintų tarpusavyje ir sukurtų žmogaus svorį atlaikantį taką.

REKLAMA
REKLAMA

8. Virvinis tiltas, Peru

Rope tiltas, Peru (nuotr. brainz.org) (nuotr. Gamintojo)Rope tiltas, Peru (nuotr. brainz.org) (nuotr. Gamintojo)

 

Senovės inkų civilizacija virvinius tiltus tiesdavo kur tik galėjo. Ši civilizacija turėjo išvystytą kelių sistemą, o virviniai tiltai buvo jų dalis. Šie senovės tiltai buvo konstruojami taip profesionaliai, kad kai kurie jų išsilaikė iki šių dienų. Šis Keshwa Chaca tiltas yra pastatytas tokiu pat metodu, kaip juos senovėje statė inkai. Tiltas yra restauruojamas kartą per metus, ir juo pereiti išdrįsta tikrai ne kiekvienas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

Rope tiltas, Peru (nuotr. brainz.org) (nuotr. Gamintojo)Rope tiltas, Peru (nuotr. brainz.org) (nuotr. Gamintojo)

 

7. Capilano Suspension tiltas, Kanada

Capilano tiltas Kanadoje (nuotr. brainz.org) (nuotr. Gamintojo)Capilano tiltas Kanadoje (nuotr. brainz.org) (nuotr. Gamintojo)

 

Pastatytas 1889 metais, šis kedro lentų tiltas yra itin siauras ir nestabilus. Tiltas kabo 70 metrų aukštyje virš Capilano upės. Čia atsiveriantys peizažai, žinoma, įspūdingi – tiltas kerta upę vidury miško, netoli Vankuverio. Neseniai tiltas buvo uždarytas, kai vienos audros metu ant jo nuvirto didelė 46 tonas sverianti balteglė. Taip pat pranešama, kad nuo šio tilto apžiūrinėdamas kraštovaizdį nukrito ir užsimušė paauglys.

REKLAMA

6. Kotmale Oya tiltas, Šri Lanka

Kotmale Oya, Šri Lanka (nuotr. brainz.org) (nuotr. Gamintojo)Kotmale Oya, Šri Lanka (nuotr. brainz.org) (nuotr. Gamintojo)

 

Šis svyruojantis, nesutvirtintais šonais tiltas, nutiestas virš Kotmale Oya upės Šri Lankoje, siūlo kiek neramų ir baimę keliantį persikėlimą iš vienos upės pusės į kitą. Geriausia, jei eidami tiltu stebėsite kur dedate kojas, antraip galite netikėtai nuslysti į upę.

REKLAMA

5. Trift tiltas, Šveicarija

Trift ežero tiltas, Šveicarija (nuotr. brainz.org) (nuotr. Gamintojo)Trift ežero tiltas, Šveicarija (nuotr. brainz.org) (nuotr. Gamintojo)

 

Šio tilto perėjimas garantuoja gerą adrenalino dozę kiekvienam. Šis, beveik 170 metrų ilgio pėsčiųjų tiltas, pakibęs 90 metrų aukštyje, yra nutiestas centrinėje Šveicarijos dalyje virš Trift ežero. Tai ilgiausias kada nors pastatytas tiltas Aplėse. Jei iš pažiūros jis atrodo gana saugus, tai perėję juo turėsite įspūdžių visam gyvenimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4. Sarawak tiltas, Borneo saloje

 Sarawak, Borneo (nuotr. brainz.org) (nuotr. Gamintojo) Sarawak, Borneo (nuotr. brainz.org) (nuotr. Gamintojo)


 

Eiti šiuo tiltu, tas pats kas vaikščioti įtemptu lynu. Ar kada nors įsivaizdavote, kad iš vienos miesto pusės į kitą galite nusigauti eidami bambukine lazda. Pereiti virvinį tiltą, palyginus su šiuo, yra niekis. Vos vienas neatsargus žingsnis ir tiltas pradeda svyruoti, o jūs rizikuojate gyvybe. Kita vertus, jis yra pakankamai tvirtas - vienu metu gali atlaikyti du žmones. Sarawak tiltas pagamintas iš bambukinių stiebų, surištų virvėmis.

REKLAMA

3. Lantang slėnio tiltas, Nepalas

Lantango slėnis, Nepalas (nuotr. brainz.org) (nuotr. Gamintojo)Lantango slėnis, Nepalas (nuotr. brainz.org) (nuotr. Gamintojo)

 

Dar vienas tiltas Himalajuose, Nepale, yra Lantang slėnio tiltas. Jis iš pažiūros gali pasirodyti saugus, bet vienas didesnis vėjo gūsis gali jus persverti į kitą tilto pusę arba nublokšti ant akmenuotojo slėnio.

2. Braldu upės tiltas, Pakistanas

Braldu upės tiltas, Pakistanas (nuotr. brainz.org) (nuotr. Gamintojo)Braldu upės tiltas, Pakistanas (nuotr. brainz.org) (nuotr. Gamintojo)

 

Jei jums nepatiko mintis apie virvinį ar bambukinį tiltus, tai į šį tiltą, greičiausiai, nenorėsite žiūrėti net iš tolo. Keliauti virš audringų Braldu upės vandenų - didelis iššūkis net didžiausiam drąsuoliui. Šiaurės Pakistane esantis tilta, pagamintas iš įaustų vynmedžių.

REKLAMA

1. Huseino tiltas (Hunza River), Pakistanas

Hunza upė, Pakistanas (nuotr. brainz.org) (nuotr. Gamintojo)Hunza upė, Pakistanas (nuotr. brainz.org) (nuotr. Gamintojo)

 

Šis tiltas skirtas tik didžiausiems nuotykių ieškotojams. Tiltas, vadinamas vienu pavojingiausiu pasaulyje, Kerta Hunza upės krantus, kuri yra garsi dėl savo stiprių srovių. Tiltas visiškai nestabilus, o dar blogiau, eidami juo pamatysite anksčiau buvusio tilto nuolaužas: sulūžusią medieną, kabančius laidus. Jis pagamintas iš senų lentų ir virvių ir yra retai prižiūrimas ir taisomas. Nepatikėsite, tačiau ši virvinė konstrukcija tebenaudojama vietinių gyventojų. 2010 metais tiltas nuskendo, tačiau dabar yra vėl atstatinėjamas.

 

Hunza upė, Pakistanas (nuotr. brainz.org) (nuotr. Gamintojo)Hunza upė, Pakistanas (nuotr. brainz.org) (nuotr. Gamintojo)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų