• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tęsiasi vakar prasidėjusi magnetinė audra ir ji, panašu, užsitęs ilgiau nei prognozuota. Pranešama, kad šiandien vis dar fiksuojama vidutinio stiprumo audra, tad pasirūpinkite savo sveikata.

Tęsiasi vakar prasidėjusi magnetinė audra ir ji, panašu, užsitęs ilgiau nei prognozuota. Pranešama, kad šiandien vis dar fiksuojama vidutinio stiprumo audra, tad pasirūpinkite savo sveikata.

REKLAMA

Šiandien fiksuojamas magnetinio lauko aktyvumas siekia penkis balus, praneša meteoagent.com. Vakar prognozuota, kad magnetinė audra tęsis iki spalio 21 dienos, penktadienio, tačiau naujos prognozės rodo, kad magnetinė audra užsitęs ilgiau.

Kaip ir šiandien, rytoj ir poryt, spalio 21-22 dienomis, magnetinio lauko aktyvumas taip pat sieks penkis balus. Tai traktuojama kaip vidutinio stiprumo magnetinė audra.

Nors mokslininkai vieningai nesutaria, koks iš tiesų yra magnetinių audrų poveikis sveikatai, jie vis tik pataria laikytis kelių paprastų taisyklių, kad jaustumėtės geriau.

REKLAMA
REKLAMA

Pasirūpinkite sveikata

Magnetinės audros poveikį sveikatai gali išduoti šie požymiai: galvos svaigimas ir skausmas; pykinimas; silpnumas ir mieguistumas; padidėjęs kraujospūdis; raumenų ar sąnarių skausmai ir t. t.

REKLAMA

Kaip praneša europeantimes.news, vyraujant magnetinėms audroms patariama valgyti mažiau greito, riebaus, kepto, sūraus ar aštraus maisto. Vietoj to raginama valgyti daugiau vaisių ir daržovių.

Taip pat patariama atsisakyti žalingų įpročių – nerūkyti, nevartoti alkoholio, be to, rekomenduojama atsisakyti kavos, ją geriau keiskite žaliąja ar žolelių arbata.

Nepamirškite daugiau mankštintis, vaikščioti – fizinė veikla padeda jaustis geriau. Reguliariai išsivėdinkite patalpas, ypač miegamąjį ir stenkitės eiti tuo pačiu paros metu.

REKLAMA
REKLAMA

Į naudą bus ir jeigu pasistengsite patirti kuo mažiau streso, pašalinsite pagrindinius streso šaltinius kasdienybėje ir praleiskite magnetinių audrų laikotarpius ramiai.

Be to, anksčiau naujienų portalui tv3.lt Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Aplinkos ir darbo medicinos katedros docentas dr. Vidmantas Vaičiulis pasakojo, kad žinant apie artėjančią magnetinę audrą galima pasiruošti ir įvesti keletą gyvenimo būdo korekcijų, kad poveikis būtų kuo mažesnis:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kai išgirstama, kad artėja geomagnetinė audra, reikėtų padaryti pokyčių savo gyvensenoje – šiek tiek padidinti savo fizinį aktyvumą, pabandyti šiek tiek sumažinti kitus rizikos faktorius. Pavyzdžiui, jeigu žmogus rūko – pabandyti bent jau sumažinti rūkymo kiekį, taip pat atsisakyti alkoholinių gėrimų. 

Jeigu žmogaus kraujo spaudimas yra didesnis, reikėtų nepraleisti išgerti vaistų, kurie yra išrašyti gydytojo. Aišku, dėl medikamentų vartojimo reikia pasitarti su gydytoju ir juos vartoti tik su gydytojų rekomendacijomis. 

REKLAMA

Galbūt gali prireikti netgi kraują skystinančių vaistų geomagnetinio aktyvumo piko metu, tačiau svarbu tartis su gydytojais“, – anksčiau patarimais dalijosi pašnekovas. 

Magnetinės audros – kas tai?

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad magnetines audras sukelia Saulės žybsniai, dar vadinami Saulės audromis ir geomagnetinėmis audromis – Saulėje vykstančios reakcijos: vainikinės masės išmetimas, žybsniai jos paviršiuje ir kitos reakcijos.

REKLAMA

Energija iš Saulės išsisklaido visomis kryptimis, taip pat gali pasiekti ir Žemę. Susidūrus su magnetosfera, tai sukelia didesnį magnetinį aktyvumą.

Šią energiją sudaro įkrautos dalelės, pavyzdžiui, protonai ir elektronai, kurie erdvėje skrieja itin dideliu greičiu. Kai šios dalelės pasiekia Žemę, jos sąveikauja su mūsų planetos magnetiniu lauku, atmosfera ir sukelia įvairius efektus.

Viena iš padidėjusio magnetinio lauko aktyvumo išdavų yra danguje pasirodančios Šiaurės pašvaistės, taip pat padidėjus aktyvumui galimi radijo ryšio, palydovų veikimo sutrikimai, elektros tinklų gedimai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų